„Smak wolności” już w kwietniu na Nat Geo People

„Smak wolności” już w kwietniu na Nat Geo People

Opublikowany

„Smak wolności” to kolejny dokument z cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”, przedstawiającego niezwykłe kobiety i ich pasję do zmieniania świata. Tym razem kamera towarzyszyć będzie Kimi Werner -  mistrzyni świata w łowiectwie podwodnym, w poszukiwaniu prostszego i bardziej swobodnego sposobu życia. Premiera już 17 kwietnia, o godz. 22:00 na Nat Geo People.

„Smak wolności”, premiera w niedzielę, 17 kwietnia, o godz. 22.00 na Nat Geo People.

Poznajcie Kimi Werner – doświadczonego nurka głębinowego i mistrzynię w łowiectwie podwodnym, która potrafi wstrzymać oddech pod wodą na 4 minuty i 45 sekund. Dzięki swoim umiejętnościom, Kimi jest w stanie prowadzić życie bliżej natury i korzystać z jej zasobów na co dzień. Dziedzina, w której się specjalizuje – łowiectwo podwodne - zapewniała kiedyś byt całym społecznościom. Wraz z rozwojem cywilizacji została zepchnięta na margines. Z jednej strony jest odwiecznym, ale ginącym obecnie, sposobem codziennego życia niewielkich społeczności, a z drugiej – dyscypliną sportową, nawiązującą do powrotu do natury.

By na nowo odkryć prostsze sposoby życia, bohaterka dokumentu „Smak wolności” odwiedzi najbardziej odległe zakątki naszego globu, by spotkać się z ludźmi, którzy nie tylko opanowali sztukę przetrwania do perfekcji, ale również czerpią radość z obcowania z przyrodą. W programie poznamy między innymi kobietę, która wie, że w codziennym życiu mniej znaczy więcej. Ta przedstawicielka z pozoru słabszej płci żyje bez dóbr materialnych i nowinek technologicznych już od ponad 10 lat. Własnymi rękami zbudowała chatkę, która służy jej za dom, a pożywienie zdobywa, polując i zbierając to, co wyrosło z ziemi. Przez te wszystkie lata spędzone w odosobnieniu nauczyła się, że musi polegać na sobie samej i własnych umiejętnościach.

„Smak wolności” to inspirująca opowieść o tym, jak żyć w zgodzie z naturą i korzystać z bogactw ziemi. Pokazuje, że człowieka w prowizorycznych warunkach stać na wiele więcej, niż mogłoby się z pozoru wydawać. Program to też doskonała lekcja o tym, że planeta, na której żyjemy, ma nam bardzo dużo do zaoferowania. Wystarczy próbować dostrzec to bogactwo, uwalniając się od życia w pędzie i uzależnienia od technologii.  

„Smak wolności” - premiera w niedzielę, 17 kwietnia, o godz. 22:00 na Nat Geo People.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LivingFreeWithKimiWerner_004.jpg

grafika | 7,58 MB

Pobierz
LivingFreeWithKimiWerner_015.jpg

grafika | 6,33 MB

Pobierz
Smak_wolno_ci_ju__w_kwietniu_na_Nat_Geo_People.docx

docx | 56,6 KB

Pobierz
Smak_wolno_ci_ju__w_kwietniu_na_Nat_Geo_People.pdf

pdf | 535 KB

Pobierz
LivingFreeWithKimiWerner_007.jpg

grafika | 7,51 MB

Pobierz
LivingFreeWithKimiWerner_009.jpg

grafika | 4,26 MB

Pobierz

Maj na Nat Geo People

Maj na Nat Geo People pełen będzie inspirujących historii. W dokumencie "Waleczne serce" ukazana zostanie sylwetka Lizzie Velasquez, aktywistki, która mimo przeciwności losu działa na rzecz zapobiegania przemocy. Seria "Anioły dobroczynności" pokaże bogatych filantropów, którzy ukrywając własną tożsamość starają się wspomóc będące w potrzebie społeczności. Z kolei Dr Sanjayan zabierze nas na rubieże świata odkrywając niesamowite związki człowieka z przyrodą. Te i inne nowości już w maju na Nat Geo People.