Czy miłość do łyżwiarstwa i partnera wystarczy, by wytrzymać presję rywalizacji? Oglądaj „Tessa i Scott – taniec na lodzie” w lutym na Nat Geo People

Czy miłość do łyżwiarstwa i partnera wystarczy, by wytrzymać presję rywalizacji? Oglądaj „Tessa i Scott – taniec na lodzie” w lutym na Nat Geo People

Opublikowany

PREMIEROWE ODCINKI W CZWARTKI, OD 18 LUTEGO, O GODZ. 21:00

Są ulubieńcami całej Kanady. Tessa Virtue i Scott Moir to młodzi, najlepsi łyżwiarze figurowi w tym kraju. W siedmioodcinkowej serii dokumentalnej poznamy codzienne życie charyzmatycznych sportowców, którzy tworzą parę nie tylko na lodzie. Sukces nie przychodzi jednak łatwo, a za każde zwycięstwo muszą zapłacić wysoką cenę.

Spotykamy ich w trudnym momencie, którego nie mogli się spodziewać po spektakularnym zwycięstwie na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Byli wówczas najmłodszą triumfującą zwycięstwo parą w historii. Teraz, po zajęciu drugiego miejsca na światowych zawodach ISU 2013, muszą konsekwentnie realizować swój morderczy plan treningów, a przy tym wzajemnie się wspierać, by odzyskać tytuł liderów. Od śledzenia postępów w doskonaleniu formy na lodowisku w Michigan, gdzie łyżwiarze dzielą uwagę trenera z ich największymi konkurentami, po udział w zawodach w różnych częściach świata, widzowie będą mogli odkryć dramatyczny i nacechowany niezwykłą rywalizacją świat łyżwiarstwa figurowego.

Seria „ Tessa i Scott – taniec na lodzie” to niepowtarzalna okazja, by zajrzeć za kulisy jednego z najbardziej popularnych sportów zimowych. Widzowie poznają nie tylko Tessę i Scotta – niezwykłą parę, która jeździ razem na łyżwach od dziecka – lecz także ich rodziny i przyjaciół. Zobaczą efektowne skoki oraz bolesne upadki, które są nieodłącznym elementem drogi na szczyt.

Opisy odcinków:
Odcinek 1 - Rozgrzewka, premiera w czwartek, 18 lutego, o godz. 21:00
Rozpoczyna się sezon łyżwiarski. Mistrzowie olimpijscy Scott i Tessa zaczynają treningi. Doświadczony choreograf i instruktor tańca towarzyskiego Jean-Marc Généreux udziela im paru pomocnych lekcji.

Odcinek 2 – Obóz treningowy, premiera w czwartek, 25 lutego, o godz. 21:00
Tessa i Scott próbują pogodzić ze sobą życie zawodowe i prywatne. Para jedzie na obóz treningowy. Okazuje się, że tytaniczny wysiłek fizyczny może być niczym w porównaniu z puszczającymi nerwami.

Odcinek 3 – Życie na krawędzi, premiera w czwartek, 3 marca, o godz. 21:00
Mistrzowie łyżwiarscy stresują się nadchodzącymi zawodami. Ćwiczą wyjątkowo intensywnie, ale ich układ nie jest jeszcze perfekcyjny. Po treningach próbują odprężyć się w towarzystwie swoich rodzin i przyjaciół. Czy im się to uda?

Odcinek 4 – Grand Prix , premiera w czwartek, 10 marca, o godz. 21:00
Sezon konkursów rozpoczęty, emocje rosną. Tessa i Scott w towarzystwie swoich matek jadą do Saint John, gdzie wezmą udział w ważnych zawodach.Czy młodym łyżwiarzom uda się wspiąć na sam szczyt?

Premierowe odcinki serii „Tessa i Scott – taniec na lodzie” można oglądać w każdy czwartek, od 18 lutego, o godz. 21:00 na Nat Geo People.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TessaAndScott_001.JPG

grafika | 1,44 MB

Pobierz
Tessa_i_Scott_-_taniec_na_lodzie_na_NGP_informacja_prasowa.docx

docx | 42,3 KB

Pobierz
TessaAndScott_007.JPG

grafika | 12,3 MB

Pobierz
TessaAndScott_006.JPG

grafika | 5,11 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.