Od walki z ostracyzmem, po konferencję TEDx i lobbing w amerykańskim kongresie. Dokument „Waleczne serce: Lizzie Velasquez” już w maju na Nat Geo People

Od walki z ostracyzmem, po konferencję TEDx i lobbing w amerykańskim kongresie. Dokument „Waleczne serce: Lizzie Velasquez” już w maju na Nat Geo People

Opublikowany

Siła i determinacja to dwa słowa najlepiej opisujące bohaterkę kolejnego programu dokumentalnego z cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”. Film „Waleczne serce: Lizzie Velasquez”, który pojawi się na antenie Nat Geo People już w maju, pokaże historię kobiety, która pokonała własne problemy i lęki spowodowane odmiennym wyglądem, by pomagać innym i zapobiegać przemocy w szkołach.

„Waleczne serce: Lizzie Velasquez”, premiera w niedzielę, 22 maja, o godz. 22.00 na Nat Geo People.

Ma 26 lat i waży zaledwie 26 kilogramów. Nigdy się nie odchudzała, a wręcz przeciwnie – spożywa nawet 8 tysięcy kalorii dziennie. Elizabeth „Lizzie” Velasquez, bo o niej mowa, urodziła się z niezwykle rzadką wadą genetyczną, która nie pozwala jej przybrać na wadze. Zaburzenie to spowodowało, że zawsze wyglądała inaczej, niż większość rówieśników. Odmienna aparycja przysporzyła jej wielu nieprzyjemnych sytuacji, sprawiając, że długo walczyła o akceptację innych.

Począwszy od najmłodszych lat Lizzie była wytykana palcami, a jako nastolatka natknęła się na filmik w sieci, w którym okrzyknięto ją „najbrzydszą kobietą świata”. Niewybredne komentarze pod nim – a to bardzo lekkie określenie – sprawiły jej wielki ból, ale z czasem doświadczenie to sprawiło, że życie Lizzie obróciło się o 180 stopni. Postanowiła, że chce być postrzegana nie przez pryzmat wyglądu, ale przez życiowe osiągnięcia. Dzięki niezwykłej sile charakteru Lizzie potrafiła stawić czoła własnym problemom, by zaraz potem zacząć pomagać innym. Została aktywistką działającą na rzecz zapobiegania przemocy w szkołach, której sama doświadczyła.

Program „Waleczne serce: Lizzie Velasquez” dokumentuje szczegóły fizycznej i psychicznej przemiany Lizzie, wraz z jej poruszającą przemową podczas konferencji TEDx, którą obejrzało wiele milionów osób. Dokument pokazuje również drogę, jaką Lizzie przebyła od mówcy motywacyjnego aż do lobbystki w Waszyngtonie, gdzie wspiera pierwszą federalną ustawę zapobiegającą przemocy.

„Waleczne serce: Lizzie Velasquez” - premiera w niedzielę, 22 maja, o godz. 22:00 na Nat Geo People.Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Waleczne_serce_ju__w_maju_na_Nat_Geo_People.docx

docx | 125 KB

Pobierz
Waleczne_serce_Lizzie_Velasquez.JPG

grafika | 772 KB

Pobierz
Waleczne_serce_Lizzie_Velasquez_14.JPG

grafika | 768 KB

Pobierz
Waleczne_serce_ju__w_maju_na_Nat_Geo_People.pdf

pdf | 563 KB

Pobierz
Waleczne_serce_Lizzie_Velasquez_11.JPG

grafika | 975 KB

Pobierz
Waleczne_serce_Lizzie_Velasquez_07.JPG

grafika | 892 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.