Październik na kanale Nat Geo People

Październik na kanale Nat Geo People

Opublikowany

W październiku kanał Nat Geo People przybliży sylwetki niezwykłych kobiet. W dokumencie „Anja i przeklęte dzieci" przyjrzymy się działalności Anji Loven, prowadzącej w Nigerii sierociniec dla dzieci oskarżonych o czary. Z kolei w serii „Europa w zasięgu ręki" Ashley Colburn pokaże widzom miejsca spoza turystycznych szlaków. Szefowa kuchni Vivian Howard w programie „Życie od kuchni" udowodni, że warto porzucić wielkomiejski zgiełk dla spełnienia marzeń o własnej restauracji w małej miejscowości. 

ANJA I PRZEKLĘTE DZIECI
Anja And The Witch Children
Premiera w sobotę 7 października o godz. 19:00
(1x60 min.)
Anja i przeklęte dzieci.jpg

„Widziałam w Afryce rzeczy, których nigdy nie zapomnę. I dlatego właśnie robię to, co robię”

Anja Loven

Anja Loven nadzoruje organizację pomagającą ludziom w nagłych przypadkach. Wraz z mężem prowadzi też sierociniec dla tzw. „dzieci przeklętych” w nigeryjskim mieście Uyo. Oskarżenia o bycie wiedźmą są codziennością w tym nękanym przemocą kraju, zdewastowanym przez Boko Haram i inne ekstremistyczne grupy. Anja podjęła się kilku prawdziwie niebezpiecznych akcji ratunkowych w małych nigeryjskich wsiach. Pewnego dnia dostała wiadomość o oskarżonym o czary dziecku w niedalekiej wiosce, na którą natychmiast zareagowała. Na miejscu znalazła zagłodzonego do granic możliwości chłopca, usuniętego poza społeczeństwo po zniknięciu jego rodziców. Udało jej się sprowadzić malucha do sierocińca, gdzie nadała mu imię Hope. Historia Anji, ratującej życie chłopcu, odbiła się echem na całym świecie, a ona sama dzięki swojej odważnej i inspirującej pracy, została gwiazdą wielu programów newsowych i mediów społecznościowych. Kobieta stara się wykorzystać tę nagle zdobytą sławę do zwiększania świadomości ludzi na temat ważnej roli, jaką jej organizacja spełnia w Nigerii. Dokument „Anja i przeklęte dzieci” jest częścią cyklu Nat Geo People „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”.
SETKA DOKTORA POLA 
Dr. Pol 100 episode
Premiera w sobotę 14 października o godz. 19:00
Niezwykły dr Pol_male.jpg
Nat Geo People zaprasza na jubileuszowy, setny odcinek serii „Niezwykły dr Pol”. Przez ostatnie lata widzowie zaprzyjaźnili się z tym serdecznym, nieustraszonym weterynarzem, który uratował niezliczoną liczbę zwierząt i rozgryzł wiele medycznych zagadek. W setnym odcinku serii zobaczymy zaskakujące przypadki oraz niezwykłe wspomnienia ekipy dr. Pola. 
SETKA DOKTORA POLA
Dr. Pol Stunt
Emisje w sobotę i niedzielę 14-15 października od godz. 16:00
Niezwykły dr Pol (3).jpg
Zapraszamy na weekendowy blok programowy z doktorem Polem, w którym przypomnimy szereg niezwykłych przypadków ratowania zwierząt przez nieustraszonego weterynarza i jego ekipę. Zespół medyków o każdej porze dnia i nocy jest przygotowany do stawienia czoła nagłym sytuacjom. Ci miłośnicy stworzeń małych i dużych robią wszystko, by ratować niezwykle bliskie im sercom zwierzęta.
EUROPA W ZASIĘGU RĘKI
Wonders of Europe
Premiery we wtorki od 17 października o godz. 20:00
(15x60 min.)
Europa w zasięgu ręki.jpg
Zdobywczyni nagrody Emmy Ashley Colburn kocha przygody, zwłaszcza, gdy przychodzi jej odkryć coś zupełnie nowego - świat, który choć z naszej perspektywy jest na wyciągniecie ręki, może być zachwycający i niezwykle egzotyczny. W swoim nowym, ekscytującym programie, zagłębia się w cuda Chorwacji, Słowenii, Łotwy i Szwajcarii, odwiedzając zarówno miejsca znane, jak i ukryte, a zapierające dech w piersiach.
ŻYCIE OD KUCHNI
A Chef’s Life
Premiery w poniedziałki od 2 października o godz. 20:00
(13x30 min.)
Zycie od kuchni.jpg
Seria kulinarno-dokumentalna pokaże widzom życie szefowej kuchni Vivian Howard, która, razem ze swoim mężem Benem Knightem, opuściła wielkomiejski gwar, by otworzyć restaurację w małym mieście we wschodnich rejonach Karoliny Północnej. Każdy z odcinków podąża śladami Vivian, czy to w kuchni, czy pośród pól kukurydzy, plantacji truskawek lub farm zwierząt hodowlanych, gdzie szuka najleszych składników do sezonowego menu. Używając swojego zmysłu nowoczesności, zagłębia się w tradycyjną kuchnię południa, tworząc autorskie receptury.   

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_październik_2017.docx

docx | 1,63 MB

Pobierz
Niezwykły dr Pol (2).jpg

grafika | 10,3 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_październik_2017.pdf

pdf | 1,38 MB

Pobierz
Niezwykły dr Pol.jpg

grafika | 7,93 MB

Pobierz
Niezwykły dr Pol (3).jpg

grafika | 287 KB

Pobierz
Anja i przeklęte dzieci (3).jpg

grafika | 466 KB

Pobierz
Anja i przeklęte dzieci.jpg

grafika | 232 KB

Pobierz
Anja i przeklęte dzieci (2).jpg

grafika | 364 KB

Pobierz
Życie od kuchni (2).jpg

grafika | 4,9 MB

Pobierz
Życie od kuchni.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Zycie od kuchni.jpg

grafika | 856 KB

Pobierz
Europa w zasięgu ręki (2).JPG

grafika | 2,89 MB

Pobierz
Europa w zasięgu ręki (3).JPG

grafika | 2,51 MB

Pobierz
Europa w zasięgu ręki.jpg

grafika | 487 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Luty na kanale Nat Geo People

temu

Niezwykłe kobiety będą dominować w lutym na kanale Nat Geo People. Dowiemy się jak wygląda życie od kuchni małżeństwa, które realizuje swoje marzenia i kulinarne pasje. Zobaczymy także prawdziwe powołanie, które z pewnością ma weterynarz Dr Oakley. Wsłuchamy się również w historie kobiet, których odmienność wyznania i kultury nie zawsze akceptowana jest w kraju, w którym mieszkają. Poznamy uprzedzenia i lęki, które Europejczycy mają wobec islamu oraz utartych schematów kulturowych. W walentynkowy wieczór pokażemy zakazane związki, poruszymy tematy tabu i ujawnimy kulisy małżeństwa księżnej Diany z księciem Karolem.
Styczeń na kanale Nat Geo People

temu

W styczniu na kanale Nat Geo People poznamy niezwykłą i inspirującą opowieść o mistrzyni olimpijskiej Lydii Lassili. To pierwsza kobieta w historii sportu, która wykonała najbardziej niebezpieczne skoki akrobatyczne. Jej przykład pokaże, że bycie matką nie ogranicza rozwijania własnych pasji, a dziecięce marzenia mogą spełnić się nawet wtedy, kiedy dziećmi być już przestajemy. Z kolei przykład niezwykłego dr. Pola pokaże, czym jest zawodowa pasja. 
Grudzień na kanale Nat Geo People

temu

W mroźne, zimowe wieczory kanał Nat Geo People zabierze widzów w egzotyczne miejsca zapierające dech w piersiach. Przemierzymy wzdłuż i wszerz "Najpiękniejsze plaże świata", odsłonimy tajniki pracy na wielkim wycieczkowcu w serii dokumentalnej "Słoneczny rejs", a produkcja "Weterynarz z powołania" przybliży pracę i codzienne zmagania niezwykłej dr Michelle Oakley. 
Listopad na kanale Nat Geo People

temu

W listopadzie Nat Geo People zabierze widzów do świata fascynujących dokumentów. W „Dziewczyny, broń i ISIS" dziennikarka Stacey Dooley pozna żeńską jednostkę bojową jazydek, które walczą przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. „Dalya w nowym świecie" pokaże widzom, jak trudne jest łączenie rodzinnych tradycji z życiem w zupełnie innej kulturze. Z kolei w serii „Indyjska przygoda" Francis Brennan będzie się starał zapewnić przygodę życia grupie urlopowiczów. 

Ratuje dzieci oskarżane o czary - „Anja i przeklęte dzieci” w październiku na kanale Nat Geo People

Każdego dnia, część nigeryjskich dzieci jest torturowana – zadaje im się rany nożem, podtruwa, przypala ciało czy zakopuje żywcem. Maluchy te cierpią jedynie dlatego, bo ktoś z ich otoczenia oskarżył je o bycie wiedźmą lub wiedźminem. Anja Loven dedykowała swoje życie ratowaniu „przeklętych dzieci”, które bez jej pomocy nie miałyby szans na przeżycie.