Najlepsze rodzinne przepisy, czyli „Włoska kuchnia jak u babci” na kanale Nat Geo People

Najlepsze rodzinne przepisy, czyli „Włoska kuchnia jak u babci” na kanale Nat Geo People

Opublikowany

Włoska kuchnia jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Jednakże komuś kto nie jest rodowitym Włochem stosunkowo trudno znaleźć tradycyjne receptury na wyśmienite potrawy, bo te przekazywane są z pokolenia na pokolenie w obrębie rodzin. Postanawia to zmienić… Irlandczyk - Donal Skehan. Wyrusza w kulinarną podróż po Italii w poszukiwaniu wybornych smaków i oryginalnych prostych składników, odwiedzając niekwestionowane królowe gotowania, czyli babcie.

„Włoska kuchnia jak u babci”, premierowe odcinki w poniedziałki, od 11 lipca, o godz. 22.00 i 22.30 na kanale Nat Geo People.

Donal Skehan, autor książek i programów kulinarnych, odziedziczył po swojej babci pasję do gotowania. Doskonale wie, że w przygotowaniu najlepszych, domowych posiłków wcale nie chodzi o skomplikowane prace kuchenne i drogie, wyszukane składniki. Wzbogacony wiedzą swojej rodziny, Donal wyrusza w kulinarną podróż po Włoszech w poszukiwaniu najlepszych przysmaków i cennych, rodzinnych przepisów. W czasie wyprawy odwiedzi seniorki, którym doświadczenia w gotowaniu tradycyjnych potraw można tylko pozazdrościć.

W każdym z trzynastu odcinków, prowadzący uczy się pod okiem gospodyń przygotowywania prawdziwych, włoskich potraw. Przekonuje się, że jego dotychczasowe doświadczenie kulinarne blednie przy gotujących całe życie babciach. Donal odwiedza lokalnych producentów i rolników, by zdobyć świeże składniki do swoich potraw. Na koniec czeka go test – musi przygotować posiłek dla rodziny i znajomych swojej mentorki. Czy podoła zadaniu?

„Włoska kuchnia jak u babci”, premierowe odcinki w poniedziałki, od 11 lipca, o godz. 22.00 i 22.30 na kanale Nat Geo People.

Opisy odcinków:
Odcinek 1. „Włoska kuchnia jak u babci: Capena” – premiera w poniedziałek, 11 lipca, o godz. 22.00.
W Capenie, malowniczym miasteczku w dolinie Tybru, Donal spotyka się z babcią Liną. Seniorka imponuje mu przygotowanymi przez siebie „Saltimbocca alla Romana”, czyli eskalopkami z szałwią i szynką parmeńską. Pod jej okiem Donal przygotowuje przyjęcie z daniem głównym – kurczakiem z paprykami. Ale najpierw wyrusza do miasteczka w poszukiwaniu świeżych składników.

Odcinek 2. „Włoska kuchnia jak u babci: Casteldilago” – premiera w poniedziałek, 11 lipca, o godz. 22.30.

Tym razem mentorką Donala będzie babcia Anna, która gotuje od 12. roku życia. W przeszłości, jej specjałami można było się delektować w prestiżowym hotelu, który odwiedził nawet sam prezydent Włoch. Teraz Donal będzie miał okazję zasmakować jej kurczaka straccetti. Aby zdobyć składniki na kolejne dania, wyrusza na łowy z rybakiem Paolo. Czy będzie godnym uczniem babci Anny i zaskoczy jej gości wyśmienitymi smakami?

Odcinek 3. „Włoska kuchnia jak u babci: Rieti” - premiera w poniedziałek, 18 lipca, o godz. 22.00.
Donal zawita do doliny Rieti, w środkowych Włoszech. Pod skrzydłami babci Sandry będzie uczył się przygotowania tradycyjnych, lokalnych potraw, takich jak pizzicotti czy quiche z raków. W międzyczasie wybierze się do wspaniałego ogrodu mnichów, aby zdobyć od nich świeże warzywa.

Odcinek 4. „Włoska kuchnia jak u babci: Graffignano” - premiera w poniedziałek, 18 lipca, o godz. 22.30.

Babcia Pierina to prawdziwa lokalna legenda. Znana z wyśmienitego gotowania, prowadziła przez wiele lat restaurację z mężem, również kucharzem. Dzisiaj pod swoje skrzydła przyjmie Donala, pokazując mu prawdziwe włoskie dania, jak chociażby zupę acquacottę czy królika nadziewanego koprem włoskim i oliwkami.

Odcinek 5. „Włoska kuchnia jak u babci: Sant’Angelo in Colle” – premiera w poniedziałek, 25 lipca, o godz. 22.00.

Toskania, wszechobecne winnice i babcia Silvana, mistrzyni kuchni prostej i naturalnej. Podejmie się ona nauczenia Donala przyrządzania ravioli, wprost rozpływających się w ustach. Jako, że jest ona właścicielką winnicy, Donal ma możliwość wykorzystania jej wina w kuchni, czym chce sobie zjednać mentorkę. Danie główne – toskańska wołowina.

Odcinek 6. „Włoska kuchnia jak u babci: Montefalco” – premiera w poniedziałek, 25 lipca, o godz. 22.30.
Umbria, serce Italii. Babcia Giovanna, była szefowa kuchni lokalnego hotelu, przyjmuje zadanie nauczenia Donala przygotowania i serwowania prawdziwych włoskich gnocchi. Ponadto, w dzisiejszym menu truflowa carbonara oraz jagnięcina w truflach.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

W_oska_kuchnia_jak_u_babci_na_kanale_Nat_Geo_People.pdf

pdf | 786 KB

Pobierz
EP112_001_Wloska__kuchnia_jak_u_babci.jpg

grafika | 6,53 MB

Pobierz
W_oska_kuchnia_jak_u_babci_na_kanale_Nat_Geo_People.docx

docx | 60,8 KB

Pobierz
EP110_001_Wloska_kuchnia_jak_u_babci.jpg

grafika | 6,83 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.