KULINARNE INSPIRACJE DLA ZAPRACOWANYCH EUROPEJCZYKÓW, CZYLI „WOJNA SMAKÓW: WSCHÓD KONTRA ZACHÓD” NA NAT GEO PEOPLE

KULINARNE INSPIRACJE DLA ZAPRACOWANYCH EUROPEJCZYKÓW, CZYLI „WOJNA SMAKÓW: WSCHÓD KONTRA ZACHÓD” NA NAT GEO PEOPLE

Opublikowany

„Wojna smaków: Wschód kontra Zachód” to program dla wszystkich, którzy marzą o kursie prostego, lecz wykwintnego gotowania. Premierowe odcinki w sobotę, od 5 grudnia, o 19:00. 

Gospodarz programu, mistrz Wan, to słynny szef kuchni i wielka kulinarna gwiazda Azji Południowowschodniej. Jest kulinarnym ambasadorem Malezji, kraju o barwnej i złożonej tradycji gotowania oraz zwolennikiem świeżych, prostych i zdrowych dań, które każdy może zrobić we własnej kuchni. Wan przybywa do Wielkiej Brytanii, by „podrasować” popularne jedzenie Brytyjczyków i przygotować je według wschodnich receptur. Wykorzystuje mało popularne, a dostępne w Anglii warzywa, przyprawy i techniki gotowania, by pokazać, jak przygotowywać jedzenie z mniejszą ilością tłuszczu, za to zdrowiej, taniej i jeszcze smaczniej.  

W każdym z odcinków „Wojna smaków: Wschód kontra Zachód” Wan zaprasza do wspólnego kucharzenia przypadkowo spotkanego na targu kupującego. Doradza mu, jakie produkty powinien dorzucić do swojej listy zakupów, by przygotować coś wyjątkowego. Z pełnym koszykiem trafiają do kuchni i razem tworzą smaczne i zdrowe potrawy. W „Wojnie smaków” widzowie poznają sposoby na to, czym zastąpić łatwy w przygotowaniu, ale trochę znudzony makaron, jakie są alternatywy dla tłustego sera, albo jak przekonać miłośnika pizzy do urozmaicenia swojego jadłospisu. Wan doradzi także młodej matce, jak organizować pracę w kuchni,  a nawet podejmie się wyzwania, by przekonać byłego żołnierza do odstawienia zupek instant.  

Gospodarz programu nie tylko chce przekonać Brytyjczyków do zdrowego jedzenia w domu – a jak wiadomo już to zadanie samo w sobie nie jest łatwe. Wyzywa na pojedynek tradycyjne i uwielbiane przez wyspiarzy potrawy z ulicznych budek i restauracji typu fast food, przygotowując je na swój własny, zdrowy sposób. Jego powodzenie lub porażka zostaną zdefiniowane przez przechodniów, którzy będą próbować i porównywać dania w wersji standardowej i tej wykonanej przez Wana. Czy zdrowo może jednocześnie znaczyć smacznie? Program „Wojna smaków: Wschód kontra Zachód” to kopalnia pomysłów dla osób lubiących proste i smaczne potrawy. Jednocześnie to też źródło inspiracji, jak w szybki sposób wprowadzić trochę egzotyki do swojej codziennej kuchni. 

Opisy odcinków:
Odcinek 1, premiera w sobotę, 5 grudnia, o godz. 19.00
Mistrz Wan przemierza Wielką Brytanię, aby dowieść wyspiarzom, że jego azjatycka kuchnia jest zdrowsza, łatwiejsza i tańsza, niż kaloryczna i wysoko przetworzona żywność z supermarketów. W Totnes Wan namawia miłośnika makaronów do podjęcia własnych wyzwań kulinarnych i urozmaicenia pasty nowymi dodatkami. Staje też do ulicznego pojedynku z popularną burgerownią; czy jego wołowina na ostro pokona lokalnego faworyta?

Odcinek 2, premiera w sobotę, 12 grudnia, o godz. 19.00
Mistrz Wan trafia do historycznego miasta katedralnego Salisbury, gdzie musi przekonać miłośniczkę serów do świeżych, zdrowych potraw. Czym da się zastąpić aromatyczny i tłusty ser? Spróbuje też pokonać słynne lokalne danie - prosię z rożna, ale czy jego azjatyckie pulpeciki zdobędą uznanie tutejszych smakoszy?

Odcinek 3, premiera w sobotę, 19 grudnia, o godz. 19:00
Wan rusza do Plymouth, by pomóc pewnej kobiecie, której narzeczony jest wręcz uzależniony od pizzy. Nauczy ją robić niezwykłą azjatycką sałatkę i rzuci wyzwanie słynnemu półmetrowemu hot-dogowi. Jego wołowina po tajsku nie jest gigantyczna, ale czy jej wysublimowany smak nie wystarczy, by wygrać pojedynek?

Odcinek 4, premiera w sobotę, 26 grudnia, o godz. 19:00
W miasteczku Falmouth mistrz Wan udziela porad młodej studentce, która odżywia się wyłącznie fastfoodami. Dowodzi również swej odwagi, stając w szranki z ukochanym daniem mieszkańców Wysp Brytyjskich - rybą z frytkami.

Premierowe odcinki serii „Wojna smaków: Wschód kontra Zachód” można oglądać w każdą sobotę, od 5 grudnia, o godz. 19:00 na Nat Geo People.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wojna_smakow_wschod_kontra_zachod_na_NGP_informacja_prasowa.docx

docx | 41,6 KB

Pobierz
Wojna_smakow_wschod_kontra_zachod_na_NGP_informacja_prasowa.pdf

pdf | 677 KB

Pobierz
Wojna_smak_w.jpg

grafika | 122 KB

Pobierz
Wojna_smak_w_1.jpg

grafika | 24,5 MB

Pobierz
Wojna_smak_w_3.jpg

grafika | 10,2 MB

Pobierz
Wojna_smak_w_2.jpg

grafika | 9,24 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.