Listopad na kanale Nat Geo People

Listopad na kanale Nat Geo People

Opublikowany

W listopadzie Nat Geo People zabierze widzów do świata fascynujących dokumentów. W „Dziewczyny, broń i ISIS" dziennikarka Stacey Dooley pozna żeńską jednostkę bojową jazydek, które walczą przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. „Dalya w nowym świecie" pokaże widzom, jak trudne jest łączenie rodzinnych tradycji z życiem w zupełnie innej kulturze. Z kolei w serii „Indyjska przygoda" Francis Brennan będzie się starał zapewnić przygodę życia grupie urlopowiczów. 

INDYJSKA PRZYGODA
Francis Brennan’s Indian Tour
Premiery we wtorki od 7 listopada o godz. 22:00
(6x30 min.)
Indyjska przygoda (5).jpg
Francis Brennan to szanowana postać w branży hotelarskiej – jest właścicielem Park Hotel Kenmare w Irlandii, a także prezenterem programu telewizyjnego, w którym zmienia oblicza istniejących już hoteli i gościńców. Podróż do Indii będzie dla niego drugą w życiu wielką wyprawą. Podczas pierwszej był odpowiedzialny za zorganizowanie wycieczki autokarowej przez Europę dla grupy wczasowiczów na trasie z Barcelony do Rzymu, przez Figueres, Carcassone, Stresę w rejonie włoskich jezior i toskańskiego Donnini. W obecnej wielkiej wyprawie do Indii, Francis będzie odpowiedzialny za grupę 12 urlopowiczów, z których żaden nigdy wcześniej nie był w tym kraju. Oczekują, że ta podróż będzie wyprawą życia, dlatego Francis ma wysoko postawioną poprzeczkę. W programie zobaczymy jak mężczyzna radzi sobie z takimi obowiązkami jak zameldowanie grupy w hotelach, dostosowanie menu do wymagań uczestników czy rozwiązywanie bieżących problemów, by każdy z jego podopiecznych czuł się zadowolony. Francis odpowiada także za organizację wszelkich lokalnych wycieczek, tak, aby atrakcje spodobały się wszystkim uczestnikom. Często wiąże się to z bieżącym rekonesansem okolicy i sprawdzeniem, co warto odwiedzić w danym regionie, a następnie oprowadzeniem wycieczki jako przewodnik, z komentarzem nt. odwiedzanego miejsca. Seria zachwyca wspaniałymi krajobrazami Indii, a także daje praktyczne wskazówki nt. atrakcji, społeczeństwa i kultury.
ŻYCIE OD KUCHNI 2
A Chef’s Life 2
Premiery w poniedziałki od 20 listopada o godz. 20:00
(14x30 min.)
Zycie od kuchni.jpg
Druga odsłona serii kulinarno-dokumentalnej pokaże widzom życie szefowej kuchni Vivian Howard, która, razem ze swoim mężem Benem Knightem, opuściła wielkomiejski gwar, by otworzyć restaurację w małym mieście we wschodnich rejonach Karoliny Północnej. Każdy z odcinków podąża śladami Vivian, czy to w kuchni, czy pośród pól kukurydzy, plantacji truskawek lub na farmie zwierząt hodowlanych, gdzie szuka najlepszych składników do sezonowego menu. Używając swojego nowatorskiego zmysłu, zagłębia się w tradycyjną kuchnię południa, tworząc autorskie receptury.
EKSKLUZYWNY REJS
The Cruise
Premiery we wtorki od 7 listopada o godz. 21:00
(6X60 min.)
Regal Princess to jeden z największych luksusowych statków wycieczkowych na świecie. Seria zabiera widzów w podróż tym liniowcem z Kopenhagi do Sankt Petersburga. Podczas gdy 4000 pasażerów korzysta z dostępnych na statku rozrywek, kamery Nat Geo People podglądają, jak załoga radzi sobie z organizacją wszystkiego „od kuchni”. A praca naprawdę nie należy do łatwych. Występujący na scenie artyści muszą mierzyć się z urazami, a nie ma mowy o odwołaniu przedstawienia. Załoga musi odnaleźć na lądzie brakujących pasażerów przed odpłynięciem w dalszy rejs. W tym samym czasie pod pokładem kucharze w pocie czoła przygotowują 20 000 posiłków dziennie dla podróżujących i obsługi. Seria pokazuje zarówno te dobre, jak i złe strony pracy na dużym liniowcu – od spełniających się marzeń o ambitnej karierze, przez złamane serca, aż po radość z podróżowania po świecie.  
DZIEWCZYNY, BROŃ I ISIS
Girls, Guns and ISIS
Premiera w niedzielę 26 listopada o godz. 22:00
(1x60 min.)
Dziewczyny bron i ISIS (2).jpg
W 2014 roku ponad 5000 jazydek zostało porwanych i uwięzionych przez siły tzw. Państwa Islamskiego, które przeszły przez region Sinjar w północnym Iraku. Większość mężczyzn wymordowano, podczas gdy kobiety zostały potraktowane jako zdobycze wojenne i sprzedane jako niewolnice seksualne. Do tej pory ponad 3000 z nich pozostaje w rękach ISIS. Dziennikarka Stacey Dooley wyrusza śladami największego masowego porwania tego wieku, by dowiedzieć się jak najwięcej na temat tej zbrodni. W wyniku zeszłorocznych działań wojennych, tzw. Państwo Islamskie straciło część okupowanych terenów, dzięki czemu około 2000 jazydek udało się uciec z niewoli. Wśród nich była grupa młodych kobiet, które uformowały żeńską jednostkę bojową, w celu wytropienia i zabicia bojowników ISIS odpowiedzialnych za ich porwanie, zgwałcenie i zniewolenie. Dokument przenosi widzów do ich centrum szkoleniowego, a następnie na pole walki, gdzie kobiety angażują się w działania bojowe przeciwko ISIS. Dżihadyści obawiają się żeńskich wojowniczek, ponieważ wierzą, że jeśli zostaną zabici przez kobietę, nie dostaną się do Dżannah, czyli raju. Dokument jest częścią cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”, emitowanego na kanale Nat Geo People.
DALYA W NOWYM ŚWIECIE
Dalya’s Other Country
Premiera w niedzielę 5 listopada o godz. 22:00  
(1x60 min.)
Dayla w nowym świecie (2).jpg
Dalya, syryjska uchodźczyni mieszkająca w Ameryce, stara się prowadzić normalne życie nastolatki. Jednak prezydentura Donalda Trumpa rzuciła cień na codzienność, która przypomina o jej odmienności od reszty lokalnej społeczności. Każdego dnia dziewczyna próbuje pogodzić ze sobą rodzinne wartości i chęć przystosowania się do amerykańskiej kultury. Dokument jest poruszającym portretem młodej osoby, ścierającej się z rodziną, polityką i własną tożsamością. Dokument jest częścią cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”, emitowanego na kanale Nat Geo People.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_listopad_2017.pdf

pdf | 1,21 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_listopad_2017.docx

docx | 837 KB

Pobierz
Zycie od kuchni (2).jpg

grafika | 8,45 MB

Pobierz
Zycie od kuchni.jpg

grafika | 5,57 MB

Pobierz
Życie od kuchni.jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
Dayla w nowym świecie (2).jpg

grafika | 1,46 MB

Pobierz
Dayla w nowym świecie.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Dziewczyny bron i ISIS (5).jpg

grafika | 8,14 MB

Pobierz
Dziewczyny bron i ISIS (3).jpg

grafika | 8,25 MB

Pobierz
Dziewczyny bron i ISIS (4).jpg

grafika | 7,59 MB

Pobierz
Dziewczyny bron i ISIS.jpg

grafika | 5,01 MB

Pobierz
Dziewczyny bron i ISIS (2).jpg

grafika | 4,91 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Marzec na kanale Nat Geo People

temu

W marcu na kanale Nat Geo People mamy coś dla ciała i coś dla ducha. Apetyt na pewno będzie rósł z każdym odcinkiem czwartej serii "Życia od kuchni", a  niesamowite widoki w bloku programowym "Którędy na plażę?" rozbudzą chęć na wakacyjne wojaże. Pełen duchowej strawy weekend spędzimy z Morganem Freemanem, który zada wiele pytań o Boga i człowieczeństwo. A w oczekiwaniu na drugi sezon serialu "Geniusz", przypomnimy jego pierwszą odsłonę, poświęconą Albertowi Einsteinowi.
Luty na kanale Nat Geo People

temu

Niezwykłe kobiety będą dominować w lutym na kanale Nat Geo People. Dowiemy się jak wygląda życie od kuchni małżeństwa, które realizuje swoje marzenia i kulinarne pasje. Zobaczymy także prawdziwe powołanie, które z pewnością ma weterynarz Dr Oakley. Wsłuchamy się również w historie kobiet, których odmienność wyznania i kultury nie zawsze akceptowana jest w kraju, w którym mieszkają. Poznamy uprzedzenia i lęki, które Europejczycy mają wobec islamu oraz utartych schematów kulturowych. W walentynkowy wieczór pokażemy zakazane związki, poruszymy tematy tabu i ujawnimy kulisy małżeństwa księżnej Diany z księciem Karolem.
Styczeń na kanale Nat Geo People

temu

W styczniu na kanale Nat Geo People poznamy niezwykłą i inspirującą opowieść o mistrzyni olimpijskiej Lydii Lassili. To pierwsza kobieta w historii sportu, która wykonała najbardziej niebezpieczne skoki akrobatyczne. Jej przykład pokaże, że bycie matką nie ogranicza rozwijania własnych pasji, a dziecięce marzenia mogą spełnić się nawet wtedy, kiedy dziećmi być już przestajemy. Z kolei przykład niezwykłego dr. Pola pokaże, czym jest zawodowa pasja. 
Grudzień na kanale Nat Geo People

temu

W mroźne, zimowe wieczory kanał Nat Geo People zabierze widzów w egzotyczne miejsca zapierające dech w piersiach. Przemierzymy wzdłuż i wszerz "Najpiękniejsze plaże świata", odsłonimy tajniki pracy na wielkim wycieczkowcu w serii dokumentalnej "Słoneczny rejs", a produkcja "Weterynarz z powołania" przybliży pracę i codzienne zmagania niezwykłej dr Michelle Oakley. 

„Indyjska przygoda” w listopadzie na kanale Nat Geo People

Francis Brennan zabierze grupę urlopowiczów na przygodę życia do Indii. Podczas podróży poznają oni tradycję i kulturę kraju, zwiedzając największe zabytki i atrakcje. Zderzenie z zupełnie odmienną kulturą może być dla wycieczkowiczów z Europy miejscami szokujące. Czy ich wyprawa okaże się sukcesem? Czy Francis będzie w stanie zagwarantować wszystkim udany pobyt?