Cztery mamy, wiosła i wyprawa przez Atlantyk po rekord Guinessa

Cztery mamy, wiosła i wyprawa przez Atlantyk po rekord Guinessa

Opublikowany

Czy matczyna determinacja pozwoli zdziałać cuda? Cztery Brytyjki w średnim wieku udowadniają, że tak. Jako najstarsze kobiety w historii przepłynęły Atlantyk w łódce napędzanej… jedynie wiosłami. Ich niezwykła historia zostanie pokazana już w niedzielę, 26 czerwca w programie dokumentalnym „Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)” - tylko na antenie Nat Geo People.

„Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)”, premiera w niedzielę, 26 czerwca, o godz. 22.00 na kanale Nat Geo People.

Kiedy bohaterki filmu opowiedziały rodzinom o swoim pomyśle, wszyscy myśleli, że postradały zmysły. Ale one pozostały nieugięte w postanowieniu. Helen, Janette, Frances i Niki, cztery kobiety w wieku od 45 do 51 lat postanowiły przepłynąć Ocean Atlantycki… wiosłując. 15 grudnia 2015 roku wypłynęły z portu w La Gomera - punktu startowego zawodów Tallisker Whisky Atlantic Challenge, które należą do najcięższych wioślarskich wyścigów na świecie. Ich portem docelowym była Antigua, oddalona o 3000 mil morskich. Taką odległość musieli pokonać wszyscy uczestnicy zawodów – łącznie 26 załóg.

Tytułowe cztery mamy to pochodzące z Yorkshire, pracujące kobiety, które nigdy nie ćwiczyły swojej wytrzymałości, ani nie miały styczności z takim doświadczeniem. Pełne determinacji, chciały udowodnić wszystkim, a przede wszystkim sobie samym, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko. By osiągnąć cel musiały pokonać własne słabości, strach, a nawet chorobę morską.

Program dokumentuje ich trzyletnie przygotowania oraz podróż po Atlantyku – z jednej strony pełną wysiłku, dramatów, łez, niespodziewanych sytuacji, zmian pogody, a z drugiej - także niezwykłego szczęścia, gdy po ponad dwóch miesiącach zmagań pobiły rekord Guinnessa, zostając najstarszymi kobietami w historii, które przepłynęły Atlantyk, wiosłując. Film „Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)” jest częścią cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują” emitowanego na kanale Nat Geo People.

„Cztery mamy w łódce (nie licząc wioseł)”, premiera w niedzielę, 26 czerwca, o godz. 22.00 na kanale Nat Geo People.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Cztery_mamy_w_lodce__nie_liczac_wiosel__007.jpg

grafika | 3,53 MB

Pobierz
Cztery_mamy_w_lodce__nie_liczac_wiosel__005.jpg

grafika | 3,84 MB

Pobierz
Cztery_mamy_w___dce__nie_licz_c_wiose___na_Nat_Geo_People.pdf

pdf | 518 KB

Pobierz
Cztery_mamy_w___dce__nie_licz_c_wiose___na_Nat_Geo_People.docx

docx | 56,4 KB

Pobierz
Cztery_mamy_w_lodce__nie_liczac_wiosel__006.jpg

grafika | 2,66 MB

Pobierz
Cztery_mamy_w_lodce__nie_liczac_wiosel__002.jpg

grafika | 5,97 MB

Pobierz
Cztery_mamy_w_lodce__nie_liczac_wiosel__004.jpg

grafika | 4,34 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.