„LUKSUSOWE HOTELE: SHELBOURNE" NA NAT GEO PEOPLE 

„LUKSUSOWE HOTELE: SHELBOURNE" NA NAT GEO PEOPLE 

Opublikowany

Premierowe odcinki w poniedziałki, od 4 stycznia, o godz. 21:00.

Od blisko dwustu lat hotel Shelbourne jest sercem miasta dla mieszkańców Dublina. To miejsce było świadkiem wielu historycznych wydarzeń i gościło znakomite osoby - dygnitarzy, członków królewskich rodzin, rewolucjonistów, światowych przywódców oraz znanych na całym świecie celebrytów.

Ekipie Nat Geo People jako pierwszej dotychczas, udało się wejść z kamerami do budynku hotelu i porozmawiać z jego pracownikami, by pokazać widzom, na co mogą liczyć goście, przebywając w jednym z najbardziej luksusowych miejsc na świecie. W serii „Luksusowe hotele: Shelbourne” zobaczymy m.in. jak szkoli się pracowników z etykiety, jakich zasad muszą przestrzegać, gdy w hotelu pojawia się osoba publiczna, jak na przykład kanclerz Niemiec Angela Merkel, czy w jaki sposób komponowane jest menu dla gości. Zaskakujący jest także zakres usług oferowanych przez hotel Shelbourne, ale jak się okazuje zatrudniony w hotelu genealog, pomagający gościom w odkrywaniu swoich irlandzkich korzeni, ma sporo pracy.  

Obecna aura hotelu nie istniałaby bez jego niesamowitej historii, a tę w programie opowiada konsjerż Denis O’Brien. Będzie to szczególna opowieść, bo budynek hotelu powstał w szczególnym dla Dublina miejscu, był modernizowany i zmieniał właścicieli, ale także dlatego, że przez ponad 190 lat swojego istnienia był miejscem wydarzeń o ogromnym znaczeniu. Wystarczy wspomnieć, że w jednym z hotelowych pokoi powstała treść konstytucji Irlandii z 1922 roku. Zapraszamy na serię „Luksusowe hotele: Shelbourne”, by poznać jeden z najciekawszych hoteli  w Europie.   

Opisy odcinków:
Odcinek 1, premiera w poniedziałek, 4 stycznia, o godz. 21:00
Po raz pierwszy w 190-letniej historii hotelu Shelbourne w Dublinie ekipa filmowa dostała pozwolenie, by wejść do środka z kamerą. Twórcy dowiedzą się, na czym polega praca z naprawdę wymagającymi gośćmi. W pierwszym odcinku personel przechodzi szkolenie z etykiety, a kucharze przygotowują bankiet dla 120 ekspertów kulinarnych. W hotelu pojawia się też gwiazda.

Odcinek 2, premiera w poniedziałek, 4 stycznia, o godz. 21:30
W drugim odcinku ochrona hotelu Shelbourne przygotowuje się do wizyty kanclerz Niemiec, Angeli Merkel. Do hotelu przyjeżdża również drużyna rugby, która szykuje się do meczu. Pracownicy podchodzą bardzo emocjonalnie do zbliżającego się wydarzenia sportowego – okazuje się, że to ostatni mecz irlandzkiej gwiazdy rugby, Briana O’Driscolla w Dublinie.

Odcinek 3, premiera w poniedziałek, 11 stycznia, o godz. 21:00
Zbliża się Dzień Świętego Patryka. To jeden z najbardziej pracowitych okresów w roku, a także początek sezonu turystycznego. Jak zwykle trzeba omówić każdy szczegół: poczynając od odcienia zieleni służbowych krawatów, a kończąc na sposobie wpięcia koniczynki w klapę garnituru. W tym odcinku do hotelu przyjeżdżają goście z Ameryki, więc konsjerż Denis O’Brien ma pełne ręce roboty. Zapracowany jest również hotelowy genealog, który pomaga gościom w odkrywaniu irlandzkich korzeni.

Odcinek 4, premiera w poniedziałek, 11 stycznia, o godz. 21:30 
Hotel Shelbourne w Dublinie świętuje 190. rocznicę otwarcia. Konsjerż Denis O’Brien, z zamiłowania historyk, opowiada gościom o najważniejszym spotkaniu w dziejach hotelu – to tu pracowano nad konstytucją Irlandii z 1922 roku. Z okazji jubileuszu szef kuchni Garry Hughes przegląda archiwa w poszukiwaniu inspiracji do stworzenia menu degustacyjnego. Tymczasem pracownicy nie mogą się doczekać przyjazdu gwiazdy Hollywood, Omara Sharifa.

Dwa premierowe odcinki serii „Luksusowe hotele: Shelbourne” można oglądać w każdy poniedziałek, od 4 stycznia, o godz. 21:00 na Nat Geo People.  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TheShelbourne_3.jpg

grafika | 1,79 MB

Pobierz
Luksusowe_hotele_Shelbourne_na_NGP_informacja_prasowa.docx

docx | 42,2 KB

Pobierz
TheShelbourne_1.jpg

grafika | 3,57 MB

Pobierz
Luksusowe_hotele_Shelbourne_na_NGP_informacja_prasowa.pdf

pdf | 621 KB

Pobierz
TheShelbourne_2.jpg

grafika | 2,77 MB

Pobierz
TheShelbourne_4.jpg

grafika | 2,82 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.