Afrykańska kuchnia niejedno ma imię. „Smaki Afryki według Davida Rocco” w maju na kanale Nat Geo People

Afrykańska kuchnia niejedno ma imię. „Smaki Afryki według Davida Rocco” w maju na kanale Nat Geo People

Miłośnikom kuchni nie trzeba przedstawiać Davida Rocco. Znany szef kuchni od lat przybliża widzom specjały kuchni włoskiej. Dużą popularnością cieszyła się też jego seria „Smaki Indii według Davida Rocco”. Teraz ten znakomity kucharz wyrusza w kulinarną podróż po kolejnym kontynencie, by w 13-odcinkowej serii pokazać prawdziwe delicje afrykańskich regionów.

„Smaki Afryki według Davida Rocco” - w poniedziałki od 21 maja o godz. 20:00 na kanale Nat Geo People
Smaki Afryki wg Davida Rocco 1.jpg
David Rocco odkrywa tym razem kulinarne bogactwo Afryki. Przemierza kolejne kraje, by z otwartym sercem i umysłem chłonąć tamtejszą codzienność i nowe smaki. Opowie nieznane historie kontynentu. Odwiedzi starożytne plemienne wioski, przemierzy tereny o zapierających dech w piersiach widokach i pozna bliżej tętniące życiem miasta. Podczas swojej podróży pokaże nam z bliska kulturę i kulinaria Etiopii, Kenii, Tanzanii i Zanzibaru. Zrobi to z pasją, która udziela się nawet za pośrednictwem ekranu telewizora.
„Smaki Afryki według Davida Rocco” - w poniedziałki od 21 maja o godz. 20:00 na kanale Nat Geo People

Opisy odcinków:

Odcinek 1 – premiera w poniedziałek 21 maja o godz. 20:00
Nasza podróż z Davidem Rocco rozpoczyna się w Nairobi – tętniącym życiem, wielokulturowym mieście. Z powodu ogromnego problemu z korupcją, miasto to ma niestety złą sławę miejsca o dużej przestępczości. Mimo to mieszkańcy potrafią tu naprawdę cieszyć się życiem i wyrażają to m.in. przez muzykę. David spotka na swej drodze licznych artystów, którzy pokażą mu kenijską kulturę i historię, ale też dadzą mu posmakować znakomitej lokalnej kuchni i… szerokiego wyboru trunków. Czy odważy się spróbować zupy z koziej głowy?  
Odcinek 2 – premiera w poniedziałek 28 maja o godz. 20:00
Po wielkomiejskim klimacie Nairobi, zmieniamy całkowicie otoczenie. David odwiedzi rezerwat Maasai Mara, by poznać kulturę i obyczaje plemienia Masajów. Spróbuje tu pączków mandazi i kenijskich tłuczonych ziemniaków mukimo, ale czeka go też wyzwanie – obrzęd polegający na wypiciu krwi prosto z szyi krowy. Zobaczymy, jak powstają masajskie domy i poznamy Bernice, która jest w swoim plemieniu jedyną studentką.
Odcinek 3 – premiera w poniedziałek 4 czerwca o godz. 20:00
David Rocco dotarł do Johannesburga, określanego finansową stolicą RPA. Niegdyś miasto uważane było za szczególnie niebezpieczne, ale obecnie przechodzi ono duże zmiany. Sztuka ulicy przeplata się tu z biurowcami i restauracjami. David przyznaje, że nie jest fanem flaczków, ale to właśnie one są tu lokalnym przysmakiem – smażone we własnym tłuszczu, bez przypraw. Na jednym z targów będzie miał też okazję spróbować polików wołowych i afrykańskiej wersji polenty. Czy Johannesburg pozytywnie zaskoczy Davida? 
Smaki Afryki wg Davida Rocco 5.jpg
Załączniki

Pobierz wszystkie

Smaki Afryki wg Davida Rocco 7.jpg

grafika | 31,4 MB

Pobierz
Smaki Afryki wg Davida Rocco 5.jpg

grafika | 27,8 MB

Pobierz
Smaki Afryki wg Davida Rocco 3.jpg

grafika | 23,8 MB

Pobierz
Smaki Afryki wg Davida Rocco 9.jpg

grafika | 23,3 MB

Pobierz
Smaki Afryki wg Davida Rocco 1.jpg

grafika | 20,2 MB

Pobierz
Smaki Afryki wg Davida Rocco 2.jpg

grafika | 18,4 MB

Pobierz
Smaki Afryki wg Davida Rocco 4.jpg

grafika | 17,1 MB

Pobierz
Smaki Afryki wg Davida Rocco 8.jpg

grafika | 11,3 MB

Pobierz
Smaki Afryki według Davida Rocco.docx

docx | 1,67 MB

Pobierz
Smaki Afryki według Davida Rocco.pdf

pdf | 276 KB

Pobierz
Smaki Afryki wg Davida Rocco 6.jpg

grafika | 30,4 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kulinarne przygody zwariowanej Malezyjki. „Artystyczna kuchnia Poh” już wkrótce na kanale Nat Geo People

Czy wielka pasja może być sposobem na życie? Poh udowadnia, że tak! Całe jej życie kręci się wokół jedzenia – uwielbia gotować i wyszukiwać nowe składniki! Dąży do tego, by otworzyć własny biznes w gastronomii. Czy spełni swoje marzenia? „Artystyczna kuchnia Poh”, już od 29 sierpnia na antenie Nat Geo People.
Największe kuchnie… od kuchni. Zobaczcie, jakie „Kulinarne wyzwania” czekają na szefów największych firm gastronomicznych

Kilka tysięcy wymagających gości, największe imprezy, luksusowe hotele, miejsca, w których przewijają się tłumy głodnych ludzi. Poznajcie największe kuchnie, najsprawniejszych kucharzy i szefów, którzy dwoją się i troją, by wydać na czas ogromną liczbę dań. Odwiedźcie z nami lokale z całego świata i sprawdźcie, który z szefów kuchni najlepiej poradzi sobie ze stojącym przed nim ogromnym wyzwaniem, nie tylko kulinarnym, ale i logistycznym.
„Wakacje Nat Geo People” w lipcu na kanale Nat Geo People

Nadchodzi upragniony czas wakacji. Czekają na nie zarówno dzieci zmęczone już szkołą i codziennymi obowiązkami, jak i dorośli, którzy z zapałem wertują katalogi biur podróży w poszukiwaniu idealnego miejsca na letni wypoczynek. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na to, jak spędzić urlop – zobaczcie, jakie pomysły mieli inni. Nawet jeśli w tym roku nie uda się wam wyjechać w ciepłe i słoneczne miejsce, przeżyjcie namiastkę takiej podróży z programami, które na lipiec przygotował kanał Nat Geo People. Będzie egzotycznie i luksusowo. Znajdziemy się na morzu, lądzie i w powietrzu. Podróże będą długie i dalekie – zwiedzimy Chiny i Indie, ale też i krótkie – do miejsc niemalże w zasięgu ręki.
Azjatycka kuchnia, jakiej nie znacie. „Wietnamski street food” w kwietniu na kanale Nat Geo People

Jeśli wietnamska kuchnia kojarzy ci się tylko z zupą pho, koniecznie udaj się w kulinarną podróż z holenderską modelką Miljuschką Witzenhausen, która obecnie zajmuje się swoją nową pasją – gotowaniem. W programie „Wietnamski street food” zabierze nas w niezwykłą podróż po bogactwie ulicznych potraw Wietnamu i pokaże, jak niektóre z nich przygotować we własnej kuchni.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.