Marzec na kanale Nat Geo People

Marzec na kanale Nat Geo People

Opublikowany

W marcu na kanale Nat Geo People mamy coś dla ciała i coś dla ducha. Apetyt na pewno będzie rósł z każdym odcinkiem czwartej serii "Życia od kuchni", a  niesamowite widoki w bloku programowym "Którędy na plażę?" rozbudzą chęć na wakacyjne wojaże. Pełen duchowej strawy weekend spędzimy z Morganem Freemanem, który zada wiele pytań o Boga i człowieczeństwo. A w oczekiwaniu na drugi sezon serialu "Geniusz", przypomnimy jego pierwszą odsłonę, poświęconą Albertowi Einsteinowi.

Życie od kuchni
Chef’s Life 4
Premiery w poniedziałki od 26 marca o godz. 20:00 i 20:30
(10x30 min)
Życie od kuchni.jpg
„Życie od kuchni” pozwala nam wejść w świat eleganckiej restauracji na amerykańskiej prowincji. Przenosimy się na wschód Karoliny Północnej, gdzie szefowa kuchni Vivian Howard i jej mąż Ben Knight prowadzą restaurację Chef & The Farmer w modelu „z pola prosto na stół”. Każdego dnia eksplorują w niej tradycyjną kuchnię Południa i dodają do niej nutę nowoczesności.
Geniusz
Genius 1
Emisje w soboty od 24 marca o godz. 22:00 i 23:30
(10x60 min)
Geniusz_1.png
Chociaż jego naukowe wysiłki budzą podziw, niewielu zna historię burzliwego życia prywatnego najbardziej błyskotliwej ikony XX wieku, Alberta Einsteina (w tej roli Geoffrey Rush i Johnny Flynn). 10-częściowa pierwsza seria „Geniusza” pozwala przyjrzeć się bliżej jego niezwykłym osiągnięciom zawodowym i poznać jego zmienne, namiętne i złożone relacje osobiste. Dzięki temu odkrywamy pełną historię człowieka, znanego dotychczas jedynie z wielkiego umysłu.
Blok programowy „Którędy na plażę?”
Which Way to The Beach?
Emisja w weekend 3-4 marca od godz. 14:00
Najpiękniejsze plaże świata_1_s.jpg
Gdy wszyscy są już zmęczeni zimą, kanał Nat Geo People pomaga przenieść się w znacznie bardziej przyjazne okoliczności przyrody. Weekend spędzony na bajecznych plażach i ekskluzywnych statkach ułatwi wyczekiwanie na upragnione lato i wakacje. Programy emitowane w ramach bloku programowego:
 • Najpiękniejsze plaże świata – emisja w sobotę 3 marca od 14:00 i w niedzielę 4 marca od 18:00

  Świat jest pełen pięknych plaż, jednak niektóre z nich są tak wyjątkowe, że ich widok zapiera dech w piersiach. Razem z kamerami przemierzymy świat wzdłuż i wszerz, by odnaleźć prawdziwe perełki. Od meksykańskich kurortów, przez Wietnam, Malezję, Francję czy Nową Kaledonię, aż po wyspy Pacyfiku. Przyjrzymy się, jakie atrakcje dostępne są dla turystów oraz jak wygląda życie lokalnych mieszkańców, dla których ten raj na ziemi jest codziennością.
 • Słoneczny rejs – emisja w sobotę 3 marca od 20:00 i w niedzielę 4 marca od 14:00

  Jak wygląda przemysł turystyczny na ogromnych liniowcach wycieczkowych? W ostatnich latach nastąpiły w nim duże zmiany, związane z ogromnym wzrostem popularności rejsów. Recepta na sukces? Przystępne ceny, słoneczne kierunki, do których łatwo dotrzeć oraz szeroki zakres dostępnych na pokładzie rozrywek. Znajdziemy tu restauracje jak z orientalnych pałaców, klimat weneckich kafejek i paryskich knajpek, a nawet hollywoodzki przepych. Jednak za tymi wszystkimi luksusami stoi niemal wojskowa organizacja pracy załogi, która pracuje całą dobę na pełnych obrotach. Seria dokumentalna ujawni kulisy pracy ludzi, których nadrzędnym celem jest zapewnienie wypoczynku na najwyższym poziomie. 
Blok programowy „Weekend z Morganem Freemanem”
Weekend with Morgan Freeman
Emisja w weekend 24-25 marca od godz. 14:00
Morgan freeman.jpg
Wiele fundamentalnych pytań i wiele wyjątkowych odpowiedzi. Podczas "Weekendu z Morganem Freemanem" udamy się w podróż po świecie, by poznać podstawy człowieczeństwa i dowiedzieć się więcej o postrzeganiu Boga w różnych religiach. Programy emitowane w ramach bloku programowego:
 • W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem – emisja w sobotę 24 marca od 14:00 i w niedzielę 25 marca od 20:00

  Aktor Morgan Freeman podróżuje po świecie, analizując ponadczasowe tajemnice religijne, które mają znaczenie dla wyznawców każdej wiary. Kim jest Bóg? Jak powstało życie na Ziemi? Co oznacza grzech? Czy śmierć jest końcem czy tylko etapem życia? Odpowiedzi na te trudne pytanie postaramy się odnaleźć w serii „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”.
 • Opowieść o człowieczeństwie – emisja w sobotę 24 marca od 18:00 i w niedzielę 25 marca od 14:00

  Morgan Freeman zabiera widzów w podróż dookoła świata, by poznać ludzi z różnych kultur i poruszyć uniwersalne kwestie kształtujące życie każdego z nas. W jaki sposób niektórym ludziom udaje się dojść do władzy? Skąd bierze się w nas sprzeciw i dlaczego potrafi być tak silny, że prowadzi do buntu? Dlaczego się zakochujemy i jak wybieramy swoich towarzyszy życia? Odpowiedzi między innymi na te pytania poszukiwać będziemy w serii „Opowieść o człowieczeństwie”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_marzec_2018.docx

docx | 1,46 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_marzec_2018.pdf

pdf | 810 KB

Pobierz
Morgan freeman.jpg

grafika | 311 KB

Pobierz
Geniusz.jpg

grafika | 377 KB

Pobierz
Życie od kuchni.jpg

grafika | 171 KB

Pobierz
słoneczny rejs.jpg

grafika | 996 KB

Pobierz
słoneczny rejs 5.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
słoneczny rejs 2.jpg

grafika | 765 KB

Pobierz
słoneczny rejs 4.jpg

grafika | 762 KB

Pobierz
słoneczny rejs 3.jpg

grafika | 505 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kwiecień na kanale Nat Geo People

temu

Wiosenne tygodnie na kanale Nat Geo People upłyną pod znakiem odległych wypraw z niezwykłymi ludźmi, którzy uświadomią nam, jak odmienne od naszego jest życie tysiące kilometrów stąd. Spojrzymy na odległe zakątki świata także pod kątem kulinarnym. Pokażemy też jak bardzo zmienia się życie, kiedy wkracza w nie... szczeniak. Okazuje się, że nasi milusińscy nie zawsze są tacy mili, a ich właściciele muszą znaleźć w sobie dużo determinacji i cierpliwości, by wychować małego psiaka na grzecznego pupila.
Luty na kanale Nat Geo People

temu

Niezwykłe kobiety będą dominować w lutym na kanale Nat Geo People. Dowiemy się jak wygląda życie od kuchni małżeństwa, które realizuje swoje marzenia i kulinarne pasje. Zobaczymy także prawdziwe powołanie, które z pewnością ma weterynarz Dr Oakley. Wsłuchamy się również w historie kobiet, których odmienność wyznania i kultury nie zawsze akceptowana jest w kraju, w którym mieszkają. Poznamy uprzedzenia i lęki, które Europejczycy mają wobec islamu oraz utartych schematów kulturowych. W walentynkowy wieczór pokażemy zakazane związki, poruszymy tematy tabu i ujawnimy kulisy małżeństwa księżnej Diany z księciem Karolem.
Styczeń na kanale Nat Geo People

temu

W styczniu na kanale Nat Geo People poznamy niezwykłą i inspirującą opowieść o mistrzyni olimpijskiej Lydii Lassili. To pierwsza kobieta w historii sportu, która wykonała najbardziej niebezpieczne skoki akrobatyczne. Jej przykład pokaże, że bycie matką nie ogranicza rozwijania własnych pasji, a dziecięce marzenia mogą spełnić się nawet wtedy, kiedy dziećmi być już przestajemy. Z kolei przykład niezwykłego dr. Pola pokaże, czym jest zawodowa pasja. 
Grudzień na kanale Nat Geo People

temu

W mroźne, zimowe wieczory kanał Nat Geo People zabierze widzów w egzotyczne miejsca zapierające dech w piersiach. Przemierzymy wzdłuż i wszerz "Najpiękniejsze plaże świata", odsłonimy tajniki pracy na wielkim wycieczkowcu w serii dokumentalnej "Słoneczny rejs", a produkcja "Weterynarz z powołania" przybliży pracę i codzienne zmagania niezwykłej dr Michelle Oakley. 

Życiowe zakręty wielkiego noblisty. „Geniusz: Einstein” w marcu na kanale Nat Geo People

W oczekiwaniu na gorącą premierę National Geographic – antologię „Geniusz: Picasso” – kanał Nat Geo People przypomni w marcu pierwszą jej odsłonę poświęconą Albertowi Einsteinowi. Wiemy wiele o jego osiągnięciach naukowych, ale czy znamy go jako człowieka?