Grudzień na kanale Nat Geo People
Grudzień na kanale Nat Geo People

Grudzień na kanale Nat Geo People

Opublikowany

W grudniu, w serii „Weterynarz z tropików" dr Scott Sims, jeden z najlepszych weterynarzy na Hawajach, wyruszy na pomoc zwierzętom małym i dużym. Z kolei czternastoletnia Jade w filmie „Nastolatka podbija biegun" stawi czoła własnym słabościom, by zostać najmłodszym człowiekiem, który zdobył biegun północny. Natomiast dokument „Wyjątkowy rejs" pokaże losy śmiałków, biorących udział w najcięższych zawodach wioślarskich na świecie. 

WETERYNARZ Z TROPIKÓW
Aloha Vet
Premiery od poniedziałku do piątku od 1 grudnia o godz. 21:00
(8x60 min.)

Dr Scott Sims, nazywany również „bosym weterynarzem”, to jedyny weterynarz na hawajskiej wyspie Kauai, specjalizujący się w leczeniu dużych zwierząt oraz posiadający kwalifikacje do zajmowania się zagrożonymi wyginięciem gatunkami. Wraz z asystentkami Dią i Ellą przemierza hawajskie wyspy, niosąc pomoc stworzeniom małym i dużym. W serii „Weterynarz z tropików” kamera towarzyszy dr. Simsowi w codziennych obowiązkach, pokazując, że jest on najbardziej znanym i poważanym przez lokalną społeczność weterynarzem na całych Hawajach. 

NASTOLATKA PODBIJA BIEGUN
On Thin Ice: Jade’s Polar Dream (aka Jade’s Project)
Premiera w niedzielę 18 grudnia o godz. 22:00
(1x60 min.)

Czternastoletnia Jade to spokojna uczennica z Melbourne z wielką ambicją zostania najmłodszym człowiekiem, który zdobył biegun północny. Przekonana, że jej sukces zainspirowałby inne nastolatki do wyrwania się z ograniczających je ram społecznych, zmaga się z przeraźliwym zimnem, niebezpiecznie cienkim lodem, niekończącym się wysiłkiem, a przede wszystkim z chwiejącą się wiarą we własne siły. W podróży towarzyszą jej doświadczony przewodnik polarny Eric Philips oraz jej ojciec Paul, zdobywca Mount Everestu, którzy wspierają ją w jej postanowieniu. Jednak w czasie drogi Jade nie wie, czy ma w sobie wystarczająco dużo siły na wykonanie tego niezwykle ciężkiego zadania, jakie przed sobą postawiła.  

WYJĄTKOWY REJS
One Ocean One Race (aka Atlantic Challenge – One Ocean One Race)
Premiera w czwartek 29 grudnia o godz. 22:00
(1x60 min.)

Tallisker Whisky Atlantic Challenge to liczący 3000 mil wyścig wioślarski, rozpoczynający się w porcie La Gormera na Wyspach Kanaryjskich, a kończący na karaibskiej Antidze. Uważa się go za najcięższe wytrzymałościowe zawody na świecie, dlatego przyciąga śmiałków z różnych zakątków globu – od wysportowanych atletów, po żądnych przygody entuzjastów-amatorów. Uczestnicy startują w drużynach cztero- bądź dwuosobowych, a nawet solo. W cyklu: dwie godziny wiosłowania, dwie godziny odpoczynku, zawodnicy spędzają całe doby, przez ponad 40 dni z rzędu. W czasie wyścigu zmagają się z kilkunastometrowymi falami, fizycznym i psychicznym wycieńczeniem, niedoborem snu, izolacją, sztormami, a ci, którym szczęście nie dopisuje, również z wywróceniem łódki do góry dnem. Film dokumentuje wyścig z 2015 roku, widziany oczami zawodników z pięciu kluczowych drużyn.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wyj_tkowy_rejs_3.jpg

grafika | 1,5 MB

Pobierz
Nastolatka_podbija_biegun.JPG

grafika | 9,86 MB

Pobierz
Weterynarz_z_tropik_w.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Wyj_tkowy_rejs_1.jpg

grafika | 1,75 MB

Pobierz
Weterynarz_z_tropik_w_1.jpg

grafika | 1,52 MB

Pobierz
Weterynarz_z_tropik_w_2.jpg

grafika | 1,78 MB

Pobierz
Nastolatka_podbija_biegun_4.JPG

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Nastolatka_podbija_biegun_1.JPG

grafika | 8,07 MB

Pobierz
Nastolatka_podbija_biegun_2.JPG

grafika | 10,8 MB

Pobierz
Wyj_tkowy_rejs_2.jpg

grafika | 5,75 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_grudzie__2016.docx

docx | 1,06 MB

Pobierz
Wyj_tkowy_rejs.jpg

grafika | 1,96 MB

Pobierz
Weterynarz_z_tropik_w_3.jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_grudzie__2016.pdf

pdf | 1,02 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.