Hejterzy pisali, że jej miejsce jest w kuchni. Zrobiła im kanapkę na… biegunie południowym. „Polarna wyprawa Jade” w październiku na kanale Nat Geo People

Hejterzy pisali, że jej miejsce jest w kuchni. Zrobiła im kanapkę na… biegunie południowym. „Polarna wyprawa Jade” w październiku na kanale Nat Geo People

Opublikowany

Jade to pozornie skromna australijska nastolatka. Ale ile jej rówieśniczek może określić się polarniczkami? Gdy inne czternastolatki planowały wyjście na imprezę lub uczyły się do sprawdzianu, ona postanowiła zdobyć oba bieguny i przejść lądolód Grenlandii. Choć wielu w to nie wierzyło, Jade w wieku 16 lat zrealizowała swój cel. Dziś zachęca innych, by nigdy nie rezygnowali nawet z najbardziej szalonych marzeń.

„Polarna wyprawa Jade” – premiera w niedzielę 28 października o godz. 22:00 na kanale Nat Geo People

Gdy Jade Hameister ogłosiła plan zdobycia „polarnego hat-tricka”, niektórzy mężczyźni sugerowali, że jej miejsce jest w kuchni. Wielu kobietom mogłoby to podciąć skrzydła i zabić w nich wiarę w siebie. Ale nie w przypadku tej pełnej entuzjazmu nastolatki. Wszyscy internetowi komentatorzy mogli spalić się ze wstydu, gdy dziewczyna osiągnęła wszystkie zaplanowane cele. Jade zadedykowała hejterom wykonane na biegunie południowym zdjęcie z kanapką, które stało się internetowym hitem. Zaprosiła też wszystkich niedowiarków, by po ten posiłek przyjechali sami.
https://www.instagram.com/jadehameister

https://www.instagram.com/jadehameister

Podczas swej podróży po obu biegunach i grenlandzkim lądolodzie, Jade  walczyła z przenikliwym zimnem, wyczerpaniem, zwątpieniem i  zagrażającymi życiu niebezpieczeństwami, ale udało się jej osiągnąć cel.
Polarna wyprawa Jade 6.jpgPolarna wyprawa Jade 4.jpgPolarna wyprawa Jade 3.jpgPolarna wyprawa Jade 7.jpgPolarna wyprawa Jade 8.jpgPolarna wyprawa Jade 5.jpg
W 2016 roku ustanowiła swój pierwszy rekord, przez 11 dni ciągnąc na  nartach sanie, ciężkie jak ona sama, po wyboistych lodowych równinach  bieguna północnego. W czteroosobowej drużynie pokonała ponad 150 km przy  temperaturach sięgających -25° C. Została tym samym najmłodszą osobą,  która przejechała na nartach biegun północny. To jednak jej nie  wystarczyło i ruszyła dalej, by zamknąć „polarny hat-trick”. Gdy tego  dokonała, znów została rekordzistką – w wieku 16 lat została najmłodszą  osobą na świecie, która przejechała na nartach te trzy lokalizacje.  Jednym z członków ekipy, która towarzyszyła Jade podczas wyprawy, był  operator filmowy Petter Nyquist, który uwiecznił jej wyczyn. Dzięki temu  nastolatki z całego świata mogą teraz zobaczyć jej pełną trudów i  wyrzeczeń drogę do celu, a także usłyszeć piękny przekaz o ściganiu  marzeń. Młoda polarniczka po powrocie z wyprawy postawiła sobie także  kolejny cel. Ponieważ jako jedna z niewielu osób na świecie miała szansę  na własne oczy w sposób bardzo obrazowy i dobitny zobaczyć skutki  globalnego ocieplenia klimatu, dziś stara się uświadamiać swoich  rówieśników o tym, że lodowce mogą wkrótce zniknąć.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Polarna wyprawa Jade 6.jpg

grafika | 3,69 MB

Pobierz
Polarna wyprawa Jade 2.jpg

grafika | 4,56 MB

Pobierz
Polarna wyprawa Jade 5.jpg

grafika | 4,23 MB

Pobierz
Polarna wyprawa Jade 3.jpg

grafika | 4,05 MB

Pobierz
Polarna wyprawa Jade 1.jpg

grafika | 3,09 MB

Pobierz
Polarna wyprawa Jade 8.jpg

grafika | 3,62 MB

Pobierz
Polarna wyprawa Jade 4.jpg

grafika | 4,11 MB

Pobierz
Polarna wyprawa Jade 7.jpg

grafika | 3,82 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Obłędne smaki i zniewalające zapachy. Początek listopada to prawdziwa uczta na kanale Nat Geo People

temu

Kolorowe i pachnące, oszałamiające wyglądem, zapachem i smakiem - potrawy i miejsca, które w pierwszy listopadowy weekend pokażemy na kanale Nat Geo People rozwieją wszelkie jesienne mgły i szarości. Nieraz wprawią też widzów w wakacyjny nastrój. Za sprawą Davida Rocco znajdziemy się w Indiach. Zobaczymy też, co można zjeść na ulicach wietnamskich miast i pokażemy kuchenne zaplecza. A wszystko to w bloku programowym „Wielkie żarcie”.
Co zrobić, gdy zaginie ukochane zwierzę? Zadzwoń po „Niuchaczy”! Premiera we wrześniu na kanale Nat Geo People

temu

Są gotowe nieść pomoc w dzień i w nocy, w słońcu i deszczu, niezależnie od pory roku. „Niuchacze” to psy tropiące, które pomagają w szukaniu… zaginionych zwierząt. Czasem są to inne psy, które oddaliły się od swojego właściciela, czasem koty, konie, owce, a nawet ptaki czy żaby! Będziemy mieli szansę towarzyszyć im w trakcie tych niezwykłych poszukiwań.
Czy chcielibyście wrócić do szkolnych ławek? Już 1 września dzięki Nat Geo People przekonacie się, jak bardzo zmieniła się szkoła

temu

Przez ostatnie dwa miesiące korytarze i szkolne ławki świeciły pustkami. 1 września na kanale Nat Geo People zasiądą w nich… dorośli. Zobaczcie, jak odnajdą się w roli uczniów. Czy będą w stanie dostosować się do zasad panujących we współczesnej szkole? Jak wiele zmieniło się przez ostatnie kilkanaście lat? Ten niezwykły eksperyment nie tylko uświadomi, z czym na co dzień w szkole zmagają się dzieci, ale dostarczy też sporej dawki humoru.
Królowa ludzkich serc i jej najbliżsi. Blok programowy "Miłość na królewskim dworze" w sierpniu na kanale Nat Geo People

temu

W sierpniu mija 21 lat od tragicznej śmierci księżnej Diany. Świat chyba nigdy nie zapomni tej niezwykłej postaci, a jej dorośli synowie, którzy założyli już własne rodziny, dodatkowo przypominają nam o "królowej ludzkich serc". W sierpniu przypomnimy na kanale Nat Geo People film "Diana", którego narratorką jest sama księżna. Z kolei w najnowszych produkcjach "Królewskie wesele", Harry - książęce życie" i "Meghan Markle: hollywoodzka księżniczka" pokażemy życie w brytyjskiej rodzinie królewskiej od podszewki. Blok programowy "Miłość na królewskim dworze" w sobotę 25 sierpnia od godz. 18:00 na kanale Nat Geo People.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.