Nowa marka z rodziny kanałów National Geographic już od czwartku w Polsce.

Nowa marka z rodziny kanałów National Geographic już od czwartku w Polsce.

Opublikowany

Jak cieszyć się dolce vita, zobaczyć cud narodzin na czterech kontynentach, poznać ladyboys? Do zobaczenia na Nat Geo People już 1 października.

Już w najbliższy czwartek, 1 października, debiutuje nowy kanał Nat Geo People. Będzie to pełen emocji kanał dokumentalno-rozrywkowy skierowany przede wszystkim do kobiet,  wiecznie młodych duchem i otwartych na świat. Ramówka stacji, sygnowana kultową żółtą ramką, będzie opierać się na programach opowiadających prawdziwe historie, pokazujących autentycznych, a zarazem niezwykłych ludzi pochodzących z różnych części globu i odmiennych kultur. Od 1 października 2015 r. kanał Nat Geo People będzie dostępny dla abonentów Cyfrowego Polsatu na pozycji EPG 160 oraz nc+ na pozycji 141, docierając do ponad 4 milionów gospodarstw domowych.

Nat Geo People będzie zabierać widzów w podróż po zachwycającym w swej autentyczności świecie i snuć opowieści o bohaterach z krwi i kości, którzy idąc własną drogą, realizują swoje pasje.

Pierwszym z takich bohaterów będzie David Rocco, tytułowy bohater serii „Dolce vita według Davida Rocco”. Ten kanadyjski kucharz, z włoskimi korzeniami, w kraju swoich przodków sprawdzać będzie, co tak naprawdę znaczy włoskie dolce vita. Będzie żył, bawił się i jadł jak rasowy mieszkaniec Toskanii. A widzowie  wraz z nim będą uczestniczyć w łowieniu ryb w lagunie Orbetello, czy w wielkiej fecie towarzyszącej sieneńskiemu Palio. Każdy odcinek „Dolce vita według Davida Rocco” będzie podróżą w poszukiwaniu źródeł prawdziwie włoskich aromatów i smaków - gelato, octu balsamicznego, czy parmezanu, których wytwórcy są równie ciekawi jak ich produkty. O urokach „Dolce vita według Davida Rocco” można się przekonać już od środy, 7 października, zawsze o 22.00 (2 odcinki).

Z kolei w produkcji „Czworo niemowląt na sekundę”, która pojawi się na Nat Geo People we wtorek, 6 października, o 21.00, zobaczymy cud narodzin widziany z perspektywy różnych kultur. Moment przyjścia dziecka na świat nie wszędzie wygląda tak samo. Twórcy serii postanowili pokazać, w jakich warunkach i atmosferze rodzą się dzieci z różnych zakątków globu. W serii „Czworo niemowląt na sekundę” zobaczymy narodziny w Niemczech, Australii, Wietnamie i na wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim.

Pozytywnym emocjom warto czasem dodać odrobinę pikanterii. Dlatego na antenie Nat Geo People nie zabraknie także nieco bardziej kontrowersyjnych programów, takich jak „Ladyboys” czy „Kossakowski. Szósty zmysł”.

W pierwszym z nich wraz z ekipą Nat Geo People przeniesiemy się do Tajlandii, która słynie nie tylko z pięknych kobiet, ale także z dużej społeczności transgenderowej i transseksualnej. Wkroczymy do intymnego świata ladyboys (transseksualnych Tajów) i ich partnerów, by odkryć zjawiskowe, a jednocześnie skomplikowane życie osób „trzeciej płci”. Nie zabraknie też intymnych, poruszających historii, których bohaterami są mężczyźni ze świata Zachodu, pragnący żyć w związkach lub być tacy jak tajscy „Ladyboys”. Program będzie można oglądać w czwartki, od 1 października, zawsze o godz. 21:00.

Uzdrowiciele, znachorzy, szeptuchy, babki, szamani czyli wszyscy parający się leczeniem poza oficjalnie uznaną medycyną akademicką, stworzyli drugi obieg usług o charakterze paramedycznym. Opowiemy o nich w serii „Kossakowski. Szósty zmysł”. Narratorem tych opowieści będzie Przemek Kossakowski – podróżnik, reporter, ale przede wszystkim człowiek o mocnych nerwach. Pokaże kim są współcześni uzdrowiciele, jak kontaktują się i pracują ze swoimi pacjentami, jak odbiera ich otoczenie. „Kossakowski. Szósty zmysł” do zobaczenia na Nat Geo People od 1 października, od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.

Na antenie Nat Geo People nie zabraknie także programów dla sympatyków dr. Jana  Pola. Wraz z żoną prowadzi on farmę, która jest jednocześnie kliniką weterynaryjną dla 18 tys. pacjentów. Główny bohater serii „Niesamowity dr Pol” i jego współpracownicy stale mają ręce pełne  roboty. Nagłych przypadków chorych zwierząt nie da się ani opanować zawczasu, ani przełożyć na potem. Dr Pol pomaga podopiecznym właściwie o każdej porze dnia i nocy, a jak to robi będzie można zobaczyć w piątki, od 2 października, zawsze o 22.00.
 
Te i wiele innych propozycji programowych czekają na widzów Nat Geo People już od1 października. Debiutowi kanału towarzyszy szereg działań marketingowych. Są wśród nich m.in. autopromocja na antenach własnych nadawcy, kampania sponsoringowa na kanałach grupy Polsat, kampania prasowa w wybranych TV guidach oraz  dodatkach telewizyjnych i magazynach. Nat Geo People będzie reklamowane także w kampanii internetowej i w mediach społecznościowych (m.in. na stronach onet.pl, wp.pl, youtube.com, teleman.pl, gazeta.pl, wysokieobcasy.pl, GDN, facebook). Działaniom marketingowym towarzyszą komunikacja PR oraz kampania spotowa na wybranych nośnikach LED. Część działań promocyjnych rozpoczęła się już we wrześniu i potrwają do końca października. Kampania marketingowa została przygotowana przez lokalny dział marketingu FIC przy współpracy z domem mediowym Vizeum, agencją Red8.

Po udanym debiucie m.in.: w Turcji, Włoszech, Niemczech, Dani kanał Nat Geo People buduje wierną widownię. Jego profil idealnie dopełnia ofertę grupy FOX International Channels Poland. Teraz ciekawe świata miłośniczki programów dokumentalno-rozrywkowych mogą oglądać Nat Geo People, męska część widowni ma do dyspozycji fascynujące programy, oferowane przez National Geographic Channel, a osoby szukające w telewizji programów o dzikiej przyrodzie - Nat Geo Wild.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

NAT_GEO_PEOPLE_ju__1_pazdziernika.pdf

pdf | 846 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.