Wizyty bez zapowiedzi i same kłopoty. „Zwierzaki rozrabiaki” pokażą, co oznacza dla nich słowo gościnność
Wizyty bez zapowiedzi i same kłopoty. „Zwierzaki rozrabiaki” pokażą, co oznacza dla nich słowo gościnność

Wizyty bez zapowiedzi i same kłopoty. „Zwierzaki rozrabiaki” pokażą, co oznacza dla nich słowo gościnność

Jak świat długi i szeroki, ludzie i zwierzęta pozostają w… skomplikowanych relacjach. Wszystko dlatego, że i jedni, i drudzy walczą o kawałek ziemi, który mogliby nazwać swoim domem. W serii „Zwierzaki rozrabiaki” nieraz zobaczymy zwierzęta w miejscach, w których nie powinno ich być i będziemy śledzić ich niezwykłe przygody. Czasem zmrożą one krew w żyłach zwierzętom, a czasem ludziom. Są jednak śmiałkowie i pasjonaci, którzy zmierzą się z tym wyzwaniem.

„Zwierzaki rozrabiaki” – premiera w czwartek 22 listopada o godz. 21:00 na kanale Nat Geo People

Dzikie zwierzęta można spotkać nie tylko w leśnych głuszach, na odległych od miasta łąkach czy z dala od skupisk ludzi. W serii „Zwierzaki rozrabiaki” poznamy nie tylko osobniki, które znalazły się w basenach, szafach, na strychach – właściwie wszędzie, gdzie tylko można je sobie wyobrazić, ale także ludzi, wzywanych w takich sytuacjach na pomoc.
BeaverFever_WhenNatureCalls_Ep105_14.jpg
Z kolei zwierzęta nie zawsze rozumieją, dlaczego miałyby odmówić sobie wejścia w interesującą je ludzką przestrzeń. Gdy już dojdzie do spotkania z człowiekiem, scenariuszy może być wiele. Z pewnością nie jest to jednak sytuacja komfortowa dla żadnej ze stron. Dlatego właśnie ratownicy pracują w dzień i w nocy, pozostając w gotowości zawsze wtedy, kiedy ludzie i zwierzęta potrzebują ich pomocy.
BobcatInTheCoop_WhenNatureCalls_ep101_08.jpg
Jedne zwierzęta są groźne dla ludzi, inne ściągają niebezpieczeństwo głównie na siebie. Wyobraźcie sobie na przykład młode szopy, które, biegając po podwórkach, wpadły do głębokiego kontenera na śmieci. Gdy z nieba leje się żar, taki kontener to dla nich pułapka. Jeśli na czas nie otrzymają pomocnej, ludzkiej dłoni, czeka je nieuchronna śmierć. Zupełnie inne zagrożenie stanowi z kolei ryś grasujący po podwórku pełnym domowych zwierząt. Jego obecność to realne zagrożenie dla całego gospodarstwa.
Zwierzaki rozrabiaki 6.jpg
Zwierzęta, które budzą w ludziach przerażenie, to też na przykład ogromne łosie. Wyobraźcie sobie, że na waszej drodze stanie ważący 680 kilogramów kolos z ogromnym porożem. Ale nie tylko olbrzymy potrafią siać grozę. Wydawać by się mogło, że malutka wiewiórka powinna wnieść do domu samą radość. Jak się jednak okazuje, jej uwielbienie do gryzienia może spowodować spore szkody, a ostre ząbki zadać bolesną ranę. Ma też jeszcze jedną przewagę nad człowiekiem – jest bardzo zwinna i szybka, więc z łatwością umyka wszystkim rękom, chcącym ją złapać.
Niesienie pomocy zwierzętom nie jest więc wcale proste. Nawet jeśli jej potrzebują, obawiają się, że człowiek może zrobić im krzywdę. Dlatego właśnie szczerzą kły, wyciągają swoje ostre pazury i wykorzystują wszystkie zdolności, by w każdej chwili być gotowym do ataku lub ucieczki. To istotny problem, z którym na co dzień borykają się niosący im pomoc. Jakimi sposobami przekonać zwierzęta o swoich dobrych intencjach? Zobaczcie na własne oczy, jak okiełznają „Zwierzaki rozrabiaki”.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Zwierzaki rozrabiaki 2.jpg

grafika | 7,74 MB

Pobierz
Wizyty bez zapowiedzi i same kłopoty. „Zwierzaki rozrabiaki” pokażą, co oznacza dla nich słowo gościnność.pdf

pdf | 164 KB

Pobierz
Wizyty bez zapowiedzi i same kłopoty. „Zwierzaki rozrabiaki” pokażą, co oznacza dla nich słowo gościnność.docx

docx | 52,5 KB

Pobierz
Zwierzaki rozrabiaki 5.jpg

grafika | 7,02 MB

Pobierz
Zwierzaki rozrabiaki 3.jpg

grafika | 5,68 MB

Pobierz
Zwierzaki rozrabiaki 10.jpg

grafika | 5,6 MB

Pobierz
Zwierzaki rozrabiaki 4.jpg

grafika | 8 MB

Pobierz
Zwierzaki rozrabiaki 1.jpg

grafika | 5,92 MB

Pobierz
Zwierzaki rozrabiaki 7.jpg

grafika | 6,43 MB

Pobierz
Zwierzaki rozrabiaki 6.jpg

grafika | 5,26 MB

Pobierz
Zwierzaki rozrabiaki 8.jpg

grafika | 4,22 MB

Pobierz
Zwierzaki rozrabiaki 9.jpg

grafika | 4,01 MB

Pobierz
Zwierzaki rozrabiaki 11.jpg

grafika | 3,98 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe Nat Geo People na grudzień 

Bohaterowie grudniowych propozycji programowych na kanale Nat Geo People nie będą mieli Świąt. Patrząc na ich życie, można nawet odnieść wrażenie, że to ludzie, którzy nigdy nie odpoczywają od swojej pracy i jest ona nieodłączną częścią ich codzienności. O kim mowa? O ni
Obłędne smaki i zniewalające zapachy. Początek listopada to prawdziwa uczta na kanale Nat Geo People

Kolorowe i pachnące, oszałamiające wyglądem, zapachem i smakiem - potrawy i miejsca, które w pierwszy listopadowy weekend pokażemy na kanale Nat Geo People rozwieją wszelkie jesienne mgły i szarości. Nieraz wprawią też widzów w wakacyjny nastrój. Za sprawą Davida Rocco znajdziemy się w Indiach. Zobaczymy też, co można zjeść na ulicach wietnamskich miast i pokażemy kuchenne zaplecza. A wszystko to w bloku programowym „Wielkie żarcie”.
Hejterzy pisali, że jej miejsce jest w kuchni. Zrobiła im kanapkę na… biegunie południowym. „Polarna wyprawa Jade” w październiku na kanale Nat Geo People

Jade to pozornie skromna australijska nastolatka. Ale ile jej rówieśniczek może określić się polarniczkami? Gdy inne czternastolatki planowały wyjście na imprezę lub uczyły się do sprawdzianu, ona postanowiła zdobyć oba bieguny i przejść lądolód Grenlandii. Choć wielu w to nie wierzyło, Jade w wieku 16 lat zrealizowała swój cel. Dziś zachęca innych, by nigdy nie rezygnowali nawet z najbardziej szalonych marzeń.
Co zrobić, gdy zaginie ukochane zwierzę? Zadzwoń po „Niuchaczy”! Premiera we wrześniu na kanale Nat Geo People

Są gotowe nieść pomoc w dzień i w nocy, w słońcu i deszczu, niezależnie od pory roku. „Niuchacze” to psy tropiące, które pomagają w szukaniu… zaginionych zwierząt. Czasem są to inne psy, które oddaliły się od swojego właściciela, czasem koty, konie, owce, a nawet ptaki czy żaby! Będziemy mieli szansę towarzyszyć im w trakcie tych niezwykłych poszukiwań.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.