„Haiti: kulinarna wyprawa” – premiera w kwietniu na Nat Geo People

„Haiti: kulinarna wyprawa” – premiera w kwietniu na Nat Geo People

Opublikowany

Jeden z najlepszych szefów kuchni na świecie, José Andrés, zabierze widzów w niezwykłą podróż po Haiti, pokazując nieznane oblicze tej wyspy. Zapis jego wyprawy będzie można zobaczyć na antenie Nat Geo People już 13 kwietnia, o godz. 21:00.

„Haiti: kulinarna wyprawa”, w środę, 13 kwietnia, o godz. 21.00 na Nat Geo People

Jose Andres podczas swojej podróży odkrywa przed widzami jedno z najpiękniejszych państw Wysp Karaibskich - Haiti, kojarzące się wielu ludziom głównie z katastrofami - trzęsieniami ziemi czy huraganami. To właśnie wizyta po jednej z takich tragedii była inspiracją do stworzenia dokumentu. Jose zapragnął pokazać widzom to, czego nie pokazywał nikt inny - zupełnie nowe oblicze tej wyspy, pełne kolorów, smaków i cudów natury.

Zdaniem gospodarza programu i jednocześnie znanego eksperta w dziedzinie gastronomii, właściciela szeregu restauracji w Stanach Zjednoczonych, a także laureata wielu prestiżowych nagród kulinarnych, jedzenie jest wielką potęgą, a eksploracje tego, co i jak spożywają inni ludzie, pomagają zrozumieć ich kulturę. Jose na własnej skórze doświadczy prawdziwych rytuałów Haiti, począwszy od przygotowania tradycyjnego chleba z manioku, aż po uczestnictwo w obrzędach religijnych. Zanurzy się w głąb tej przepięknej wyspy, zabierając widzów do starożytnych wodospadów i dziewiczych wybrzeży. Zapoluje na kraby lądowe, a także spróbuje lokalnych specjałów na gwarnej ulicy Port-Au-Prince.

Podczas wędrówki do Andresa dołączą jego przyjaciele, wśród których znajdą się, były prezydent USA Bill Clinton i znany szef kuchni Mario Batali. Wspólnie przedstawią widzom historię Haiti. Odwiedzą też szereg zapierających dech w piersiach miejsc – od monumentalnej Cytadeli Laferriere, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, po 150-letnią fabrykę rumu.

„Haiti: kulinarna wyprawa” - premiera w środę, 13 kwietnia, o godz. 21:00 na Nat Geo People.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Haiti_kulinarna_wyprawa_na_Nat_Geo_People.pdf

pdf | 516 KB

Pobierz
JoseAndresHaiti_010.jpg

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Haiti_kulinarna_wyprawa_na_Nat_Geo_People.docx

docx | 495 KB

Pobierz
JoseAndresHaiti_001.jpg

grafika | 5,82 MB

Pobierz
JoseAndresHaiti_005.jpg

grafika | 2,91 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.