Październik na Nat Geo People

Październik na Nat Geo People

Opublikowany

Już od 1 października w Polsce startuje Nat Geo People - nowy kanał telewizyjny pełen inspirujących opowieści i prawdziwych, a przy tym niezwykłych bohaterów z różnych części świata i  kultur. Włączając Nat Geo People widzowie mogą liczyć na wiele radości, rozrywki i wzruszeń. Oto co przygotowaliśmy na październik.

Dolce vita według Davida Rocco
Premiery (2 odcinki) w środy, od 7 października, od godz. 22:00

W serii „Dolce vita według Davida Rocco” tytułowy gospodarz programu – kanadyjski szef kuchni o włoskich korzeniach i duszy - odkrywa wszystko, za co ludzie kochają Toskanię. Będzie łowienie ryb w lagunie Orbettelo, wielka feta w czasie wyścigu Palio w Sienie, zabawy towarzyszące zbieraniu plonów w toskańskiej wiosce, a nawet spotkanie z małą, lecz bardzo żywiołową, hinduską społecznością we Florencji. Każdy odcinek „Dolce vita według Davida Rocco” to uroki życia we włoskich miastach i wsiach. Jednocześnie to także podróż po Italii w poszukiwaniu źródeł prawdziwie włoskich aromatów i smaków - gelato, octu balsamicznego, czy parmezanu, których wytwórcy są równie ciekawi i warci uwagi jak ich produkty.

Czworo niemowląt na sekundę
Premiery we wtorki, od 6 października, o godz. 21:00

Każdego roku na Ziemi rodzi się 135 milionów dzieci, co oznacza, że co sekundę na świat przychodzi średnio czworo niemowląt. Ten cud narodzin nie wszędzie wygląda tak samo i nie wszędzie jest przyjmowany z taką samą radością. Twórcy serii postanowili nam to pokazać. W jakich warunkach i atmosferze rodzą się dzieci z różnych zakątków globu? Jakie są kulturowe i środowiskowe różnice w powitaniu noworodków w rodzinach na czterech kontynentach? W serii „Czworo niemowląt na sekundę” będziemy oglądać narodziny w Niemczech, Australii, Wietnamie i na wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim. Dzięki takiej różnorodności będziemy mogli zobaczyć, jak każdy poród staje się niepowtarzalny. Niezwykłe emocje gwarantowane.

Kossakowski. Szósty zmysł
Premiery od poniedziałku do piątku, od 1 października, od godz. 20:00

„Kossakowski. Szósty zmysł” to cykl programów dokumentalnych, ukazujących ludzi, którzy zajmują się szeroko pojętą medycyną niekonwencjonalną. Uzdrowiciele, znachorzy, szeptuchy, babki, czyli wszyscy parający się leczeniem poza oficjalnie uznaną medycyną akademicką, stworzyli alternatywny system, będący w istocie drugim obiegiem usług o charakterze paramedycznym. Przemek Kossakowski – podróżnik, reporter, ale przede wszystkim człowiek o mocnych nerwach - w kolejnych odsłonach programu, będzie przybliżał sylwetki uzdrowicieli, pokazywał ich relacje z pacjentami, środowiskiem, w którym funkcjonują i starał odpowiedzieć na pytanie o skuteczność medycyny alternatywnej.
Ladyboys
Premiery w czwartki, od 1 października (tego dnia specjalna 2-odcinkowa emisja), o godz. 21:00

Tajlandia słynie z niezwykle pięknych kobiet, które czasami urodziły się… mężczyznami. W tej przepełnionej feerią barw i świateł serii, wkraczamy do intymnego świata ladyboys - transseksualnych Tajów, by odkryć zjawiskowe, a jednocześnie skomplikowane życie osób „trzeciej płci”. W programie dokumentalnym „Ladyboys” poznajemy gwiazdy transgenderowej sceny, które wprowadzają nas w swój niezwykły, żywiołowy styl życia. Nie stronią też od intymnych, poruszających historii, których bohaterami są mężczyźni ze świata Zachodu, pragnący żyć z nimi w związkach lub być tacy jak tajscy „ladyboys”. Dla nich pokonują kolejne etapy upodabniania się do kobiet. Zaczynają zwykle od finezyjnych stylizacji po ostateczną decyzję, jaką jest operacja zmiany płci.

Niesamowity dr Pol
Premiery w piątki, od 2 października, o godz. 22:00

Poznajcie dr. Jana Pola i życie jego podopiecznych. W centralnej części Michigan razem
z żoną prowadzą farmę, która jest jednocześnie kliniką weterynaryjną aż dla 18 tys. pacjentów. Nic więc dziwnego, że główny bohater serii „Niesamowity dr Pol” i jego współpracownicy stale mają pełne ręce roboty. Nagłych przypadków chorych zwierząt nie da się ani opanować zawczasu, ani przewidzieć, ani przełożyć na potem. Dr Pol pomaga swoim podopiecznym właściwie o każdej porze dnia i nocy. Cały zespół kliniki jest stale gotowy na zszywanie, cięcie, zaciskanie, ostrzykiwanie, karmienie, pojenie... By stawić czoła kolejnym weterynaryjnym wyzwaniom niestrudzony doktor motywuje się spojrzeniem w smutne oczy chorego zwierzęcia, uśmiechem jego właściciela i… hektolitrami mocnej kawy.

Najlepsi kucharze świata
Premiery (2 odcinki) w piątki, od 2 października, od godz. 21:00

Dzięki ekskluzywnemu zaproszeniu do kuchni najlepszych restauracji, gospodyni programu - Katie Button – podpatruje pracę najwybitniejszych kucharzy na świecie. Prowadząca doskonale wie na co spojrzeć, o co zapytać, bo sama zdobywała doświadczenie w najlepszych restauracjach na świecie, a dodatkowo kształciła się w zakresie inżynierii chemicznej, z której czerpie inspiracje. Za zgodą właścicieli knajp uchyla rąbka tajemnicy, jak łączyć nietypowe składniki, jak przeprowadzać paranaukowe procesy dokonywane „między garnkami” i tworzyć nietypowe przepisy kulinarne. Massimo Bottura, Michel Bras, Jose Andres, Joan Roca to tylko niektórzy z mistrzów kuchni, których poznamy w tej serii. „Najlepsi kucharze świata” to idealna propozycja dla wszystkich miłośników gotowania, pieczenia, smażenia oraz dla osób poszukujących inspiracji.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Ladyboys.jpg

grafika | 241 KB

Pobierz
Kossakowski.jpg

grafika | 393 KB

Pobierz
Najlepsi_kucharze__wiata.jpg

grafika | 246 KB

Pobierz
511_04_DavidRoccosDolceVitaV.jpg

grafika | 3,14 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_pa_dziernik_2015.docx

docx | 2,03 MB

Pobierz
EP202_008_FourBabiesASecondII.jpg

grafika | 5,19 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_pa_dziernik_2015.pdf

pdf | 1,52 MB

Pobierz
Dr_Pol.jpg

grafika | 9,57 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.