„Smak wolności” już w kwietniu na Nat Geo People

„Smak wolności” już w kwietniu na Nat Geo People

Opublikowany

„Smak wolności” to kolejny dokument z cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”, przedstawiającego niezwykłe kobiety i ich pasję do zmieniania świata. Tym razem kamera towarzyszyć będzie Kimi Werner -  mistrzyni świata w łowiectwie podwodnym, w poszukiwaniu prostszego i bardziej swobodnego sposobu życia. Premiera już 17 kwietnia, o godz. 22:00 na Nat Geo People.

„Smak wolności”, premiera w niedzielę, 17 kwietnia, o godz. 22.00 na Nat Geo People.

Poznajcie Kimi Werner – doświadczonego nurka głębinowego i mistrzynię w łowiectwie podwodnym, która potrafi wstrzymać oddech pod wodą na 4 minuty i 45 sekund. Dzięki swoim umiejętnościom, Kimi jest w stanie prowadzić życie bliżej natury i korzystać z jej zasobów na co dzień. Dziedzina, w której się specjalizuje – łowiectwo podwodne - zapewniała kiedyś byt całym społecznościom. Wraz z rozwojem cywilizacji została zepchnięta na margines. Z jednej strony jest odwiecznym, ale ginącym obecnie, sposobem codziennego życia niewielkich społeczności, a z drugiej – dyscypliną sportową, nawiązującą do powrotu do natury.

By na nowo odkryć prostsze sposoby życia, bohaterka dokumentu „Smak wolności” odwiedzi najbardziej odległe zakątki naszego globu, by spotkać się z ludźmi, którzy nie tylko opanowali sztukę przetrwania do perfekcji, ale również czerpią radość z obcowania z przyrodą. W programie poznamy między innymi kobietę, która wie, że w codziennym życiu mniej znaczy więcej. Ta przedstawicielka z pozoru słabszej płci żyje bez dóbr materialnych i nowinek technologicznych już od ponad 10 lat. Własnymi rękami zbudowała chatkę, która służy jej za dom, a pożywienie zdobywa, polując i zbierając to, co wyrosło z ziemi. Przez te wszystkie lata spędzone w odosobnieniu nauczyła się, że musi polegać na sobie samej i własnych umiejętnościach.

„Smak wolności” to inspirująca opowieść o tym, jak żyć w zgodzie z naturą i korzystać z bogactw ziemi. Pokazuje, że człowieka w prowizorycznych warunkach stać na wiele więcej, niż mogłoby się z pozoru wydawać. Program to też doskonała lekcja o tym, że planeta, na której żyjemy, ma nam bardzo dużo do zaoferowania. Wystarczy próbować dostrzec to bogactwo, uwalniając się od życia w pędzie i uzależnienia od technologii.  

„Smak wolności” - premiera w niedzielę, 17 kwietnia, o godz. 22:00 na Nat Geo People.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LivingFreeWithKimiWerner_004.jpg

grafika | 7,58 MB

Pobierz
LivingFreeWithKimiWerner_015.jpg

grafika | 6,33 MB

Pobierz
Smak_wolno_ci_ju__w_kwietniu_na_Nat_Geo_People.docx

docx | 56,6 KB

Pobierz
Smak_wolno_ci_ju__w_kwietniu_na_Nat_Geo_People.pdf

pdf | 535 KB

Pobierz
LivingFreeWithKimiWerner_007.jpg

grafika | 7,51 MB

Pobierz
LivingFreeWithKimiWerner_009.jpg

grafika | 4,26 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.