Królowa ludzkich serc i jej najbliżsi. Blok programowy "Miłość na królewskim dworze" w sierpniu na kanale Nat Geo People

Królowa ludzkich serc i jej najbliżsi. Blok programowy "Miłość na królewskim dworze" w sierpniu na kanale Nat Geo People

Opublikowany

W sierpniu mija 21 lat od tragicznej śmierci księżnej Diany. Świat chyba nigdy nie zapomni tej niezwykłej postaci, a jej dorośli synowie, którzy założyli już własne rodziny, dodatkowo przypominają nam o "królowej ludzkich serc". W sierpniu przypomnimy na kanale Nat Geo People film "Diana", którego narratorką jest sama księżna. Z kolei w najnowszych produkcjach "Królewskie wesele", Harry - książęce życie" i "Meghan Markle: hollywoodzka księżniczka" pokażemy życie w brytyjskiej rodzinie królewskiej od podszewki. Blok programowy "Miłość na królewskim dworze" w sobotę 25 sierpnia od godz. 18:00 na kanale Nat Geo People.

Miłość na królewskim dworze

Royal Stunt
Emisja w sobotę 25 sierpnia od godz. 18:00
 • „Królewskie wesele” – emisja w sobotę 25 sierpnia  o godz. 18:00

  Cóż to był za ślub! W maju sakramentalne „tak”  powiedzieli sobie książę Harry i Meghan Markle, piękna amerykańska  aktorka. Gdy świat zamarł w oczekiwaniu na to wielkie wydarzenie, kanał National Geographic sprawdził, jak przebiega proces organizacji  królewskiego wesela. To uroczystość, której szczegóły są pilnie  strzeżoną tajemnicą, a dostęp do niej mają naprawdę nieliczni. Ekipa National Geographic otrzymała szansę, by zbliżyć się do organizatorów  tego niecodziennego wydarzenia. Wśród nich znalazł się między innymi:  Dominic Reid były Mistrz Koronny, który organizował Złoty Jubileusz  Królowej i jej 90. urodziny. To właśnie Dominic był człowiekiem  odpowiedzialnym za to, aby niewiarygodna logistyka królewskiego ślubu  przebiegała płynnie i na najwyższym możliwym poziomie. Co sprawiło, że  ta uroczystość odbiła się echem w każdym zakątku globu? Czym  przygotowanie takiej imprezy różni się od zwykłego wesela? Dokument  „Królewskie wesele” pozwoli nam znaleźć się w samym centrum przygotowań i  sprawdzić, ile pracy wymaga stworzenie odpowiedniej oprawy dla  sakramentalnego „tak” w brytyjskiej rodzinie królewskiej.
Prince_Harry_and_Meghan_Markle.jpg
 •  „Diana” – emisja w sobotę 25 sierpnia  o godz. 19:00

  W wyprodukowanym przez National Geographic Documentary Films   dokumencie „Diana” zobaczymy archiwalne   materiały filmowe i zdjęcia, z   których większość nie była nigdy   wcześniej publikowana. Narratorem  filmu  jest sama księżna Walii, która   komentuje wydarzenia ze swojego  życia. W  dokumencie „Diana” opowiada   ona szczegółowo historię swojego  życia oraz  przedstawia punkt, w jakim   znalazła się w 1991 roku. Z  rozbrajającą  szczerością opisuje swoje   nieszczęśliwe dzieciństwo,  onieśmielenie  podczas pierwszego spotkania z   księciem Karolem w wieku  16 lat i  dramatyzm sytuacji, w jakiej sama   się znalazła, gdy skupiła  się na niej  uwaga całego świata.   Prześladowana przez prasę i  uwielbiana przez cały  naród, który gorąco   wierzył w „bajkowy” romans  następcy tronu i lady  Spencer, Diana była   kompletnie nieprzygotowana,  by poradzić sobie z  przytłaczającym   rozgłosem i sławą. Po latach,  księżna Walii bez emocji  opowiada, jak   czuła się w dniu ślubu.  Opisuje walkę z depresją  poporodową i bulimią   oraz swoje prywatne  zwycięstwo, kiedy zwalczyła w  sobie niepewność i   zaangażowała się w  międzynarodową działalność  humanitarną, by stać się   nową ikoną -  kochaną przez wszystkich „królową  ludzkich serc”.
Diana_1.jpgDiana_05.jpgDiana_011.jpg
 • „Harry –  książęce życie” – emisja w sobotę 25 sierpnia  o godz. 21:30

  Elegancki dżentelmen,  zaangażowany w  działalność  społeczną, zapatrzony w zjawiskowo piękną  żonę. To  dzisiejszy wizerunek  księcia Harry’ego. Ale nie zawsze tak  było.  Poznaliśmy go jako  roześmianego, rudego chłopca, który u boku  brata i  rodziców – księżnej  Diany i księcia Karola, pojawiał się na   oficjalnych uroczystościach. Z  czasem coraz częściej mówiło się o   nieudanym związku książęcej pary i o  ich pozamałżeńskich relacjach.   Wkrótce jednak uwagę świata skupiła  tragedia, której nikt się nie mógł   spodziewać. Harry był 12-letnim  chłopcem, gdy w wypadku samochodowym   zginęła księżna Diana. Jak  opowiedział w wywiadzie udzielonym 20 lat   później, to zdarzenie odcięło  go od emocji i wpędziło w depresję. Jego   dorosłe życie to imprezy,  przelotne romanse, ataki na papparazzich,   narkotyki i kompromitujące  zdjęcia – jak te w mundurze z nazistowskimi   symbolami. Dokument „Harry –  książęce życie” pokaże nie tylko, jaki   wpływ na Harry’ego wywarła  śmierć matki, ale też takie wydarzenia jak   ślub księcia Karola z Camillą  Parker Bowles czy głośny „royal wedding”   jego brata i Kate Middleton.  Dowiemy się też więcej o jego służbie   wojskowej i innych elementach,  które zmieniły Harry’ego z czarnej owcy  w  szanowanego arystokratę.
 • „Meghan  Markle: hollywoodzka księżniczka” – emisja w sobotę 25 sierpnia  o godz. 22:30

  Meghan Markle, poślubiając  księcia  Harry'ego, dołączyła do najsłynniejszej na świecie rodziny  królewskiej.  Historia amerykańskiej aktorki jest niemal bajkowa, ale za  kulisami nie  wszystko jest takie, jak się wydaje. Powiedzenie „żyli  długo i  szczęśliwie” w królewskiej rodzinie nigdy nie było łatwe.  Presja jest  duża, a zasady postępowania tak surowe, że już niejednego  doprowadziły  niemal do szaleństwa. Ostatnią Amerykanką, która dołączyła  do  brytyjskiej rodziny królewskiej, była Wallis Simpson – żona Edwarda  VIII  Windsora. By mogło dojść do tego ślubu, Edward musiał abdykować, a  ich  związek wywołał skandal na dworze i przez lata nie został  zaakceptowany  przez królewską rodzinę. Sztywny protokół dworski nie  pomógł również  Sarah Ferguson, która poślubiła w latach 80. księcia  Yorku. Ostatecznie  para się rozstała, a małżeństwo zakończyło się  głośnym skandalem.  Wszyscy pamiętamy też trudną historię księżnej  Diany, matki Harry’ego,  której historia do dziś fascynuje ludzi na  całym świecie. Czy Harry’emu  uda się ochronić żonę przed trudnościami  życia na dworze? Jak zmienia  się życie po wejściu do brytyjskiej  rodziny królewskiej?
Meghan Markle hollywoodzka księżniczka 4.jpgMeghan Markle hollywoodzka księżniczka 3.jpgMeghan Markle hollywoodzka księżniczka 1.jpgMeghan Markle hollywoodzka księżniczka 2.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Meghan Markle hollywoodzka księżniczka 4.jpg

grafika | 4,63 MB

Pobierz
Meghan Markle hollywoodzka księżniczka 3.jpg

grafika | 1,49 MB

Pobierz
Meghan Markle hollywoodzka księżniczka 2.jpg

grafika | 444 KB

Pobierz
Meghan Markle hollywoodzka księżniczka 1.jpg

grafika | 360 KB

Pobierz
Diana_5.jpg

grafika | 9,72 MB

Pobierz
Diana_3.jpg

grafika | 7,68 MB

Pobierz
Diana_10.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Diana_12.jpg

grafika | 9,81 MB

Pobierz
Diana_8.jpg

grafika | 2,53 MB

Pobierz
Diana_11.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Czy chcielibyście wrócić do szkolnych ławek? Już 1 września dzięki Nat Geo People przekonacie się, jak bardzo zmieniła się szkoła

temu

Przez ostatnie dwa miesiące korytarze i szkolne ławki świeciły pustkami. 1 września na kanale Nat Geo People zasiądą w nich… dorośli. Zobaczcie, jak odnajdą się w roli uczniów. Czy będą w stanie dostosować się do zasad panujących we współczesnej szkole? Jak wiele zmieniło się przez ostatnie kilkanaście lat? Ten niezwykły eksperyment nie tylko uświadomi, z czym na co dzień w szkole zmagają się dzieci, ale dostarczy też sporej dawki humoru.
Największe kuchnie… od kuchni. Zobaczcie, jakie „Kulinarne wyzwania” czekają na szefów największych firm gastronomicznych

temu

Kilka tysięcy wymagających gości, największe imprezy, luksusowe hotele, miejsca, w których przewijają się tłumy głodnych ludzi. Poznajcie największe kuchnie, najsprawniejszych kucharzy i szefów, którzy dwoją się i troją, by wydać na czas ogromną liczbę dań. Odwiedźcie z nami lokale z całego świata i sprawdźcie, który z szefów kuchni najlepiej poradzi sobie ze stojącym przed nim ogromnym wyzwaniem, nie tylko kulinarnym, ale i logistycznym.
„Wakacje Nat Geo People” w lipcu na kanale Nat Geo People

temu

Nadchodzi upragniony czas wakacji. Czekają na nie zarówno dzieci zmęczone już szkołą i codziennymi obowiązkami, jak i dorośli, którzy z zapałem wertują katalogi biur podróży w poszukiwaniu idealnego miejsca na letni wypoczynek. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na to, jak spędzić urlop – zobaczcie, jakie pomysły mieli inni. Nawet jeśli w tym roku nie uda się wam wyjechać w ciepłe i słoneczne miejsce, przeżyjcie namiastkę takiej podróży z programami, które na lipiec przygotował kanał Nat Geo People. Będzie egzotycznie i luksusowo. Znajdziemy się na morzu, lądzie i w powietrzu. Podróże będą długie i dalekie – zwiedzimy Chiny i Indie, ale też i krótkie – do miejsc niemalże w zasięgu ręki.
Potrafią być niesforne i przysporzyć sporo problemów, ale jak ich nie kochać? Urocze psiaki mają w lipcu swoje święto na kanale Nat Geo People

temu

1 lipca to niezwykła data w kalendarzu miłośników domowych czworonogów. To obchodzony w Polsce od 2007 roku Dzień Psa. Ma on na celu uczczenie wspaniałej, trwającej już kilkanaście tysięcy lat przyjaźni między ludźmi i psami. Kanał Nat Geo People przyłącza się do świętowania i właśnie tego dnia psom dedykuje cały wieczór.