Listopad na kanale Nat Geo People

Listopad na kanale Nat Geo People

Opublikowany

W listopadzie Nat Geo People zabierze widzów do świata fascynujących dokumentów. W „Dziewczyny, broń i ISIS" dziennikarka Stacey Dooley pozna żeńską jednostkę bojową jazydek, które walczą przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. „Dalya w nowym świecie" pokaże widzom, jak trudne jest łączenie rodzinnych tradycji z życiem w zupełnie innej kulturze. Z kolei w serii „Indyjska przygoda" Francis Brennan będzie się starał zapewnić przygodę życia grupie urlopowiczów. 

INDYJSKA PRZYGODA
Francis Brennan’s Indian Tour
Premiery we wtorki od 7 listopada o godz. 22:00
(6x30 min.)
Indyjska przygoda (5).jpg
Francis Brennan to szanowana postać w branży hotelarskiej – jest właścicielem Park Hotel Kenmare w Irlandii, a także prezenterem programu telewizyjnego, w którym zmienia oblicza istniejących już hoteli i gościńców. Podróż do Indii będzie dla niego drugą w życiu wielką wyprawą. Podczas pierwszej był odpowiedzialny za zorganizowanie wycieczki autokarowej przez Europę dla grupy wczasowiczów na trasie z Barcelony do Rzymu, przez Figueres, Carcassone, Stresę w rejonie włoskich jezior i toskańskiego Donnini. W obecnej wielkiej wyprawie do Indii, Francis będzie odpowiedzialny za grupę 12 urlopowiczów, z których żaden nigdy wcześniej nie był w tym kraju. Oczekują, że ta podróż będzie wyprawą życia, dlatego Francis ma wysoko postawioną poprzeczkę. W programie zobaczymy jak mężczyzna radzi sobie z takimi obowiązkami jak zameldowanie grupy w hotelach, dostosowanie menu do wymagań uczestników czy rozwiązywanie bieżących problemów, by każdy z jego podopiecznych czuł się zadowolony. Francis odpowiada także za organizację wszelkich lokalnych wycieczek, tak, aby atrakcje spodobały się wszystkim uczestnikom. Często wiąże się to z bieżącym rekonesansem okolicy i sprawdzeniem, co warto odwiedzić w danym regionie, a następnie oprowadzeniem wycieczki jako przewodnik, z komentarzem nt. odwiedzanego miejsca. Seria zachwyca wspaniałymi krajobrazami Indii, a także daje praktyczne wskazówki nt. atrakcji, społeczeństwa i kultury.
ŻYCIE OD KUCHNI 2
A Chef’s Life 2
Premiery w poniedziałki od 20 listopada o godz. 20:00
(14x30 min.)
Zycie od kuchni.jpg
Druga odsłona serii kulinarno-dokumentalnej pokaże widzom życie szefowej kuchni Vivian Howard, która, razem ze swoim mężem Benem Knightem, opuściła wielkomiejski gwar, by otworzyć restaurację w małym mieście we wschodnich rejonach Karoliny Północnej. Każdy z odcinków podąża śladami Vivian, czy to w kuchni, czy pośród pól kukurydzy, plantacji truskawek lub na farmie zwierząt hodowlanych, gdzie szuka najlepszych składników do sezonowego menu. Używając swojego nowatorskiego zmysłu, zagłębia się w tradycyjną kuchnię południa, tworząc autorskie receptury.
EKSKLUZYWNY REJS
The Cruise
Premiery we wtorki od 7 listopada o godz. 21:00
(6X60 min.)
Regal Princess to jeden z największych luksusowych statków wycieczkowych na świecie. Seria zabiera widzów w podróż tym liniowcem z Kopenhagi do Sankt Petersburga. Podczas gdy 4000 pasażerów korzysta z dostępnych na statku rozrywek, kamery Nat Geo People podglądają, jak załoga radzi sobie z organizacją wszystkiego „od kuchni”. A praca naprawdę nie należy do łatwych. Występujący na scenie artyści muszą mierzyć się z urazami, a nie ma mowy o odwołaniu przedstawienia. Załoga musi odnaleźć na lądzie brakujących pasażerów przed odpłynięciem w dalszy rejs. W tym samym czasie pod pokładem kucharze w pocie czoła przygotowują 20 000 posiłków dziennie dla podróżujących i obsługi. Seria pokazuje zarówno te dobre, jak i złe strony pracy na dużym liniowcu – od spełniających się marzeń o ambitnej karierze, przez złamane serca, aż po radość z podróżowania po świecie.  
DZIEWCZYNY, BROŃ I ISIS
Girls, Guns and ISIS
Premiera w niedzielę 26 listopada o godz. 22:00
(1x60 min.)
Dziewczyny bron i ISIS (2).jpg
W 2014 roku ponad 5000 jazydek zostało porwanych i uwięzionych przez siły tzw. Państwa Islamskiego, które przeszły przez region Sinjar w północnym Iraku. Większość mężczyzn wymordowano, podczas gdy kobiety zostały potraktowane jako zdobycze wojenne i sprzedane jako niewolnice seksualne. Do tej pory ponad 3000 z nich pozostaje w rękach ISIS. Dziennikarka Stacey Dooley wyrusza śladami największego masowego porwania tego wieku, by dowiedzieć się jak najwięcej na temat tej zbrodni. W wyniku zeszłorocznych działań wojennych, tzw. Państwo Islamskie straciło część okupowanych terenów, dzięki czemu około 2000 jazydek udało się uciec z niewoli. Wśród nich była grupa młodych kobiet, które uformowały żeńską jednostkę bojową, w celu wytropienia i zabicia bojowników ISIS odpowiedzialnych za ich porwanie, zgwałcenie i zniewolenie. Dokument przenosi widzów do ich centrum szkoleniowego, a następnie na pole walki, gdzie kobiety angażują się w działania bojowe przeciwko ISIS. Dżihadyści obawiają się żeńskich wojowniczek, ponieważ wierzą, że jeśli zostaną zabici przez kobietę, nie dostaną się do Dżannah, czyli raju. Dokument jest częścią cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”, emitowanego na kanale Nat Geo People.
DALYA W NOWYM ŚWIECIE
Dalya’s Other Country
Premiera w niedzielę 5 listopada o godz. 22:00  
(1x60 min.)
Dayla w nowym świecie (2).jpg
Dalya, syryjska uchodźczyni mieszkająca w Ameryce, stara się prowadzić normalne życie nastolatki. Jednak prezydentura Donalda Trumpa rzuciła cień na codzienność, która przypomina o jej odmienności od reszty lokalnej społeczności. Każdego dnia dziewczyna próbuje pogodzić ze sobą rodzinne wartości i chęć przystosowania się do amerykańskiej kultury. Dokument jest poruszającym portretem młodej osoby, ścierającej się z rodziną, polityką i własną tożsamością. Dokument jest częścią cyklu „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”, emitowanego na kanale Nat Geo People.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_listopad_2017.pdf

pdf | 1,21 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_listopad_2017.docx

docx | 837 KB

Pobierz
Zycie od kuchni (2).jpg

grafika | 8,45 MB

Pobierz
Zycie od kuchni.jpg

grafika | 5,57 MB

Pobierz
Życie od kuchni.jpg

grafika | 1,36 MB

Pobierz
Dayla w nowym świecie (2).jpg

grafika | 1,46 MB

Pobierz
Dayla w nowym świecie.jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
Dziewczyny bron i ISIS (5).jpg

grafika | 8,14 MB

Pobierz
Dziewczyny bron i ISIS (3).jpg

grafika | 8,25 MB

Pobierz
Dziewczyny bron i ISIS (4).jpg

grafika | 7,59 MB

Pobierz
Dziewczyny bron i ISIS.jpg

grafika | 5,01 MB

Pobierz
Dziewczyny bron i ISIS (2).jpg

grafika | 4,91 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe Nat Geo People na wrzesień

temu

Wrześniowy pierwszy dzwonek to okazja, by sprawdzić, jak w dzisiejszej szkole poradziliby sobie rodzice kilkunastolatków. Będzie to część eksperymentu, który pokaże seria „Niezła szkoła”. Bardzo pouczająca będzie również podróż po Rosji, którą odbędziemy po nawet najmniej znanych jej zakątkach, ujawniając fascynujące i nieznane historie. Na kanale Nat Geo People nie może też zabraknąć niezwykłych bohaterów. Będą nimi… psy, które pomagają ludziom w poszukiwaniu innych zaginionych zwierząt. „Niuchacze” pracują w dzień i w nocy, niezależnie od warunków pogodowych, by właściciele mogli znów cieszyć się wspólnymi chwilami razem ze swoimi pupilami. Zwierzęta – niezależnie od tego, czy małe, czy duże – to z kolei pasja „Weterynarza z sercem”, który dba o zdrowie i dobrą kondycję wszystkich zwierząt w rejonie Yorkshire. Na koniec, po wszystkich podróżach przyjdzie czas na „Kulinarne wyzwania” i odwiedzenie najbardziej niezwykłych kuchni świata.
Zapowiedzi programowe Nat Geo People na sierpień

temu

W sierpniu kanał Nat Geo People pozwoli przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Wszyscy, którzy marzą o niezwykłym rejsie wielkim luksusowym statkiem, będą mogli znaleźć się na jego pokładzie za sprawą serii „Ekskluzywny rejs”. Jak się okaże, to, co widać na zewnątrz, to tylko część morskiego wakacyjnego życia. Żeby odpoczywać mogło kilka tysięcy turystów, w pocie czoła musi pracować cały sztab ludzi, którzy dbają o to, by cały rejs przebiegał zgodnie z planem, a pasażerowie byli usatysfakcjonowani. 
Lipcowe propozycje Nat Geo People

temu

Lato to przede wszystkim wypoczynek. Dlatego lipcowa ramówka kanału Nat Geo People pełna jest propozycji, przy których cała rodzina przyjemnie spędzi czas. Miłośników psów czeka prawdziwa gratka. W serii „Szczeniaki rządzą” będą mogli zobaczyć zmagania sześciu rodzin z niedawno zaadoptowanymi pieskami, a 1 lipca czekać będzie na nich wieczorny blok programowy z okazji Dnia Psa. Zupełnie inne zwierzęta zobaczymy w serii „Weterynarz do zadań specjalnych”, w której wraz z dr Kelleher poznamy problemy zdrowotne bardziej egzotycznych pupili. Z podobnie trudnymi zadaniami jak weterynarz, każdego dnia mierzą się właściciele i pracownicy największych kuchni świata. W serii „Kulinarne wyzwania” sprawdzimy, jak udaje im się obsługiwać tysiące gości na stale wysokim poziomie. W lipcu kanał Nat Geo People rusza także z wakacyjną ramówką i każdego dnia dostarczać będzie widoków z najpiękniejszych miejsc na świecie oraz różnych pomysłów na podróżowanie.
Czerwiec na kanale Nat Geo People

temu

Kiedy część z nas planować będzie wakacje i urlopy, na kanale Nat Geo People zobaczymy ludzi, którzy nigdy nie odpoczywają od swojej pracy. Pasja doktora Buckeye’a Bottomsa - “Weterynarza z Hawajów”, dr K – “Weterynarza do zadań specjalnych” czy psiego behawiorysty Cesara Millana to całe ich życie, w którym nie ma podziału na pracę i czas poza nią. Ale ludzie z misją to nie tylko lekarze. W serii “Megakuchnie” kanał Nat Geo People pokaże tych, którzy za cel postawili sobie, by nie dopuścić, aby w najbliższym otoczeniu ktokolwiek czuł głód.