Co w marcu na Nat Geo People?

Co w marcu na Nat Geo People?

Opublikowany

Marzec to szczególny miesiąc dla kobiet, także na antenie Nat Geo People. Przygotowaliśmy dla nich spotkania z wyjątkowymi bohaterami cyklu filmów "Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują". W nowych rolach pojawią się także znani i uwielbiani gospodarze programów- David Rocco i Kiran Jethwa. Czym nas zaskoczą? 

CYKL "IDĄC WŁASNĄ DROGĄ: KOBIETY, KTÓRE INSPIRUJĄ"
TO JA, MALALA
He Named Me Malala
Premiera w niedzielę, 6 marca, o godz. 20:00
(1x90 min.)
„To ja, Malala” to intymny portret laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Malali Yousafzai, która stała się obiektem ataku Talibów bo wraz ze swoim ojcem walczyła o dostęp dziewcząt do edukacji. Wracając ze szkoły w rodzinnej Dolinie Swat w Pakistanie została postrzelona w twarz, co miało zniechęcić ją i inne młode dziewczyny do nauki. Dla piętnastoletniej wówczas Malali stało się to jednak źródłem motywacji do działania na rzecz praw kobiet do edukacji, a sam zamach stał się powodem, by temat ten podejmować w rozmowach z naj większymi liderami świata. Wyreżyserowany przez zdobywcę Oscara Davisa Guggenheima film dokumentalny przedstawia codzienne życie tej niezwykłej nastolatki, która kierując się jednym, prostym celem, jakim jest równe prawo wszystkich do edukacji, stała się źródłem inspiracji dla milionów osób na świecie i ikoną obrony własnych praw.

CYKL "IDĄC WŁASNĄ DROGĄ: KOBIETY, KTÓRE INSPIRUJĄ" 
DZIEWCZĘCY ŚWIAT
I am a Girl
Premiera we wtorek, 8 marca, o godz. 20:00
(1x60 min.)
Powodem prześladowań na świecie nie są jedynie poglądy, takie jak te dotyczące polityki czy religii. Jedną z największych grup będących ofiarami przemocy, upokorzeń, cierpienia, biedy i wielu przeciwności losu są… dziewczynki. Dokument „Dziewczęcy świat” przedstawia drogę kilku dziewcząt do pełnoletności, dzięki czemu widzowie będą mogli poznać co oznacza bycie kobietą w XXI wieku.

SEKRETNE ŻYCIE AMERYKANÓW
Secret Lives of Americans
Premiery w czwartki, od 10 marca, od godz. 21:00
(10x30 min.)
Seria dokumentalna „Sekretne życie Amerykanów” śledzi osoby w momentach, gdy ujawniają najskrytsze tajemnice swoim najbliższym. Wykorzystując współczesne technologie, w formie kamer, telefonów komórkowych i laptopów, ujawniają swoje sekretne zakamarki duszy i powody osobistych tragedii. Robią to, by dokonać spowiedzi i przedstawić trudne historie ze swojego punktu widzenia.
WETERYNARZ Z POWOŁANIA
Dr Oakley: Yukon Vet 2
Premiery we wtorki, od 15 marca, o godz. 21:00
(8x60 min.)
Dla dr Michelle Oakley wiosna w Jukon w Kanadzie to czas, gdy praca nabiera szybszego tempa. Na całym terytorium, ogromnego jak Teksas regionu, jest jednym z niewielu weterynarzy specjalizujących się w pomaganiu dużym zwierzętom. Wiąże się to z pracą 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, przemierzając tysiące kilometrów na lądzie, w wodzie i powietrzu, by ratować zranione lub osłabione stworzenia. Dla dr Oakley praca to pasja i naturalnie przenika się z życiem osobistym. Nie ma znaczenia odpoczynek, czy chwila dla siebie, gdy koń cierpi z powodu infekcji oka, krowa zmaga się z trudnym porodem w zimnie, czy orzeł znajduje się w opresji. Główna bohaterka serii pracuje od wschodu do zachodu słońca, zarażając miłością do zwierząt swoich przyjaciół, rodzinę i ludzi z całego świata.

SMAKI INDII WEDŁUG DAVIDA ROCCO
David Rocco’s Dolce India 2
Premiery w środy, od 2 marca, o godz. 22:00
(12x30 min.)
David ponownie przyjeżdża do Indii, tym razem jednak, by zboczyć z turystycznego szlaku i pokazać widzom największe skarby tego kraju. Przedstawi nam Indie z innej, niż znamy ją wszyscy strony – zobaczymy jaki wpływ mieli Portugalczycy na region Goa, jak zaadaptowała się chińska społeczność w Kalkucie, jak wyglądają święte tradycje Punjabi. W każdym z punktów swej podróży Dawid podzieli się z widzami prostymi przepisami na typowe dla danego regionu kulinarne specjały. Kierując się swoim włoskim podejściem „jedzenia oczami”, do stołu zaprosi lokalnych mistrzów hinduskiej kuchni, by udowodnić, że kolorowe i aromatyczne potrawy, są tak samo łatwe do przygotowania jak włoski makaron.

AFRYKA OD KUCHNI
Tales from the Bush Larder
Premiery w środy, od 2 marca, o godz. 22:30
(12x30 min.)
„Afryka od kuchni” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą się wybrać w kulinarną podróż po Kenii, by zobaczyć, co można produkować w tak wymagającym klimacie. Kiran Jethwa przedstawi nam ludzi z Afryki, którzy dbają o swoje gospodarstwa i produkty, by później wyczarować z nich pyszne dania, które serwowane są zarówno w miejskiej restauracji, jak i w dzikim buszu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Dziewcz_cy__wiat.jpg

grafika | 6,08 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_marzec__2016.docx

docx | 1,78 MB

Pobierz
Weterynarz_z_powo_ania.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz
To_ja__Malala.jpg

grafika | 533 KB

Pobierz
Smaki_Indii_wed_ug_Davida_Rocco.JPG

grafika | 5,42 MB

Pobierz
Sekretne__ycie_Amerykan_w.JPG

grafika | 942 KB

Pobierz
Afryka_od_kuchni.JPG

grafika | 785 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.