PROPOZYCJE PROGRAMOWE NAT GEO PEOPLE NA GRUDZIEŃ

PROPOZYCJE PROGRAMOWE NAT GEO PEOPLE NA GRUDZIEŃ

Opublikowany

Nat Geo People zaprasza w grudniu przed telewizory. Na widzów czeka spora dawka emocji i ciekawych historii. 

NIEUSTRASZONY SZEF KUCHNI
Fearless Chef
Premiery w niedziele, od 27 grudnia, o godz. 16:00
(10x60 min.)

 
Kiran Jethwa to ikona kuchni eksperymentalnej. Połączenie jego nieskończonej pasji do znajdywania nowych, często zaskakujących, składników z wiecznie niezaspokojoną żądzą przygód sprawia, że wykracza poza wszelkie granice przyjętych w gastronomii norm i znanych rozwiązań. Widzowie serii „Nieustraszony szef kuchni” będą mogli dołączyć do przygody Kirana by zobaczyć jak wykorzystuje swój spryt, umiejętności oraz wyobraźnię, aby zdobyć i przyrządzić pokarm znaleziony w kilku najtrudniejszych do przeżycia regionach świata. Od Mongolii, przez Nepal, aż do Boliwii, Kiran odkrywać będzie nieznane Europejczykom metody zaspakajania głodu. Zachowuje się przy tym jak prawdziwy szef kuchni, jednak z jedną dość istotną różnicą, że podstawą jego dań są obrzydliwe i odpychające produkty, które zamienia w królewską ucztę, udowadniając, że im trudniejsze wyzwanie, tym lepiej smakuje.

CZWORO NIEMOWLĄT NA SEKUNDĘ S.2
4 Babies a Second 2
Premiery we wtorki, od 15 grudnia, o godz. 21:00
(10x60 min.)

 
O tym, że co sekundę na świat przychodzi średnio czworo niemowląt już wiemy dzięki pierwszemu sezonowi serii. Przed nami kolejna odsłona cudu narodzin rozgrywającego się w różnych zakątkach globu. W serii „Czworo niemowląt na sekundę” z kamerą Nat Geo People będziemy towarzyszyć nowonarodzonym maluchom, rodzicom i członkom ekip medycznych asystujących przy porodach w Niemczech, Australii, Wietnamie i na wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim. Czy wszędzie najmłodszego członka rodziny wita się tak samo? Czy takie same zachowania są oznaką troski o maleństwo i matkę w połogu? Tego będzie się można dowiedzieć dzięki różnorodności kodów kulturowych i społecznych, w których na co dzień żyją bohaterowie serii „Czworo niemowląt na sekundę 2.” Niezwykłe emocje – jak zawsze - gwarantowane.

LUKSUSOWE HOTELE: TAJ MAHAL PALACE
Hotel India
Premiery w poniedziałki, od 7 grudnia, o godz. 21:00
(4x60 min.)

 
Seria „Luksusowe hotele: Taj Mahal Palace” to podróż do najbardziej ekskluzywnego hotelu w Indiach. To tu w towarzystwie dokumentalistów, jakby przez dziurkę od klucza, poznajemy dziedzictwo kulturowe tego kraju, zagłębiając się w znaczenie kast i obowiązującego tu systemu społecznego. Taj Mahal Palace w Mumbaju ma mityczny status jako najstarszy hotel w Indiach. To właśnie tam spotykają się gwiazdy Bollywood, Hollywood
i zagraniczni dygnitarze. Na każde skinienie najważniejszych gości czeka 1500 osób zespołu lokai, portierów i pokojowych. Ich doświadczenia z codziennej pracy w tak wyjątkowym miejscu oraz stale przekazywane przez starszych stażem pracowników historie i anegdoty sprawiają, że traktują swoje obowiązki z wyjątkową starannością. Właściwie można by rzec, że kierują się zasadą, jakby każdy gość był bogiem. Poznajcie ich codzienność, a wraz z nią niesamowitą kulturę Hindusów.

WOJNA SMAKÓW: WSCHÓD KONTRA ZACHÓD.
East bites West
Premiery w soboty, od 5 grudnia, o godz. 19:00
(13x30 min.)

 
Malezyjski szef kuchni Wan przybywa do Wielkiej Brytanii, by „podrasować” popularne jedzenie Brytyjczyków i przygotować je według wschodnich receptur. Wykorzystuje mało popularne, a dostępne w Anglii warzywa, przyprawy i techniki gotowania, by pokazać, jak przygotowywać jedzenie z mniejszą ilością tłuszczu, za to zdrowiej, taniej i jeszcze smaczniej. W każdym z odcinków „Wojna smaków: Wschód kontra Zachód” Wan zaprasza do wspólnego kucharzenia przypadkowo spotkanego na targu kupującego i doradza mu, o jakie produkty powinien poszerzyć swoją listę zakupów, by przygotować coś wyjątkowego. Z pełnym koszykiem trafiają do kuchni i razem tworzą zdrowe potrawy. Wan podejmuje także wyzwanie gotowania w ulicznej budce z jedzeniem, przygotowując uwielbiane przez Brytyjczyków dania, jednak na swój własny sposób. Jego powodzenie lub porażka zostaną zdefiniowane przez przechodniów, którzy będą próbować i porównywać dania w wersji standardowej i tej wykonanej przez Wana. Czy zdrowo może jednocześnie znaczyć smacznie? Program „Wojna smaków: Wschód kontra Zachód” to kopalnia pomysłów dla lubiących proste i smaczne potrawy, a jednocześnie źródło inspiracji, jak w szybki sposób wprowadzić trochę egzotyki do swojej codziennej kuchni.

NAJSMACZNIEJSZE MIASTA ŚWIATA
Top Tables, Top Cities
Premiery w środy, od 2 grudnia, o godz. 22:30
(15x30 min.)
Weekend w Paryżu, Rzymie, czy Barcelonie brzmi cudownie. To miasta, w których ilość atrakcji, urokliwych zaułków i zabytków koniecznych do odwiedzenia trudno zliczyć. To samo oczywiście tyczy się jedzenia, bo pod względem ilości i różnorodności oferty kulinarnej to jedne z najlepszych miejsc na świecie,  w których można skosztować dokonań cenionych szefów kuchni i poznać wyjątkowe smaki. Tylko jak zdecydować, którą restaurację wybrać spośród tylu wyśmienitych propozycji? Która opcja jest najlepsza?  
Z pomocą nadchodzą autorzy nowej serii Nat Geo People pod tytułem „Najsmaczniejsze miasta świata”, którzy odwiedzają wiele miejsc, by pokazać widzom te, które w danym mieście zasługują na miano najlepszych, zwracając jednocześnie uwagę na to, by oddawały klimat odwiedzanego regionu. W programie poznamy Ishaia, przewodnika i podróżnika, który kierując się podniebieniem wybiera się w różne części świata. W każdym odcinku odwiedzi on cztery najbardziej popularne w danym mieście restauracje, zawsze pełne gości, często wybierane przez rodowitych mieszkańców regionu. Na koniec Ishai podsumuje swoje wrażenia, wskazując nie tylko najlepsze lokale w danym mieście, ale nawet typując najlepsze restauracje w skali całego świata. Wielu zadaje pytanie, gdzie leży kulinarna stolica świata, odpowiedź znajdziecie w serii „Najsmaczniejsze miasta świata” na Nat Geo People.  


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Najsmaczniejsze_miasta__wiata.jpg

grafika | 620 KB

Pobierz
Taj_Mahal.jpg

grafika | 62,2 KB

Pobierz
Czworo_niemowl_t_na_sekund_.jpg

grafika | 82,5 KB

Pobierz
Wojna_smak_w.jpg

grafika | 122 KB

Pobierz
Nieustraszony_szef_kuchni.jpg

grafika | 147 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_grudzie__2015.docx

docx | 748 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.