Pokonać wspomnienia o traumatycznej przeszłości. „Ocean wytrwałości” już wkrótce na kanale Nat Geo People

Pokonać wspomnienia o traumatycznej przeszłości. „Ocean wytrwałości” już wkrótce na kanale Nat Geo People

Opublikowany

Damien Rider, człowiek dręczony przykrymi wspomnieniami z dzieciństwa, w którym doświadczył maltretowania i molestowania, postanowił raz na zawsze zerwać z trudną przeszłością. Jego sposób na przezwyciężenie traumy to dokonanie niemal niewykonalnego czynu przepłynięcia 800 km na desce napędzanej siłą rąk. Jego zmagania w osiągnięciu celu, zarówno fizyczne jak i psychiczne, będzie można zobaczyć już w październiku na kanale Nat Geo People. 

„Ocean wytrwałości”, premiera w czwartek, 6 października, o godz. 22:00 na kanale Nat Geo People.

Dzieciństwo Australijczyka Damiena Ridera było bardzo trudne, znęcano się nad nim i molestowano. Dom nie był dla niego i jego rodzeństwa ciepłym, rodzinnym miejscem, tylko siedliskiem bólu i przemocy, które pozostawiło trwałe skazy na psychice. Przez wiele lat zmagał się z zespołem stresu pourazowego i walczył z bolesną przeszłością. Wreszcie postanowił raz na zawsze zerwać z traumą, podejmując się niemal niewykonalnego czynu - przepłynięcia 800 km na desce do pływania, napędzanej siłą rąk.  

Podróż z Coolangatty w mieście Gold Coast do słynnej plaży Bondi miała pomóc mu odnaleźć ukojenie i spokój psychiczny. Jednakże kolejnym, równie ważnym dla Damiena celem jego wyczynu, było zwrócenie uwagi świata na problem molestowanych dzieci. Przygotowania wymagały od niego wielkiego wysiłku i masy wyrzeczeń – musiał przygotować swoje ciało na 17 dni ciągłej pracy mięśni. W trakcie ekstremalnie niebezpiecznej wyprawy, musiał stawić czoło przeciwnościom i własnym słabościom. Oprócz bliskiego spotkania z rekinem, musiał wytrzymać m.in. wciąż zmieniające się warunki pogodowe, na przemian palące słońce i ulewny deszcz. Jednak ta wycieńczająca do granic możliwości podróż była, jak sam mówi, najlepszą rzeczą, jaka mu się w życiu przytrafiła. Wysiłek, który dla przeciętnego człowieka byłby czymś niewykonalnym, sprawił mu radość, powodując, że pomimo spędzenia tak długiego czasu w samotności, wreszcie po raz pierwszy w życiu nie myślał o przeszłości. Czy jego determinacja będzie wzorem dla innych skrzywdzonych dzieci? Damien ma nadzieję, że tak.„Ocean wytrwałości”, premiera w czwartek, 6 października, o godz. 22:00 na kanale Nat Geo People.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Ocean_wytrwa_o_ci__62_.jpg

grafika | 366 KB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci__67_.jpg

grafika | 114 KB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci__53_.jpg

grafika | 5,02 MB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci__58_.jpg

grafika | 7,49 MB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci__64_.jpg

grafika | 305 KB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci__66_.jpg

grafika | 518 KB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci_w_pa_dzierniku_na_kanale_Nat_Geo_People.docx

docx | 57 KB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci_w_pa_dzierniku_na_kanale_Nat_Geo_People.pdf

pdf | 527 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.