Po korzeń lotosu, solne tabliczki ‘amole’ i przysmaki rekinów - „Nieustraszony szef kuchni” na tropie niebanalnych składników i ekstremalnych sposobów ich zdobywania. Do zobaczenia na Nat Geo People. 

Po korzeń lotosu, solne tabliczki ‘amole’ i przysmaki rekinów - „Nieustraszony szef kuchni” na tropie niebanalnych składników i ekstremalnych sposobów ich zdobywania. Do zobaczenia na Nat Geo People. 

Opublikowany

„Wielka odwaga, piękne krajobrazy i niekonwencjonalne połączenia kulinarne” – tak Kiran Jethwa zaprasza na swój nowy program „Nieustraszony szef kuchni”. Premierowe odcinki w niedziele, od 27 grudnia, o godz. 16:00.

Kiran Jethwa, tytułowy „Nieustraszony szef kuchni”, to ikona kuchni eksperymentalnej i jak sam o sobie mawia: „światowy gastronauta”. Połączenie jego nieskończonej pasji do poszukiwania nowych, często zaskakujących, składników z wiecznie niezaspokojoną żądzą przygód sprawia, że wykracza poza wszelkie granice przyjętych w gastronomii norm i znanych rozwiązań. Od wyciągania korzeni lotosu z lodowatej wody przy temperaturze -35⁰C po wydobywanie soli w żarze dochodzącym do 60⁰C - widzowie serii „Nieustraszony szef kuchni” będą mogli uczestniczyć w przygodach Kirana, śledząc, jak wykorzystuje on swój spryt, umiejętności oraz wyobraźnię, aby zdobyć i przyrządzić pokarm znaleziony  w wymagających ogromnej odwagi warunkach i najmniej „kulinarnie” przyjaznych częściach świata.

Na co dzień prowadzi wykwitną restaurację w Nairobi, ale poza zamiłowaniem do gotowania, Kiran posiada jeszcze drugą pasję – pokonywanie własnego strachu. „Od dziecka uwielbiałem gotować i stało się ono bardzo ważną częścią mojego życia, ale nie wyobrażam sobie, by nie było w nim także ekstremalnych emocji i niesamowitych doświadczeń. W programie „Nieustraszony szef kuchni” odwiedzam cudowne miejsca, pokonuję własne lęki i zdobywam najbardziej znakomite składniki do swoich dań. To spełnienie moich marzeń” – mówi Kiran Jethwa, po czym zachęca „Każdy, kto ma apetyt na dobre jedzenie i poznawanie egzotycznych miejsc, powinien dołączyć do moich przygód”. Kiran zabierze nas w nietypową kulinarną podróż przez kilka kontynentów, odwiedzając Boliwię, Peru, Nepal, Chiny, Mongolię, Tajlandię, Wietnam, Etiopię, Mozambik oraz Islandię. 

W programie zobaczymy jak boliwijscy wieśniacy zbierają liście koki i dlaczego jest to tak niebezpieczne. Dowiemy się jak wydobywa się sól w niezwykłej kopalni w Etiopii, gdy temperatura powietrza wynosi nawet 60⁰C.  W poszukiwaniu najlepszych składników do swoich dań, Kiran zdobędzie się nawet na nurkowanie w lodowatym jeziorze Chagan w północnych Chinach, by upolować gigantycznego karpia. U wybrzeży Mozambiku zobaczymy też jak zanurza się  w oceanie … pełnym rekinów.  

Od Mongolii, przez Nepal, aż do Boliwii, Kiran odkrywać będzie nieznane Europejczykom metody zaspakajania głodu. Zachowuje się przy tym jak prawdziwy szef kuchni, jednak z jedną dość istotną różnicą: podstawą jego dań są niebanalne produkty, które zamienia w królewską ucztę, udowadniając, że jak sam podkreśla „Im trudniejsze wyzwanie, tym lepiej smakuje”.

Opisy odcinków:

Odcinek 1, premiera w niedzielę, 27 grudnia, o godz. 16:00
Kiran Jethwa, nieustraszony szef kuchni, udaje się do Boliwii, gdzie będzie uczestniczył w śmiertelnie niebezpiecznych zbiorach jednej z najbardziej kontrowersyjnych roślin na świecie - liści koki, z których produkuje się kokainę.

Odcinek 2, premiera w niedzielę, 3 stycznia, o godz. 16:00
Tym razem Kiran Jethwa stawi czoło mroźnemu klimatowi północno-wschodnich Chin. W Państwie Środka będzie szukał dwóch narodowych przysmaków – korzenia lotosu i miejscowego, gigantycznego karpia – które o tej porze roku są ukryte głęboko pod lodem.

Odcinek 3, premiera w niedzielę, 10 stycznia, o godz. 16:00
Nieustraszony szef kuchni odwiedzi kopalnię soli w Kotlinie Danakilskiej w północnej Etiopii. To jedno z najniżej położonych i najgorętszych miejsc na Ziemi. Średnia temperatura wynosi tu blisko 30 stopni Celsjusza, a bywają dni kiedy żar z nieba powoduje, że termometr wskazuje nawet do 60 stopni.

Odcinek 4, premiera w niedzielę, 17 stycznia, o godz. 16:00
W tym odcinku Kiran Jethwa udaje się na dach świata – w nepalskie Himalaje. Spotyka się tam ze zbierającymi miód Gurungami. Pomoże im w niebezpiecznej pracy, którą wykonują na linowych drabinach zawieszonych nad górskimi urwiskami.

Odcinek 5, premiera w niedzielę, 24 stycznia, o godz. 16:00
Nieustraszony szef kuchni tym razem wyrusza do Bangladeszu – kraju, który plasuje się w światowej czołówce pod względem połowu ryb. Na miejscu Kiran przekona się, że lokalny przemysł rybny jest nie tylko niezwykle zróżnicowany, lecz także bywa szalenie niebezpieczny.

Odcinek 6, premiera w niedzielę, 31 stycznia, o godz. 16:00
W kolejnym odcinku kulinarnych przygód Kirana Jethwy będziemy towarzyszyć głównemu bohaterowi podczas nurkowania u wybrzeży należącej do Mozambiku wyspy Vamizi. Nie będzie to jednak sielanka – Kirana czeka niezwykle ryzykowne zadanie – będzie łowić ryby w oceanie pełnym rekinów.

Premierowe odcinki serii „Nieustraszony szef kuchni” można oglądać w każdą niedzielę, od 27 grudnia, o godz. 16:00 na Nat Geo People.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nieustraszony_szef_kuchni_3.jpg

grafika | 5,1 MB

Pobierz
Nieustraszony_szef_kuchni_na_NGP_informacja_prasowa.pdf

pdf | 815 KB

Pobierz
Nieustraszony_szef_kuchni.jpg

grafika | 5,48 MB

Pobierz
Nieustraszony_szef_kuchni_na_NGP_informacja_prasowa.docx

docx | 44,8 KB

Pobierz
Nieustraszony_szef_kuchni_4.jpg

grafika | 8,89 MB

Pobierz
Nieustraszony_szef_kuchni_2.jpg

grafika | 6,2 MB

Pobierz
Nieustraszony_szef_kuchni_6.jpg

grafika | 7,41 MB

Pobierz
Nieustraszony_szef_kuchni_5.jpg

grafika | 6,72 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.