Marzec na kanale Nat Geo People

Marzec na kanale Nat Geo People

W marcu na kanale Nat Geo People mamy coś dla ciała i coś dla ducha. Apetyt na pewno będzie rósł z każdym odcinkiem czwartej serii "Życia od kuchni", a  niesamowite widoki w bloku programowym "Którędy na plażę?" rozbudzą chęć na wakacyjne wojaże. Pełen duchowej strawy weekend spędzimy z Morganem Freemanem, który zada wiele pytań o Boga i człowieczeństwo. A w oczekiwaniu na drugi sezon serialu "Geniusz", przypomnimy jego pierwszą odsłonę, poświęconą Albertowi Einsteinowi.

Życie od kuchni
Chef’s Life 4
Premiery w poniedziałki od 26 marca o godz. 20:00 i 20:30
(10x30 min)
Życie od kuchni.jpg
„Życie od kuchni” pozwala nam wejść w świat eleganckiej restauracji na amerykańskiej prowincji. Przenosimy się na wschód Karoliny Północnej, gdzie szefowa kuchni Vivian Howard i jej mąż Ben Knight prowadzą restaurację Chef & The Farmer w modelu „z pola prosto na stół”. Każdego dnia eksplorują w niej tradycyjną kuchnię Południa i dodają do niej nutę nowoczesności.
Geniusz
Genius 1
Emisje w soboty od 24 marca o godz. 22:00 i 23:30
(10x60 min)
Geniusz_1.png
Chociaż jego naukowe wysiłki budzą podziw, niewielu zna historię burzliwego życia prywatnego najbardziej błyskotliwej ikony XX wieku, Alberta Einsteina (w tej roli Geoffrey Rush i Johnny Flynn). 10-częściowa pierwsza seria „Geniusza” pozwala przyjrzeć się bliżej jego niezwykłym osiągnięciom zawodowym i poznać jego zmienne, namiętne i złożone relacje osobiste. Dzięki temu odkrywamy pełną historię człowieka, znanego dotychczas jedynie z wielkiego umysłu.
Blok programowy „Którędy na plażę?”
Which Way to The Beach?
Emisja w weekend 3-4 marca od godz. 14:00
Najpiękniejsze plaże świata_1_s.jpg
Gdy wszyscy są już zmęczeni zimą, kanał Nat Geo People pomaga przenieść się w znacznie bardziej przyjazne okoliczności przyrody. Weekend spędzony na bajecznych plażach i ekskluzywnych statkach ułatwi wyczekiwanie na upragnione lato i wakacje. Programy emitowane w ramach bloku programowego:
 • Najpiękniejsze plaże świata – emisja w sobotę 3 marca od 14:00 i w niedzielę 4 marca od 18:00

  Świat jest pełen pięknych plaż, jednak niektóre z nich są tak wyjątkowe, że ich widok zapiera dech w piersiach. Razem z kamerami przemierzymy świat wzdłuż i wszerz, by odnaleźć prawdziwe perełki. Od meksykańskich kurortów, przez Wietnam, Malezję, Francję czy Nową Kaledonię, aż po wyspy Pacyfiku. Przyjrzymy się, jakie atrakcje dostępne są dla turystów oraz jak wygląda życie lokalnych mieszkańców, dla których ten raj na ziemi jest codziennością.
 • Słoneczny rejs – emisja w sobotę 3 marca od 20:00 i w niedzielę 4 marca od 14:00

  Jak wygląda przemysł turystyczny na ogromnych liniowcach wycieczkowych? W ostatnich latach nastąpiły w nim duże zmiany, związane z ogromnym wzrostem popularności rejsów. Recepta na sukces? Przystępne ceny, słoneczne kierunki, do których łatwo dotrzeć oraz szeroki zakres dostępnych na pokładzie rozrywek. Znajdziemy tu restauracje jak z orientalnych pałaców, klimat weneckich kafejek i paryskich knajpek, a nawet hollywoodzki przepych. Jednak za tymi wszystkimi luksusami stoi niemal wojskowa organizacja pracy załogi, która pracuje całą dobę na pełnych obrotach. Seria dokumentalna ujawni kulisy pracy ludzi, których nadrzędnym celem jest zapewnienie wypoczynku na najwyższym poziomie. 
Blok programowy „Weekend z Morganem Freemanem”
Weekend with Morgan Freeman
Emisja w weekend 24-25 marca od godz. 14:00
Morgan freeman.jpg
Wiele fundamentalnych pytań i wiele wyjątkowych odpowiedzi. Podczas "Weekendu z Morganem Freemanem" udamy się w podróż po świecie, by poznać podstawy człowieczeństwa i dowiedzieć się więcej o postrzeganiu Boga w różnych religiach. Programy emitowane w ramach bloku programowego:
 • W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem – emisja w sobotę 24 marca od 14:00 i w niedzielę 25 marca od 20:00

  Aktor Morgan Freeman podróżuje po świecie, analizując ponadczasowe tajemnice religijne, które mają znaczenie dla wyznawców każdej wiary. Kim jest Bóg? Jak powstało życie na Ziemi? Co oznacza grzech? Czy śmierć jest końcem czy tylko etapem życia? Odpowiedzi na te trudne pytanie postaramy się odnaleźć w serii „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”.
 • Opowieść o człowieczeństwie – emisja w sobotę 24 marca od 18:00 i w niedzielę 25 marca od 14:00

  Morgan Freeman zabiera widzów w podróż dookoła świata, by poznać ludzi z różnych kultur i poruszyć uniwersalne kwestie kształtujące życie każdego z nas. W jaki sposób niektórym ludziom udaje się dojść do władzy? Skąd bierze się w nas sprzeciw i dlaczego potrafi być tak silny, że prowadzi do buntu? Dlaczego się zakochujemy i jak wybieramy swoich towarzyszy życia? Odpowiedzi między innymi na te pytania poszukiwać będziemy w serii „Opowieść o człowieczeństwie”.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_marzec_2018.docx

docx | 1,46 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_marzec_2018.pdf

pdf | 810 KB

Pobierz
Morgan freeman.jpg

grafika | 311 KB

Pobierz
Geniusz.jpg

grafika | 377 KB

Pobierz
Życie od kuchni.jpg

grafika | 171 KB

Pobierz
słoneczny rejs.jpg

grafika | 996 KB

Pobierz
słoneczny rejs 5.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
słoneczny rejs 2.jpg

grafika | 765 KB

Pobierz
słoneczny rejs 4.jpg

grafika | 762 KB

Pobierz
słoneczny rejs 3.jpg

grafika | 505 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe Nat Geo People na listopad

W listopadzie na kanale Nat Geo People jak zwykle nie zabraknie niezwykłych bohaterów. Tym razem przybliżymy między innymi sylwetki ludzi, którzy na co dzień poświęcają się pomaganiu zwierzętom, dbając o ich życie i zdrowie. I choć moglibyście sądzić, że mowa wyłącznie o weterynarzach – propozycje, które przygotowaliśmy udowodnią, że gabinet weterynaryjny i lekarski fartuch nie są jedynymi atrybutami osób walczących o dobro zwierząt. Poznacie z nami niezwykłego doktora Buckeye’a Bottomsa i ekipy, które nie dopuszczą, by w ich otoczeniu zwierzętom działa się krzywda. A jeśli zdążyliście już zatęsknić za wakacjami – spróbujemy sprawić, byście poczuli się jak podczas urlopu. Jak to zrobimy? Za sprawą kuchni i niezwykłych potraw, których śladem przemierzać będziemy między innymi Indie i Wietnam.
Październik na kanale Nat Geo People

W październiku na kanale Nat Geo People jak zwykle zobaczymy niezwykłych i pełnych pasji ludzi, którzy nie poddają się żadnym, nawet największym przeciwnościom losu. Stawianie czoła wyzwaniom to dla nich codzienność.  Poznamy między innymi niezwykłą, choć bardzo skromną nastolatkę, która wbrew opiniom wątpiących zdobyła oba bieguny i przeszła lądolód Grenlandii. Jade Hameister udowodniła nie tylko sobie, ale i innym, że powątpiewanie w marzenia i możliwości innych nie ma sensu. Udowadniają to też weterynarze, którzy z pasją opiekują się wszystkimi potrzebującymi zwierzętami, nie oglądając się na innych. Wszystkich ulubionych bohaterów, walczących o życie i zdrowie zwierząt zobaczycie w weekendowym bloku programowym „Ludzie i zwierzęta”. A skoro już mowa o pracy – to przyjrzymy się też wyczynom kulinarnym najbardziej znanych i docenianych kucharzy. Zobaczymy, że ich praca to nie sama słodycz.
Propozycje programowe Nat Geo People na wrzesień

Wrześniowy pierwszy dzwonek to okazja, by sprawdzić, jak w dzisiejszej szkole poradziliby sobie rodzice kilkunastolatków. Będzie to część eksperymentu, który pokaże seria „Niezła szkoła”. Bardzo pouczająca będzie również podróż po Rosji, którą odbędziemy po nawet najmniej znanych jej zakątkach, ujawniając fascynujące i nieznane historie. Na kanale Nat Geo People nie może też zabraknąć niezwykłych bohaterów. Będą nimi… psy, które pomagają ludziom w poszukiwaniu innych zaginionych zwierząt. „Niuchacze” pracują w dzień i w nocy, niezależnie od warunków pogodowych, by właściciele mogli znów cieszyć się wspólnymi chwilami razem ze swoimi pupilami. Zwierzęta – niezależnie od tego, czy małe, czy duże – to z kolei pasja „Weterynarza z sercem”, który dba o zdrowie i dobrą kondycję wszystkich zwierząt w rejonie Yorkshire. Na koniec, po wszystkich podróżach przyjdzie czas na „Kulinarne wyzwania” i odwiedzenie najbardziej niezwykłych kuchni świata.
Zapowiedzi programowe Nat Geo People na sierpień

W sierpniu kanał Nat Geo People pozwoli przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Wszyscy, którzy marzą o niezwykłym rejsie wielkim luksusowym statkiem, będą mogli znaleźć się na jego pokładzie za sprawą serii „Ekskluzywny rejs”. Jak się okaże, to, co widać na zewnątrz, to tylko część morskiego wakacyjnego życia. Żeby odpoczywać mogło kilka tysięcy turystów, w pocie czoła musi pracować cały sztab ludzi, którzy dbają o to, by cały rejs przebiegał zgodnie z planem, a pasażerowie byli usatysfakcjonowani. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.