Październik na kanale Nat Geo People

Październik na kanale Nat Geo People

Opublikowany

W październiku kanał Nat Geo People przybliży sylwetki niezwykłych kobiet. W dokumencie „Anja i przeklęte dzieci" przyjrzymy się działalności Anji Loven, prowadzącej w Nigerii sierociniec dla dzieci oskarżonych o czary. Z kolei w serii „Europa w zasięgu ręki" Ashley Colburn pokaże widzom miejsca spoza turystycznych szlaków. Szefowa kuchni Vivian Howard w programie „Życie od kuchni" udowodni, że warto porzucić wielkomiejski zgiełk dla spełnienia marzeń o własnej restauracji w małej miejscowości. 

ANJA I PRZEKLĘTE DZIECI
Anja And The Witch Children
Premiera w sobotę 7 października o godz. 19:00
(1x60 min.)
Anja i przeklęte dzieci.jpg

„Widziałam w Afryce rzeczy, których nigdy nie zapomnę. I dlatego właśnie robię to, co robię”

Anja Loven

Anja Loven nadzoruje organizację pomagającą ludziom w nagłych przypadkach. Wraz z mężem prowadzi też sierociniec dla tzw. „dzieci przeklętych” w nigeryjskim mieście Uyo. Oskarżenia o bycie wiedźmą są codziennością w tym nękanym przemocą kraju, zdewastowanym przez Boko Haram i inne ekstremistyczne grupy. Anja podjęła się kilku prawdziwie niebezpiecznych akcji ratunkowych w małych nigeryjskich wsiach. Pewnego dnia dostała wiadomość o oskarżonym o czary dziecku w niedalekiej wiosce, na którą natychmiast zareagowała. Na miejscu znalazła zagłodzonego do granic możliwości chłopca, usuniętego poza społeczeństwo po zniknięciu jego rodziców. Udało jej się sprowadzić malucha do sierocińca, gdzie nadała mu imię Hope. Historia Anji, ratującej życie chłopcu, odbiła się echem na całym świecie, a ona sama dzięki swojej odważnej i inspirującej pracy, została gwiazdą wielu programów newsowych i mediów społecznościowych. Kobieta stara się wykorzystać tę nagle zdobytą sławę do zwiększania świadomości ludzi na temat ważnej roli, jaką jej organizacja spełnia w Nigerii. Dokument „Anja i przeklęte dzieci” jest częścią cyklu Nat Geo People „Idąc własną drogą: kobiety, które inspirują”.
SETKA DOKTORA POLA 
Dr. Pol 100 episode
Premiera w sobotę 14 października o godz. 19:00
Niezwykły dr Pol_male.jpg
Nat Geo People zaprasza na jubileuszowy, setny odcinek serii „Niezwykły dr Pol”. Przez ostatnie lata widzowie zaprzyjaźnili się z tym serdecznym, nieustraszonym weterynarzem, który uratował niezliczoną liczbę zwierząt i rozgryzł wiele medycznych zagadek. W setnym odcinku serii zobaczymy zaskakujące przypadki oraz niezwykłe wspomnienia ekipy dr. Pola. 
SETKA DOKTORA POLA
Dr. Pol Stunt
Emisje w sobotę i niedzielę 14-15 października od godz. 16:00
Niezwykły dr Pol (3).jpg
Zapraszamy na weekendowy blok programowy z doktorem Polem, w którym przypomnimy szereg niezwykłych przypadków ratowania zwierząt przez nieustraszonego weterynarza i jego ekipę. Zespół medyków o każdej porze dnia i nocy jest przygotowany do stawienia czoła nagłym sytuacjom. Ci miłośnicy stworzeń małych i dużych robią wszystko, by ratować niezwykle bliskie im sercom zwierzęta.
EUROPA W ZASIĘGU RĘKI
Wonders of Europe
Premiery we wtorki od 17 października o godz. 20:00
(15x60 min.)
Europa w zasięgu ręki.jpg
Zdobywczyni nagrody Emmy Ashley Colburn kocha przygody, zwłaszcza, gdy przychodzi jej odkryć coś zupełnie nowego - świat, który choć z naszej perspektywy jest na wyciągniecie ręki, może być zachwycający i niezwykle egzotyczny. W swoim nowym, ekscytującym programie, zagłębia się w cuda Chorwacji, Słowenii, Łotwy i Szwajcarii, odwiedzając zarówno miejsca znane, jak i ukryte, a zapierające dech w piersiach.
ŻYCIE OD KUCHNI
A Chef’s Life
Premiery w poniedziałki od 2 października o godz. 20:00
(13x30 min.)
Zycie od kuchni.jpg
Seria kulinarno-dokumentalna pokaże widzom życie szefowej kuchni Vivian Howard, która, razem ze swoim mężem Benem Knightem, opuściła wielkomiejski gwar, by otworzyć restaurację w małym mieście we wschodnich rejonach Karoliny Północnej. Każdy z odcinków podąża śladami Vivian, czy to w kuchni, czy pośród pól kukurydzy, plantacji truskawek lub farm zwierząt hodowlanych, gdzie szuka najleszych składników do sezonowego menu. Używając swojego zmysłu nowoczesności, zagłębia się w tradycyjną kuchnię południa, tworząc autorskie receptury.   

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_październik_2017.docx

docx | 1,63 MB

Pobierz
Niezwykły dr Pol (2).jpg

grafika | 10,3 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_październik_2017.pdf

pdf | 1,38 MB

Pobierz
Niezwykły dr Pol.jpg

grafika | 7,93 MB

Pobierz
Niezwykły dr Pol (3).jpg

grafika | 287 KB

Pobierz
Anja i przeklęte dzieci (3).jpg

grafika | 466 KB

Pobierz
Anja i przeklęte dzieci.jpg

grafika | 232 KB

Pobierz
Anja i przeklęte dzieci (2).jpg

grafika | 364 KB

Pobierz
Życie od kuchni (2).jpg

grafika | 4,9 MB

Pobierz
Życie od kuchni.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
Zycie od kuchni.jpg

grafika | 856 KB

Pobierz
Europa w zasięgu ręki (2).JPG

grafika | 2,89 MB

Pobierz
Europa w zasięgu ręki (3).JPG

grafika | 2,51 MB

Pobierz
Europa w zasięgu ręki.jpg

grafika | 487 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Październik na kanale Nat Geo People

temu

W październiku na kanale Nat Geo People jak zwykle zobaczymy niezwykłych i pełnych pasji ludzi, którzy nie poddają się żadnym, nawet największym przeciwnościom losu. Stawianie czoła wyzwaniom to dla nich codzienność.  Poznamy między innymi niezwykłą, choć bardzo skromną nastolatkę, która wbrew opiniom wątpiących zdobyła oba bieguny i przeszła lądolód Grenlandii. Jade Hameister udowodniła nie tylko sobie, ale i innym, że powątpiewanie w marzenia i możliwości innych nie ma sensu. Udowadniają to też weterynarze, którzy z pasją opiekują się wszystkimi potrzebującymi zwierzętami, nie oglądając się na innych. Wszystkich ulubionych bohaterów, walczących o życie i zdrowie zwierząt zobaczycie w weekendowym bloku programowym „Ludzie i zwierzęta”. A skoro już mowa o pracy – to przyjrzymy się też wyczynom kulinarnym najbardziej znanych i docenianych kucharzy. Zobaczymy, że ich praca to nie sama słodycz.
Propozycje programowe Nat Geo People na wrzesień

temu

Wrześniowy pierwszy dzwonek to okazja, by sprawdzić, jak w dzisiejszej szkole poradziliby sobie rodzice kilkunastolatków. Będzie to część eksperymentu, który pokaże seria „Niezła szkoła”. Bardzo pouczająca będzie również podróż po Rosji, którą odbędziemy po nawet najmniej znanych jej zakątkach, ujawniając fascynujące i nieznane historie. Na kanale Nat Geo People nie może też zabraknąć niezwykłych bohaterów. Będą nimi… psy, które pomagają ludziom w poszukiwaniu innych zaginionych zwierząt. „Niuchacze” pracują w dzień i w nocy, niezależnie od warunków pogodowych, by właściciele mogli znów cieszyć się wspólnymi chwilami razem ze swoimi pupilami. Zwierzęta – niezależnie od tego, czy małe, czy duże – to z kolei pasja „Weterynarza z sercem”, który dba o zdrowie i dobrą kondycję wszystkich zwierząt w rejonie Yorkshire. Na koniec, po wszystkich podróżach przyjdzie czas na „Kulinarne wyzwania” i odwiedzenie najbardziej niezwykłych kuchni świata.
Zapowiedzi programowe Nat Geo People na sierpień

temu

W sierpniu kanał Nat Geo People pozwoli przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Wszyscy, którzy marzą o niezwykłym rejsie wielkim luksusowym statkiem, będą mogli znaleźć się na jego pokładzie za sprawą serii „Ekskluzywny rejs”. Jak się okaże, to, co widać na zewnątrz, to tylko część morskiego wakacyjnego życia. Żeby odpoczywać mogło kilka tysięcy turystów, w pocie czoła musi pracować cały sztab ludzi, którzy dbają o to, by cały rejs przebiegał zgodnie z planem, a pasażerowie byli usatysfakcjonowani. 
Lipcowe propozycje Nat Geo People

temu

Lato to przede wszystkim wypoczynek. Dlatego lipcowa ramówka kanału Nat Geo People pełna jest propozycji, przy których cała rodzina przyjemnie spędzi czas. Miłośników psów czeka prawdziwa gratka. W serii „Szczeniaki rządzą” będą mogli zobaczyć zmagania sześciu rodzin z niedawno zaadoptowanymi pieskami, a 1 lipca czekać będzie na nich wieczorny blok programowy z okazji Dnia Psa. Zupełnie inne zwierzęta zobaczymy w serii „Weterynarz do zadań specjalnych”, w której wraz z dr Kelleher poznamy problemy zdrowotne bardziej egzotycznych pupili. Z podobnie trudnymi zadaniami jak weterynarz, każdego dnia mierzą się właściciele i pracownicy największych kuchni świata. W serii „Kulinarne wyzwania” sprawdzimy, jak udaje im się obsługiwać tysiące gości na stale wysokim poziomie. W lipcu kanał Nat Geo People rusza także z wakacyjną ramówką i każdego dnia dostarczać będzie widoków z najpiękniejszych miejsc na świecie oraz różnych pomysłów na podróżowanie.