Kwiecień na Nat Geo People
Kwiecień na Nat Geo People

Kwiecień na Nat Geo People

Opublikowany

W kwietniu Nat Geo People zaprasza na spotkanie z Kimi Werner, w kolejnym już dokumencie z cyklu "Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują". Seria "Zawód lekarz" opowie, co można zobaczyć przeglądając nagrania z kamery monitoringu wewnętrznego, umieszczonej w gabinecie lekarskim. José Andrés zaś, jeden z najlepszych szefów kuchni na świecie, zabierze nas na... Haiti. Zobaczcie co jeszcze dla Was przygotowaliśmy!

Cykl „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”
SMAK WOLNOŚCI
Living Free with Kimi Werner
Premiera w niedzielę, 17 kwietnia, o godz. 22:00
(1x60 min.)

Nat Geo People zaprasza na spotkanie z Kimi Werner – doświadczonym nurkiem głębinowym i mistrzynią w łowiectwie podwodnym, dyscyplinie, która kiedyś w wielu zakątkach świata zapewniała byt całym społecznościom. Podwodne łowiectwo to obecnie dziedzina rozwijająca się dychotomicznie, z jednej strony - w przypadku Morskich Cyganów i poławiaczy pereł Ama - mamy ginący na naszych oczach odwieczny sposób codziennego życia, z drugiej – dyscyplinę sportową, łączącą pomysł na relaks i powrót do natury. Mistrzyni tej dziedziny, jednocześnie bohaterka dokumentu „Smak wolności” wyrusza w fascynującą podróż po świecie, by na nowo odkryć prostsze i bardziej swobodne sposoby życia. Kimi odwiedzi najbardziej odległe zakątki naszego globu, by spotkać się z inspirującymi ludźmi, którzy nie tylko opanowali sztukę przetrwania, ale również czerpią radość z obcowania z przyrodą. W każdym z tych miejsc dowie się, jak żyć w zgodzie z naturą i korzystać z bogactw ziemi. 

ZAWÓD LEKARZ
The Practice
Premiery w poniedziałki, od 11 kwietnia, o godz. 21:00
(13x60 min.)

Co można zobaczyć, przeglądając nagrania z kamery monitoringu wewnętrznego, umieszczonej w gabinecie lekarskim? Opowie o tym dokument „Zawód lekarz”, który odsłania kulisy pracy lekarzy pierwszego kontaktu w jednej z londyńskich klinik. Medycy mają na co dzień pełne ręce roboty – do placówki przynależy ponad 18 tysięcy pacjentów. Poruszająca i szczera seria dokumentalna pokazuje ludzi w najbardziej intymnych dla nich chwilach – podczas, gdy dzielą się z lekarzami swoimi bolączkami - bądź godzą się z myślą o chorobach, które na zawsze zmieniają ich życia. Produkcja odsłania kulisy lekarskiego fachu, któremu na co dzień towarzyszą stres i presja, ale również radość z bycia na „pierwszej linii frontu”, w kontakcie z pacjentem i sprawami, z którymi muszą sobie radzić każdego dnia, od bólu gardła po myśli samobójcze. 

WETERYNARZ DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Dr. K's Exotic Animal ER II
Premiery w niedziele, od 17 kwietnia, o godz. 12:00
(8x60 min.)
Doktor Susan Kelleher i jej utalentowany zespół z kliniki weterynaryjnej dla zwierząt egzotycznych, nie mogą narzekać na nudę. Ich pacjentami są osobniki różnej maści i gatunku. Trafiają tu jeże, ptaki, gady, płazy czy króliki. „Wszystko prócz kotów i psów, jeśli zmieści się w drzwiach, może liczyć na naszą pomoc” - to motto dr Kelleher. Ulokowany na Florydzie południowej gabinet pani weterynarz leczy tysiące przypadków każdego roku. Susan i jej pracownicy nie tylko pomagają cierpiącym zwierzakom, ale również edukują właścicieli egzotycznych pupili w kwestii ich hodowli. Każdy z godzinnych odcinków ukazuje niecodzienne i chwytające za serce zwierzęce historie. Lekarze są zdeterminowani, by dawać wszystkim zwierzakom, zarówno małym, jak i dużym, jak najlepszą opiekę. W premierowych odcinkach serii „Weterynarz do zadań specjalnych” medycy będą musieli zmierzyć się z kulkami sierści blokującymi jelito rysia euroazjatyckiego, pomogą żółwiowi pustynnemu zranionemu w szyję czy łabędziowi potrąconemu przez ciężarówkę.

HAITI: KULINARNA WYPRAWA
Jose Andres: Dinner In Haiti
Premiera w środę, 13 kwietnia, o godz. 21:00
(1x60 min.)

Poznajcie José Andrésa, jednego z najlepszych szefów kuchni na świecie, który odkryje przed Wami mało znane i jak mówią niektórzy, najpiękniejsze państwo Wysp Karaibskich. Haiti kojarzy się wielu ludziom głównie z katastrofami – trzęsieniami ziemi czy huraganami. Tymczasem José pokaże widzom zupełnie nowe oblicze tej wyspy. Zdaniem gospodarza programu, jedzenie jest wielką potęgą, a eksploracje tego, co i w jaki sposób spożywają inni ludzie, pomagają zrozumieć ich kulturę. José doświadczy prawdziwych rytuałów Haiti, począwszy od przygotowania tradycyjnego chleba z manioku, aż po uczestnictwo w obrzędach religinych. Zanurzy się w głąb tej przepięknej wyspy, zabierając widzów do starożytnych wodospadów i dziewiczych wybrzeży. Zapoluje na kraby lądowe, a także spróbuje lokalnych specjałów na gwarnej ulicy Port-Au-Prince. Przyjaciele Andrésa, wśród których znajdą się były prezydent USA Bill Clinton i znany szef kuchni Mario Batali, dołaczą do niego podczas wędrówki. Widzowie poznają również historię Haiti, odwiedzą monumentalną Cytadelę czy 150-letnią fabrykę rumu. 

NIEZWYKŁY DR POL: ŚWIĘTO NARODZIN
Dr. Pol: Birth-Takular!
Premiera w niedzielę, 10 kwietnia, o godz. 18:00
(1x60 min.)

W centralnej części Michigan dr Pol wraz z żoną prowadzą farmę, która jest jednocześnie kliniką weterynaryjną. Jak zwykł mówić tytułowy bohater, „nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż przyjmowanie na świat żywego cielęcia”. Dlatego też w godzinnym odcinku specjalnym „Niezwykły dr Pol: święto narodzin” powitamy wielu nowych przedstawicieli fauny - mieszkańców Michigan! Począwszy od szczeniąt, przez kotki, prosiaczki, po małe pawie oraz ulubione cielątka – widzowie zobaczą najbardziej dramatyczne i radujące serca sytuacje, z jakimi musiał się zmierzyć dr Pol wraz z zespołem, towarzysząc ich przyjściu na świat. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_kwiecie___2016.pdf

pdf | 1,35 MB

Pobierz
LetMeClearMyGoat_009_DrKsExoticAnimalERII.jpg

grafika | 3,32 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_kwiecie___2016.docx

docx | 4,14 MB

Pobierz
JoseAndresHaiti_026.jpg

grafika | 8,06 MB

Pobierz
LivingFreeWithKimiWerner_009.jpg

grafika | 4,26 MB

Pobierz
GenericForAllEpisodes_011_PracticeThe.jpg

grafika | 7,65 MB

Pobierz
LivingFreeWithKimiWerner_002.jpg

grafika | 7,63 MB

Pobierz
SirLynx-A-Lot_014_DrKsExoticAnimaERII.jpg

grafika | 9,61 MB

Pobierz
GenericForAllEpisodes_004_PracticeThe.jpg

grafika | 6,33 MB

Pobierz
JoseAndresHaiti_017.jpg

grafika | 7,23 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.