„ZAKAZANA MIŁOŚĆ”. DO ZOBACZENIA NA NAT GEO PEOPLE

„ZAKAZANA MIŁOŚĆ”. DO ZOBACZENIA NA NAT GEO PEOPLE

Opublikowany

O mało znanych odcieniach miłości opowiedzą na antenie Nat Geo People niezwykli bohaterowie nowej serii „Zakazana miłość”.

Zdawać by się mogło, że „coming outy” osób, które szukają miłości, czy wzajemnego zrozumienia poza ramami typowych damsko-męskich relacji nie są w dzisiejszych czasach niczym zaskakującym. Okazuje się jednak, że opisywanie związku między dwiema zauroczonymi sobą osobami w schemacie podziału na świat hetero- i homoseksualny także może nie wyczerpać tematu i spłaszczyć wielowymiarowość niektórych związków. O mało znanych odcieniach miłości opowiedzą na antenie Nat Geo People niezwykli bohaterowie nowej serii „Zakazana miłość”. Poznamy w niej pary, które zaczynają od niewinnych flirtów w wirtualnej rzeczywistości gier komputerowych, by potem próbować swoje relacje umacniać już w realnym świecie. Czy w „realu” związek będzie się rozwijał równie dobrze, czy stale będzie grą dwóch awatarów? W jednym z odcinków poznamy też szczęśliwe pary, w których on i ona na wieczorną randkę najchętniej założyliby … szpilki i „małą czarną”. Innym razem dowiemy się, jak swoje relacje budują związki, w których kobieta jest heteroseksualna, a mężczyzna jest gejem. Będziemy też śledzić losy niezwykłej pary, przygotowującej się do ślubu, w której oboje narzeczeni przechodzą zmianę płci. Ich historia to nie tylko gotowy scenariusz na „love story”, napisany przez życie, ale i dowód, że prawdziwe uczucie przezwycięży wszelkie przeciwności.

Opisy odcinków:

Cyberseks, miłość i małżeństwo; premiera w czwartek, 5 listopada, godz. 21:00

Będzie to odcinek opowiadający historie czterech par z różnych części świata, które poznały się w popularnych grach on-line, a następnie w wirtualnej rzeczywistości zaczęły budować związki. Po setkach godzin spędzonych w „ciałach” swych awatarów, na chatach lub forach, postanawiają spróbować swoje wirtualne fascynacje zweryfikować w rzeczywistym świecie. Jedną z takich par stanowią Christine i Richard, a może właściwie Wojowniczka Mazaska oraz Mag Lamian Whiteheart? Ona to trzydziestokilkuletnia Amerykanka, energetyczna, ciepła. On – ekstrawertyczny informatyk z małego szkockiego miasteczka. Geograficznie na co dzień dzielą ich tysiące kilometrów; mentalnie – są ze sobą prawie cały czas, wspólnie robią prawie wszystko, nawet zasypiają razem, choć zupełnie osobno. W wirtualnym świecie znają się od kilku lat, ale Mag oświadczył się Wojowniczce niespełna trzy miesiące temu – jak przystało na miłośników wirtualnych gier - przez Internet. Czary zadziałały i tym razem: Christie przyjęła oświadczyny. Teraz pierwszy raz stają ze sobą twarzą w twarz. Czy relacja od razu będzie równie gorąca i intymna jak w świecie gier MMO?

Mój mąż jest gejem; premiera w czwartek, 12 listopada, godz. 21:00
W tym odcinku poznamy dwa na pozór zwykłe małżeństwa, które łączy jedna wspólna cecha. To orientacja seksualna partnerów. W obu przypadkach kobiety są heteroseksualne, a ich mężowie to geje. Emma wyszła za mąż za Ray’a wiedząc, że jest homoseksualistą. Zdecydowali się na wspólną przyszłość w małżeństwie, mając świadomość zagrożeń wynikających z nietypowej konfiguracji w ich związku. Wspólnie wychowali dzieci i po latach pożycia w dość nietypowym związku wiedzą, że ich miłość jest wystarczająco silna, by trwać „aż po grób”. Nie zawsze jednak wszystko jest jasne od początku, co potwierdza historia Ami i Michael’a. Stając 25 lat temu na ślubnym kobiercu Ami nie miała pojęcia, że jej przyszły mąż jest gejem. W 2010 roku Michael zdecydował się na coming out. Wstrząsnęło to ich małżeństwem i życiem rodzinnym – mają trójkę nastoletnich dzieci, postanowili jednak trzymać się razem i próbują swój związek zdefiniować na nowo. W tym szczerym do bólu dokumencie nieszablonowe pary starają się wyjaśnić, dlaczego zdecydowały się na bycie ze sobą. Odpowiadają także na pytanie o to, czy miłość małżeńska może rozwijać się w tak niezwykłych okolicznościach.

Nasza ślubna zmiana płci; premiera w czwartek, 19 listopada, godz. 21:00
Historia, którą w tym odcinku opowiedzą nam Louis i Jamie brzmi jak współczesna wersja romansu z happy endem.  Louis urodził się jako dziewczynka, pokonuje jednak kolejne kroki na drodze do tego, by w pełni czuć się mężczyzną. Będziemy mu towarzyszyć podczas pierwszej operacji dotyczącej usunięcia piersi. Z kolei ciało jego wybranki - Jamie, która biologicznie urodziła się mężczyzną, dzięki kolejnym zabiegom medycznym powoli daje jej coraz większe poczucie kobiecości. Przechodząc przez kolejne etapy zmiany płci, para buduje więzi i zaczyna planować wspólną przyszłość, której początkiem ma być ślub. Historia dwojga bohaterów to droga od bolesnego odrzucenia, fizycznych i psychicznych urazów, po powolne odnajdywanie siebie, aż po budowę niezwykłych relacji we wzajemnej miłości, akceptacji i zrozumieniu.

Poślubiłam transwestytę; premiera w czwartek, 26 listopada, godz. 21:00

W tym odcinku kilkoro bohaterów otworzy nam oczy na kolejne odcienie miłości, która przybiera zaskakujące konfiguracje. Przyjrzymy się rzeczywistości kobiet żyjących z mężczyznami, którzy choć zdecydowanie heteroseksualni regularnie przebierają się za kobiety w domowym zaciszu, a czasami także w miejscach publicznych. Jak ich partnerki dbają o wygląd, stosują szereg zabiegów upiększających, stają przed szafą targani dylematami co na siebie założyć. Zbyt długo zajmowana przez takich mężczyzn łazienka i kolejna szafa pękająca w szwach od jego kreacji to nie największe problemy, z jakimi muszą sobie radzić takie związki. Zbyt rzadko mówi się o naturze tzw. „crossdressingu”, co powoduje, że tego typu preferencje są często źle rozumiane. Szczera, ciepła opowieść o życiu „crossdresserów” i ich bliski przybliży nam ich świat, troski i radości.

Miłosny trójkąt; premiera w czwartek, 3 grudnia, godz. 21:00
Czy Kupidyn swoją strzałą może równie celnie w jednym momencie trafić wiele osób? Bohaterowie tego odcinka serii twierdzą, że zdecydowanie tak. Poznamy w nim ludzi żyjących w związkach poliamorycznych. Czasem to trójkąty, czasem inne wielokąty. Chris, Vicky i Louise tworzą szczęśliwy związek od dziesięciu lat. Wychowują wspólnie trójkę dzieci Chrisa i Vicky, którzy formalnie są małżeństwem już piętnasty rok. Przygotowują się także do zawarcia ponownego małżeństwa, żeby tym aktem potwierdzić, że Lou także jest żoną i pełnoprawnym członkiem ich rodziny. Z kolei Bea, Dan i Toby, nie tylko tworzą udany trójkąt, ale są dodatkowo otwarci na randki z ludźmi spoza tego związku. Z ich punktu widzenia ciekawie robi się dopiero po zredefiniowaniu klasycznego pojmowania relacji między kochającymi się ludźmi. Uważają, że można - jak mawia Toby - „zjeść ciastko i mieć ciastko”. Wierzą też, że wkrótce poliamoria nie będzie postrzegana jako dziwactwo lub zakamuflowana forma seksualnych fanaberii. A zwłaszcza, że przestanie być traktowana jak wykroczenie przeciwko obowiązującemu prawu.

„Zakazana miłość” do obejrzenia w czwartki, od 5 listopada o godz. 21:00.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

CyberSexLoveAndMarriage_01_ForbiddenLove.jpg

grafika | 517 KB

Pobierz
Zakazana_milosc_na_Nat_Geo_People.docx

docx | 43,2 KB

Pobierz
SoIMarriedACrossDresser_08_ForbiddenLove.jpg

grafika | 2,04 MB

Pobierz
SoIMarriedACrossDresser_06_ForbiddenLove.jpg

grafika | 1,79 MB

Pobierz
Zakazana_milosc_na_Nat_Geo_People.pdf

pdf | 1000 KB

Pobierz
SoIMarriedACrossDresser_18_ForbiddenLove.jpg

grafika | 2,87 MB

Pobierz
SoIMarriedACrossDresser_07_ForbiddenLove.jpg

grafika | 1,99 MB

Pobierz
CyberSexLoveAndMarriage_05_ForbiddenLove.jpg

grafika | 276 KB

Pobierz
ThreeWayLove_02_ForbiddenLove.jpg

grafika | 7,96 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.