„Weterynarz do zadań specjalnych” leczy egzotyczne zwierzęta na antenie Nat Geo People

„Weterynarz do zadań specjalnych” leczy egzotyczne zwierzęta na antenie Nat Geo People

Opublikowany

Od zabiegu chirurgii urazowej, który ratuje życie małpce sajmiri po zdjęcia rentgenowskie skunksa. W programie „Weterynarz do zadań specjalnych”, doktor Susan Kelleher i jej zespół pomagają pacjentom małym i dużym, którzy wbiegają, wlatują, wślizgują się lub wpełzają przez drzwi ich kliniki.

„Weterynarz do zadań specjalnych”, premierowe odcinki drugiego sezonu w każdą niedzielę, od 12 czerwca, o godz. 12.00 na kanale Nat Geo People.

Doktor K i jej utalentowany zespół z kliniki weterynaryjnej dla zwierząt egzotycznych każdego dnia leczą stworzenia różnej maści i gatunku. Trafiają tu jeże, ptaki, gady, płazy czy króliki. Ulokowany na południu Florydy gabinet każdego roku pomaga tysiącom zwierzaków. Susan i jej pracownicy nie tylko przynoszą ulgę cierpiącym stworzeniom, ale również edukują właścicieli egzotycznych pupili w kwestii ich hodowli. Każdy z godzinnych odcinków serii ukazuje niecodzienne, chwytające za serce zwierzęce historie.

Dr K znów pochyla się z troską nad pacjentami wymagającymi natychmiastowej opieki. Znajdą się wśród nich pyton albinos z niewydolnością układu oddechowego,  żółw pogryziony przez psa czy małpka marmozeta cierpiąca na tajemniczą chorobę. Pracowników kliniki, właścicieli zwierząt oraz pacjentów na czterech i dwóch łapach czeka po raz kolejny spora dawka emocji. Dr K wie, że wszystkie leczone przez nią stworzenia – zarówno te malutkie i słodkie,  jak i wielkie, groźne, uważane są przez klientów kliniki za członków ich rodzin. Z miłości do zwierząt dr K i jej współpracownicy są gotowi dokonywać rzeczy niemal niemożliwych.

„Weterynarz do zadań specjalnych”, premierowe odcinki drugiego sezonu w każdą niedzielę, od 12 czerwca, o godz. 12.00 na kanale Nat Geo People.

Opisy odcinków:
Odcinek 2. „Weterynarz do zadań specjalnych: Osierocony królik” – premiera w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 12.00.

Papużka ara o imieniu Max trafia w fachowe ręce dr K, po tym, jak kilka tygodni wcześniej prawie wykrwawiła się na śmierć. Operacja niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem - ptak jest w bardzo złym stanie. Z kolei dr Thielen robi wszystko co w jej mocy, aby nie dopuścić do poronienia u marmozetki. W klinice leczony jest także Piper, młody królik z infekcją oka. Dr K stawia sobie za punkt honoru wyleczenie go z choroby i znalezienie mu nowego domu. Próg kliniki przekracza nowy pacjent - agama brodata o imieniu Kai, która po upadku straciła bardzo dużo krwi. Dr Gessner leczy kaczkę piżmową i stara się ustalić, co sprawia, że ptak odczuwa straszliwy ból.

Odcinek 7. „Weterynarz do zadań specjalnych: Chory afrojeż” – premiera w niedzielę, 19 czerwca, o godz. 12.00.

Shiloh, sześciomiesięczna samiczka królika flamandzkiego olbrzyma, trafia pod opiekę dr Thielen z tajemniczymi objawami, które nasilają się z minuty na minutę. Lekarka natychmiast przystępuje do działania, aby zbić niebezpiecznie wysoką gorączkę. Do kliniki trafia również Clover, myszołów rdzawoskrzydły, który przestał jeść. Dr K podejrzewa, że ptak może mieć ostrą anemię. Z kolei Quilson, półtoraroczny jeżyk pigmejski, ma na łapce narośl. Dr K martwi nie tylko wygląd zmiany, ale także inne objawy, które mogą wskazywać, że cierpi dodatkowo na zespół chybotliwego jeża.

Odcinek 4. „Weterynarz do zadań specjalnych: Jak pies z żółwiem” - premiera w niedzielę, 26 czerwca, o godz. 12.00.

Do kliniki trafia 22-letnia nieprzytomna małpka sajmiri. Weterynarze pomagają również żółwiowi pustynnemu, którego zaatakował pies. W wyniku pogryzienia została uszkodzona wtórna jama ciała, co może doprowadzić do ostrego zakażenia tkanek przykrytych skorupą, do których lekarze nie mają dostępu. Piesek preriowy Cookie trafia do gabinetu z dziwną naroślą pod okiem. Potrzebna jest biopsja, aby ustalić czy zmiana powinna zostać usunięta. Inny właściciel przynosi do kliniki świnkę morską, ponieważ zobaczył w jej moczu krew.

Odcinek 1. „Weterynarz do zadań specjalnych: Niespodziewany pacjent” - premiera w niedzielę, 3 lipca, o godz. 12.00.
Do kliniki trafiają dwie papugi amazonki, które zostały pogryzione przez psa. W międzyczasie dr Thielen przyjmuje na oddział wycieńczoną fretkę w stanie zagrażającym jej życiu. Dr K łamie swoje zasady i przyjmuje do kliniki należącą do jej ojca suczkę Dolly, mieszańca szpica miniaturowego. Pies ma opuchliznę pod okiem, ale sprawa okazuje się poważniejsza niż wskazywałaby na to wstępna diagnoza. Dr Thielen opiekuje się również ośmiotygodniową, poważnie odwodnioną lotopałanką karłowatą, która dzielnie walczy o życie. Kolejnym jej pacjentem jest samica skunksa Pandora, która kuleje na jedną łapę. Będzie ona prawdopodobnie pierwszym skunksem, u którego zostanie zoperowane więzadło.

Odcinek 3. „Weterynarz do zadań specjalnych: Wąż, lemur i papuga” – premiera w niedzielę, 10 lipca, o godz. 12.00.
Louis, 35-letnia papuga amazonka, ma na nodze narośl, która powinna zostać usunięta i niepokojący weterynarzy wywiad medyczny - podczas dwóch wcześniejszych zabiegów w znieczuleniu ogólnym doszło u niej do zatrzymania akcji serca. Dr K musi wprowadzić ptaka w narkozę, aby dokładniej go przebadać, pamiętając, że jej pacjent może nie przeżyć zatrzymania krążenia. Dr Thielen przyjmuje w swoim gabinecie niezwykłego pacjenta - pytona królewskiego albinosa, cierpiącego na ostre zakażenie dróg oddechowych. W międzyczasie dr Gessner i technik Tom muszą okiełznać niesfornego lemura, który wciąż im ucieka.

Odcinek 5. „Weterynarz do zadań specjalnych: Całkiem poważna robota” – premiera w niedzielę, 17 lipca, o godz. 12.00.

Nautilus, siedmioletni królik i pupil całej rodziny, trafia do kliniki z poważnym urazem łapy. Kończyna jest złamana i dr K musi przeprowadzić skomplikowany zabieg ortopedyczny. Mała marmozeta jest osowiała, co bardzo martwi jej właściciela. To bardzo trudny przypadek i dr K zamawia przenośny tomograf, aby wykonać badanie. Dr Thielen i technik Tom jadą w teren do kliniki weterynaryjnej parku narodowego Everglades, aby zająć się dwuletnią wilczycą z ostrym zapaleniem gałki ocznej. Muszą ustalić przyczynę choroby, ale do tego potrzebne jest szczegółowe badanie groźnej wilczycy.

Odcinek 6. „Weterynarz do zadań specjalnych: Na ratunek aligatorowi” – premiera w niedzielę, 24 lipca, o godz. 12.00.
Dr Thielen i Tom jadą do kliniki w Everglades, aby leczyć aligatora z głęboką raną. W klinice w fachowe ręce dr K trafia samica lemura Lulu z bólami podbrzusza. Dr K nie jest w stanie przebadać jej bez narkozy i usypia pacjentkę, aby ustalić, co jest źródłem bólu. Na ostry dyżur trafiają dwie małe wiewiórki. Obie mają poważne wzdęcie i bardzo niską ciepłotę ciała. Dr K i dr Gessner walczą z czasem, by je uratować. 

Odcinek 8. „Weterynarz do zadań specjalnych: Czarodziejska jaszczurka” – premiera w niedzielę, 31 lipca, o godz. 12.00.
Pixel, ośmioletni królik miniaturowy zostaje przywieziony przez właścicieli do kliniki, bo od tygodni cierpi na zaparcia i wzdęcia. Dr K stwierdza, że jego jelita nie funkcjonują prawidłowo. Weterynarze zajmują się też Websterem, 29-letnią arą ararauną z infekcją oka, wymagającą operacji. Nie ma jednak pewności, w jakim stopniu pacjent odzyska wzrok. Pickles, 9-letni biczogon egipski zostaje przywieziony na wizytę kontrolną u dr Thielen, która wyleczyła go z choroby nerek. Sprawdza ona wyniki morfologii jaszczurki, żeby stwierdzić, czy dotychczasowe leczenie jest skuteczne.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

H2oNo_006_Weterynarz_do_zadan_specjalnych.jpg

grafika | 7,76 MB

Pobierz
Ep210_Weterynarz_do_zadan_specjalnych.jpg

grafika | 1,14 MB

Pobierz
Weterynarz_do_zada__specjalnych_na_Nat_Geo_People.pdf

pdf | 1,09 MB

Pobierz
Weterynarz_do_zada__specjalnych_na_Nat_Geo_People.docx

docx | 62,1 KB

Pobierz
Ep205_LR_015_Weterynarz_do_zadan_specjalnych.jpg

grafika | 1,74 MB

Pobierz
Weterynarz_do_zadan_specjalnych.jpg

grafika | 8,84 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.