Bogacze incognito odmieniają życie ludzi na całym świecie w nowym cyklu Nat Geo People „Anioły dobroczynności”

Bogacze incognito odmieniają życie ludzi na całym świecie w nowym cyklu Nat Geo People „Anioły dobroczynności”

Opublikowany

Świat pełen jest kontrastów. W jednym punkcie miasta możni piją szampana, w drugim wykluczona młodzież wałęsa się po ulicach, zaś w jeszcze innym miejscu globu całe wsie cierpią z braku dostępu do wody. Pięciu bogaczy o dobrych sercach postanowiło odrzucić luksusy, by nieść pomoc biednym społecznościom. Ich starania można będzie zobaczyć w nowym cyklu „Anioły dobroczynności”, który już w maju zagości na antenie Nat Geo People.

„Anioły dobroczynności”, w każdy czwartek, od 19 maja, o godz. 22.00 na Nat Geo People.

Pieniądze zapewniają wygodne życie - można za nie kupić imponujące rezydencje, szybkie samochody i wykwintne jedzenie. Ale takie luksusy są bardzo powierzchowne i właśnie dlatego kilkoro ludzi, którzy odnieśli zawodowy sukces stwierdziło, że czas spłacić zaciągnięty przez nich dług. Nowy, pokrzepiający cykl przedstawia zamożnych dobroczyńców, którzy porzucają swoje bajeczne życie, zamieniając rezydencję na drewnianą chatę, a salony kąpielowe na sławojki, by incognito pomagać potrzebującym społecznościom z całego świata.

Stając się fizycznie i emocjonalnie częścią nowego środowiska, każdy z nich stara się jak najlepiej pomóc lokalnej społeczności, ukrywając jednocześnie swoją prawdziwą tożsamość przed nowo poznanymi ludźmi. Zamiast po prostu wyłożyć gotówkę na stół, w przemyślany sposób wykorzystują  swoje doświadczenie, wiedzę i energię, aby doprowadzić do trwałej zmiany, która w dłuższej perspektywie podniesie jakość codziennego życia lokalnej społeczności.

Pięć odcinków nowego programu jest zapisem podróży tytułowych „Aniołów dobroczynności”, którzy odwiedzają Ugandę, Wielką Brytanię, Kambodżę i Bułgarię, starając się na miejscu wprowadzić realne zmiany w jakości życia ubogich społeczności. Wszyscy z nich trafnie diagnozują najbardziej palące potrzeby mieszkających tam ludzi, tworzą plany biznesowe, by w końcu ujawnić swoją prawdziwą tożsamość i przekonać miejscowych, by uwierzyli, że ich wizja może przynieść dobre zmiany w życiu potrzebujących. Dobroczyńcy wraz z lokalnymi organizacjami charytatywnymi wspólnie pokonują przeszkody organizacyjne i społeczne.
 
„Anioły dobroczynności”, w każdy czwartek, od 19 maja, o godz. 22.00 na Nat Geo People.

Opisy odcinków:

Odcinek 2. „Anioły dobroczynności” – premiera w czwartek, 19 maja, o godz. 22.00.

Ekscentryczny miliarder Ernie Boch Jr., który doszedł do fortuny sprzedając samochody, opuszcza swoją luksusową rezydencję w Bostonie, by udać się do Wajinji, ugandyjskiej wsi, której mieszkańcy nie mają dostępu do bieżącej wody ani kanalizacji. Na miejscu dostrzega wiele innych problemów, lecz priorytetem wciąż pozostaje  zapewnienie społeczności dostępu do źródła czystej wody. Jeśli jego plan zostanie wcielony w życie, istnieje szansa, że w wiosce zamieszkałej przez około tysiąc osób spadnie liczba chorób i zmniejszy się liczba nieobecności w lokalnej szkole, której uczniowie poświęcają wiele godzin na wyprawy do ujęcia wody. Ernie pracuje ramię w ramię z organizacją pozarządową, aby zamontować krany w kilku punktach wioski. Czy jedna zmiana może otworzyć przed lokalną społecznością szereg nowych możliwości?

Odcinek 1. „Anioły dobroczynności” – premiera w czwartek, 26 maja, o godz. 22.00.

Lawrence Kenwright, który zarobił miliony jako deweloper, odsuwa na bok rysunki techniczne, by w przebraniu budowlańca, pojawić się na placu zabaw dla niepełnosprawnych dzieci w jednej z najbiedniejszych dzielnic stolicy Wielkiej Brytanii. Przez cały tydzień mieszka i pracuje w Hackney we wschodnim Londynie, gdzie aż jedno na troje dzieci dorasta w ubóstwie. Działając anonimowo musi zdobyć zaufanie kierownika lokalnego ośrodka opieki dla najmłodszych oraz trenera miejscowego klubu piłkarskiego, ponieważ te kontakty pomogą mu w zebraniu informacji i opracowaniu planu pomocy dla borykającej się z problemami społeczności.

Odcinek 7. „Anioły dobroczynności” - premiera w czwartek, 2 czerwca, o godz. 22.00.
Sarah Jane Thomson z powodzeniem prowadzi interesy w Wielkiej Brytanii, ale czy sprawdzi się jako wolontariuszka w szkole  w najuboższym regionie Kambodży? Sarah swoją pomoc lokalnej społeczności zaczyna od przekazywania rodzinom uczniów ryżu, aby zamiast do pracy rodzice posyłali swoje dzieci do szkoły. Placówce grozi zamknięcie, bo nie ma pieniędzy na jej dalsze funkcjonowanie. Na domiar złego niedługo wygasa umowa dzierżawy działki, na której stoi budynek. Sarah będzie musiała wykorzystać swoje doświadczenie w biznesie, by zapewnić szkole stałe źródło finansowania oraz nową umowę dzierżawy gruntu.

Odcinek 9. „Anioły dobroczynności” - premiera w czwartek, 9 czerwca, o godz. 22.00.

Guru reklamy Gil Oved porzuca komfortowe życie w Johannesburgu w RPA, by udać się do Oldham, jednego z najuboższych miast w Wielkiej Brytanii. Udając, że kręci dokument o bezrobociu, co pozwala mu dobrze poznać realia miejscowego życia, Gil dowiaduje się, że jedna z lokalnych organizacji prowadzi darmowe lekcje angielskiego, matematyki i informatyki dla imigrantów i azylantów, których liczba gwałtownie wzrosła na przestrzeni ostatnich lat. Wielu z przychodzących na zajęcia uczniów to przybysze z krajów ogarniętych wojną. Celem organizacji jest udzielanie pomocy podopiecznym w znalezieniu pracy. Gil zastanawia się, jak może najlepiej wykorzystać swoje pieniądze i doświadczenie biznesowe, by odmienić życie napotkanych na swojej drodze ludzi.

Odcinek 5. „Anioły dobroczynności” – premiera w czwartek, 16 czerwca, o godz. 22.00.

W Bułgarii australijski przedsiębiorca Finn Kelly poznaje Ani i Mario, którzy prowadzą przedszkole w Fakulteta, biednej okolicy zamieszkałej przez Romów. Społeczność ta żyje poza nawiasem społeczeństwa, ale Finn jest przekonany, że jej członkowie powinni otrzymać takie samo wsparcie jak wszystkie inne środowiska.  Mężczyzna  zgadza się z mieszkańcami dzielnicy, że szansą na lepsza przyszłość dla młodego pokolenia jest edukacja, dlatego podejmuje współpracę z Ani i Mario, których wzrusza do łez swoją chęcią pomocy i nadzieją, jaką wiąże z centrum kształcenia. W społeczności, która traktuje obcych nieufnie, Finn musi znaleźć klucz do zwyczajów, by pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Anio_y_dobroczynno_ci_pomagaj__ubogim_spo_eczno_ciom_-_w_maju_na_Nat_Geo_People.pdf

pdf | 1,01 MB

Pobierz
Anio_y_dobroczynno_ci_pomagaj__ubogim_spo_eczno_ciom_-_w_maju_na_Nat_Geo_People.docx

docx | 61,4 KB

Pobierz
Ep101_LR_05_Anio_y_dobroczynno_ci.JPG

grafika | 5,47 MB

Pobierz
Ep103_11_Anio_y_dobroczynno_ci.JPG

grafika | 6,08 MB

Pobierz
Ep104_04_Anio_y_dobroczynno_ci.JPG

grafika | 9,64 MB

Pobierz
Ep108_Anio_y_dobroczynno_ci.jpg

grafika | 5,86 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.