WYROKI SĄDOWE DOTYKAJĄ TEŻ NIEWINNYCH? SERIA „RODZINY Z WYROKIEM” JUŻ W LISTOPADZIE NA NAT GEO PEOPLE

WYROKI SĄDOWE DOTYKAJĄ TEŻ NIEWINNYCH? SERIA „RODZINY Z WYROKIEM” JUŻ W LISTOPADZIE NA NAT GEO PEOPLE

Opublikowany

Poznajcie losy rodzin, których członkowie przebywają w więzieniach. Premierowe odcinki serii „Rodziny z wyrokiem” do zobaczenia we wtorki, od 10 listopada, o 22.00

„Rodziny z wyrokiem” to pięcioodcinkowa seria dokumentalna, opowiadająca historie czterech rodzin, których członkowie przebywają w więzieniach. Konsekwencje odbywania kary wpływają na funkcjonowanie nie tylko uwięzionych, ale także ich bliskich. Brak jednej osoby w codziennym życiu rodzin powoduje ogrom problemów. Każda historia będzie ujawniała, jak wyrok sądu dotyczący konkretnego człowieka, wpływa na życie jego najbliższych i otoczenia.

W programie zobaczymy zmagania kobiet, które samotnie muszą prowadzić domy i wychowywać dzieci, a do tego tłumaczyć im nagłe zniknięcie ojców. Dla partnerek uwięzionych mężczyzn jest to także walka z tęsknotą za bliską osobą i wewnętrznym dylematem, czy podtrzymywać nadzieję, że po zakończeniu wyroku zakończą się ich problemy z prawem. Poznamy także rodziców uwięzionych, starających się za wszelką cenę pomóc swoim dzieciom. A problemy nie kończą się wraz z odbyciem kary. Po kilkuletniej nieobecności w domu trudno nadrobić zaległości w relacjach i odnaleźć się w starej, a jednak innej, rzeczywistości. Niejednokrotnie przyczyną problemów z prawem i relacjami z bliskimi są narkotyki. Niestety walka z nałogiem nie jest łatwa, przez co zwrotów akcji nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Bohaterowie serii, członkowie zmarginalizowanych środowisk w Irlandii, będą przeżywać chwile załamania, trudności ekonomiczne, doświadczać silnego stresu i konfliktów rodzinnych, co będzie przeplatać się z momentami lekkomyślności i czarnego humoru. Nowa seria Nat Geo People pod tytułem „Rodziny z wyrokiem” to prawdziwy obraz rodzin więźniów, które walczą o przetrwanie po rozłące z bliskim, skazanym na karę więzienia.

Opisy listopadowych odcinków:
Odcinek 1, premiera we wtorek, 10 listopada, o godz. 22.00
Taksówkarz Brendan, mieszkający w Mulhuddart na przedmieściach Dublina, odlicza dni do wyjścia na wolność swojego syna, który przebywa w więzieniu Midlands. Nie po raz pierwszy przeżywa taki dramat – 26-letni Stephen spędził większość dorosłego życia za kratkami. Brendan liczy na to, że chłopak tym razem nie zejdzie na złą drogę i wreszcie odstawi narkotyki. Ma jedno marzenie – by wszyscy jego synowie znów zamieszkali pod jednym dachem. Stephena spotykamy w chwili, gdy zostaje wypuszczony z więzienia. Nie zamierza się stoczyć. Chce wreszcie dać odpocząć ojcu i nawiązać kontakt z swoim własnym synem. Ale wie też, jak wiele dzieli więzienną rzeczywistość od zwykłego codziennego życia. Tymczasem młoda matka Donna jest zaskoczona oświadczynami swojego chłopaka, odsiadującego od niedawna wyrok w Mountjoy. Dziewczyna dostaje list, w którym mężczyzna prosi ją o rękę – chce się z nią pobrać w więzieniu. Donna zastanawia się nad odpowiedzią. Jeśli się zgodzi, czeka ją jeszcze rok życia w samotności. W trudnej sytuacji jest również Rachel z Limerick. Ma złamane serce po tym, jak jej narzeczony trafił do więzienia. Kobieta ma pięcioro dzieci. Jest zła na swojego partnera, że zostawił ją z niemal wszystkimi obowiązkami rodzicielskimi. Z kolei niedawno wypuszczony na wolność Jason usiłuje sprostać surowym warunkom przedterminowego zwolnienia. Przez pobyt w więzieniu nie mógł być ani na pogrzebie brata, ani przy narodzinach dziecka. Jego partnerka Lauren ma nadzieję, że Jason nie wróci do więzienia przed ich zbliżającym się ślubem i że będzie jej towarzyszył w codziennym życiu.

Odcinek 2, premiera we wtorek, 17 listopada, o godz. 22.00
Pracujący jako taksówkarz Brendan jest przygnębiony. Nie miał wieści od swojego syna Stephena od czasu, gdy wyrzucił go z domu za branie heroiny. 26-latek wrócił do nałogu niedługo po wyjściu na wolność. Tymczasem w więzieniu Mountjoy zawitał Święty Mikołaj - Donna wręcza świąteczny prezent swojemu narzeczonemu. Lauren wciąż martwi się tym, czy Jason będzie przestrzegał warunków przedterminowego zwolnienia. Para planuje ślub w Walentynki. W tym odcinku poznamy także mieszkankę Bray – jej partner odsiaduje wyrok w Wheatfield i jak większość więźniów jest uzależniony od narkotyków. Kobieta stawia warunek – ich związek przetrwa, jeśli mężczyzna nie będzie brał żadnych środków psychoaktywnych w więzieniu ani po wyjściu na wolność.

Odcinek 3, premiera we wtorek, 24 listopada, o godz. 22:00
34-letni Diarmaid, leczący się z nałogu recydywista, zostaje warunkowo zwolniony z więzienia Wheatfield. Mężczyzna ma dwóch synów, chce się zmienić. Dostał się do Liberties College, ale ma obawy, czy bez wsparcia socjalnego da sobie radę. Z kolei 29-letnia Eve z Carlow opowiada o tym, co czuje, gdy odwiedza męża Pascala w więzieniu Mountjoy. Kolejne przestępstwa mężczyzny nie pozostają bez wpływu na ich czworo dzieci. Poznajemy też córkę 60-letniej Hannah z Cork, Mary, która odsiaduje pozostałą część wyroku w ośrodku dla osób uzależnionych. Hannah ma nadzieję, że Mary wyjdzie z nałogu i zdoła odbudować relację ze swoim synem. Okazuje się jednak, że jej optymizm może być nieco przedwczesny.

Odcinki serii „Rodziny z wyrokiem” do obejrzenia na Nat Geo People we wtorki, od 10 listopada, o godz. 22:00.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Generic_015_Rodziny_z_wyrokiem.jpg

grafika | 89,8 KB

Pobierz
Rodziny_z_wyrokiem_na_NGP_informacja_prasowa.docx

docx | 42,2 KB

Pobierz
Generic_006_Rodziny_z_wyrokiem.jpg

grafika | 1,74 MB

Pobierz
Rodziny_z_wyrokiem_na_NGP_informacja_prasowa.pdf

pdf | 766 KB

Pobierz
EP102_002_Rodziny_z_wyrokiem.jpg

grafika | 614 KB

Pobierz
EP102_001_Rodziny_z_wyrokiem.jpg

grafika | 1,27 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.