Październik na kanale Nat Geo People
Październik na kanale Nat Geo People

Październik na kanale Nat Geo People

Opublikowany

W październiku na kanale Nat Geo People zobaczymy niezwykłych ludzi i ich determinację w osiąganiu postawionych sobie celów. W dokumencie "Malezja: świeżość na talerzu" zobaczymy szefa kuchni Viet’a Pham’a, który wraca do kraju swojego dzieciństwa, by stworzyć danie, zainspirowane malezyjskim dziedzictwem kulinarnym i tamtejszą współczesną kuchnią. Z kolei seria "Zawód lekarz" ukaże codzienne zmagania medyków z londyńskiej kliniki, robiących wszystko, by nieść pomoc pacjentom potrzebującym opieki w bardzo zróżnicowanych przypadkach medycznych. "Ocean wytrwałości" odsłoni batalię Damiena Ridera o to, by poprzez niezwykły sportowy wyczyn skutecznie rozprawić się z traumatyczną przeszłością. W programie dokumentalnym "Malaje: sekrety ludu Peranakan" antrolopog Julian Davison będzie szukał informacji o jednej z najciekawszych etnicznie, a stosunkowo mało znanej, społeczności świata. 

MALEZJA: ŚWIEŻOŚĆ NA TALERZU
Fusion Forager
Premiera w poniedziałek, 31 października, o godz. 22:00
(1x60 min.)
Urodzony w Malezji szef kuchni Viet Pham powraca w swoje rodzinne strony - do stanu Terengganu na północnym wschodzie kraju. Zamierza dowiedzieć się jak najwięcej o lokalnej sztuce kulinarnej i jej składnikach oraz stworzyć danie, inspirowane zdobytymi doświadczeniami. Podczas podróży odwiedzi wiele malowniczych zakątków Malezji - od lasów deszczowych, przez wybrzeże - po odległe wioski w głębi kraju. Zmierzy się także ze wspomnieniami o swoim traumatycznym dzieciństwie, spędzonym w obozie dla uchodźców. Na wszystko ma zaledwie tydzień czasu - czy zdoła stanąć na wysokości zadania i w tak krótkim czasie stworzyć danie, które będzie odpowiadało jego perfekcjonistycznym standardom?

ZAWÓD LEKARZ 
The Practice
Premiery w środy, od 26 października, o godz. 22:00
(14x60 min.)
Co można zobaczyć, przeglądając nagrania z kamery monitoringu, umieszczonej w gabinecie lekarskim? Dokument „Zawód lekarz” odsłania kulisy pracy lekarzy pierwszego kontaktu w jednej z londyńskich klinik. Medycy mają pełne ręce roboty – do placówki przynależy ponad 18 tysięcy pacjentów. Poruszająca seria dokumentalna pokazuje ludzi w najbardziej intymnych dla nich chwilach – podczas, gdy dzielą się z lekarzami swoimi bolączkami, czy godzą się z myślą o ciężkich chorobach. Produkcja odsłania kulisy lekarskiego fachu, któremu każdego dnia towarzyszą stres i presja, ale również bliski kontakt z pacjentami i sprawami, z którymi muszą sobie radzić, od bólu gardła po myśli samobójcze. Doktorzy nie tylko leczą swoich pacjentów, ale także zapewniają im psychiczne wsparcie, kiedy są w potrzebie. W nadchodzących odcinkach zobaczymy między innymi kobietę, która zmaga się z komplikacjami po oddaniu siostrze nerki, mężczyznę z problemami skórnymi, starszą osobę odczuwającą ostry ból związany z infekcją dróg moczowych, a także mężczyznę cierpiącego na depresję dwubiegunową.

OCEAN WYTRWAŁOŚCI 
Heart of The Sea
Premiera w czwartek, 6 października, o godz. 22:00
(1x60 min.)
Dzieciństwo Australijczyka Damiena Ridera było bardzo trudne, znęcano się nad nim i molestowano. Przez całe dorosłe życie zmagał się z zespołem stresu pourazowego i walczył z bolesną przeszłością. Wreszcie postanowił raz na zawsze zerwać z traumą, podejmując się niemal niewykonalnego czynu - przepłynięcia 800 km na desce do pływania, napędzanej siłą rąk. Podróż z miasta Gold Coast do słynnej plaży Bondi miała pomóc mu odnależć ukojenie, ale także wyczyn ten miał zwrócić uwagę świata na problem molestowanych dzieci. Przygotowania wymagały od niego wielkiego wysiłku i masy wyrzeczeń, a w trakcie ekstremalnie niebezpiecznej wyprawy, Damien musiał stawić czoło przeciwnościom i własnym słabościom.

MALAJE: SEKRETY LUDU PERANAKAN 
In Search of The Straits Born With Julian Davison
Premiera w czwartek, 27 października, o godz. 21:00
(1x90 min.)
Lud Peranakan to ciekawa etnicznie społeczność, zwana również „urodzonymi w cieśninie”. To potomkowie chińskich emigrantów – bogatych kupców zawierających mieszane małżeństwa z lokalnymi kobietami, którzy przez pięć wieków stanowili elitę zamieszkującą Półwysep Malajski, wytwarzając unikalną tożsamość kulturową. Historyk i antropolog, Julian Davison, chcąc dogłębnie poznać tę niezwykłą społeczność, rozpoczyna swoją podróż w Malezji, w portowym mieście Malakka uznawanym za kolebkę ludu Peranakan. Następnie odwiedza także Penang, tajską prowincję Phuket oraz Singapur, gdzie rozwinęła się ich kultura.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Malaje-_sekrety_ludu_Peranakan__5_.jpg

grafika | 10,9 MB

Pobierz
Malaje-_sekrety_ludu_Peranakan__2_.jpg

grafika | 14,6 MB

Pobierz
Zaw_d_lekarz__110_.jpg

grafika | 10 MB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci__66_.jpg

grafika | 518 KB

Pobierz
Malaje-_sekrety_ludu_Peranakan__20_.jpg

grafika | 16,8 MB

Pobierz
Zaw_d_lekarz__71_.jpg

grafika | 6,33 MB

Pobierz
Malaje-_sekrety_ludu_Peranakan__15_.jpg

grafika | 16,2 MB

Pobierz
Zaw_d_lekarz__97_.jpg

grafika | 8,61 MB

Pobierz
Malezja-__wie_o___na_talerzu__39_.jpg

grafika | 2,35 MB

Pobierz
Malezja-__wie_o___na_talerzu__45_.jpg

grafika | 9,21 MB

Pobierz
Malezja-__wie_o___na_talerzu__43_.jpg

grafika | 6,88 MB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci__63_.jpg

grafika | 608 KB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci__53_.jpg

grafika | 5,02 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_pa_dziernik_2016.docx

docx | 1,43 MB

Pobierz
Malezja-__wie_o___na_talerzu__48_.jpg

grafika | 6 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_pa_dziernik_2016.pdf

pdf | 1,33 MB

Pobierz
Malaje-_sekrety_ludu_Peranakan__28_.jpg

grafika | 1,87 MB

Pobierz
Ocean_wytrwa_o_ci__67_.jpg

grafika | 114 KB

Pobierz
Zaw_d_lekarz__78_.jpg

grafika | 7,65 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.