Kwiecień na kanale Nat Geo People

Kwiecień na kanale Nat Geo People

W kwietniu, dwójka prowadzących Joe i Aoibhinn zabiorą widzów na "Krótki wypad" pokazując najlepsze kierunki wakacyjnych wypraw. Z kolei w programie "Szpital na wodzie" lekarze - wolontariusze będą nieść pomoc biednym mieszkańcom Afryki, których nie stać na opiekę medyczną. Premierowo stacja wyemituje również kolejne sezony serii "Zawód lekarz" oraz "Weterynarz z sercem".

KRÓTKI WYPAD
Getaways
Premiery od poniedziałku do piątku od 3 kwietnia od godz. 23:00
(18x30 min.)
Krótki wypad.jpg
Seria podróżnicza, w której dwójka prowadzących – Joe Lindsay oraz Aoibhinn Ni Shuilleabhain – prezentują ciekawe miejsca na świecie, idealne na wakacyjny wypoczynek. Zawitają m.in. do USA, Portugalii, Turcji czy Maroka, pokazując największe atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić. W każdym z miejsc skupią się na najważniejszych rzeczach, które koniecznie trzeba tam zrobić, zobaczyć lub skosztować. Wybiorą się również do Krakowa, by pokazać widzom Rynek Główny, Sukiennice, Bazylikę Mariacką oraz Wawel, zrobić zakupy w Hali Targowej, przemierzyć miasto rowerem, docierając m.in. do krakowskiego getta i fabryki Schindlera, czy spróbować tradycyjnych polskich pierogów. Joe i Aiobhinn odwiedzą również Festiwal Kultury Żydowskiej, korzystając z jego atrakcji jak np. przejażdżki trabantem po ciekawych zakamarkach Krakowa. Poza miastem zwiedzą również kopalnę soli w Wieliczce oraz obóz zagłady w Oświęcimiu.
SZPITAL NA WODZIE
Surgery Ship
Premiery w środy od 5 kwietnia o godz. 21:00
(8x60 min.)
Szpital na wodzie.jpg
Unikalny statek szpitalny, na którym przeprowadzane są operacje ratujące życie, wypływa do najbiedniejszych zakątków Afryki, by zaledwie w ciągu jednego roku dokonać z pozoru niemożliwego zadania – zapewnić opiekę medyczną ludziom, którzy ze względu na swoją sytuację materialną nie mają do niej dostępu. Na pokładzie statku znajdują się wolontariusze – lekarze i pielęgniarki, przygotowani na największe wyzwania medyczne w życiu. Będą musieli zmierzyć się z nieprawdopodobnymi chorobami i deformacjami, z którymi wcześniej nie mieli styczności i które nie są opisane w podręcznikach medycznych. Podczas dramatycznej podróży stoczą pojedynek ze śmiercią, mając w swoich rękach losy wielu pacjentów. 
ZAWÓD LEKARZ
The Practice 3
Premiery we wtorki od 11 kwietnia o godz. 20:00
(13x30 min.)
Zawód lekarz.jpg
Dokument odsłania kulisy pracy lekarzy pierwszego kontaktu w jednej z londyńskich klinik. Medycy mają pełne ręce roboty – do placówki przynależy ponad 18 tysięcy pacjentów. Poruszająca seria dokumentalna pokazuje ludzi w najbardziej intymnych dla nich chwilach – podczas gdy dzielą się z lekarzami swoimi bolączkami czy godzą się z myślą o ciężkich chorobach. Produkcja odsłania kulisy lekarskiego fachu, któremu każdego dnia towarzyszą stres i presja, ale również bliski kontakt z pacjentami i sprawami, z którymi muszą sobie radzić, od bólu gardła po myśli samobójcze.
WETERYNARZ Z SERCEM
Yorkshire Vet 2
Premiery w czwartki od 20 kwietnia o godz. 21:00
(10x60 min.)
Weterynarz z sercem.jpg
Program pokaże codzienne życie placówki weterynaryjnej w Yorkshire, w której niegdyś praktykował James Herriot, autor słynnej, bestsellerowej książki „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Julian Norton oraz były student Herriota - Peter Wright - wraz z załogą Skeldale Veterinary Centre codziennie pomagają istotom dwu- oraz czworonożnym. Kontynuując dziedzictwo Herriota, wkładają swoje siły, wiedzę, zaangażowanie i serca, by pomóc zwierzętom bez względu na ich rozmiar – zarówno alpakom, krowom, koniom, bykom, jak i prosiaczkom, kotom, chomikom czy psom. Nowy sezon przyniesie nowe wyzwania, z którymi weterynarze będą musieli się zmierzyć m.in. z zapaleniem osierdzia u dorosłej krowy, problemami ze wzrokiem strusia emu czy z wypadnięciem odbytnicy u owcy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zawód lekarz (4).jpg

grafika | 7,36 MB

Pobierz
Zawód lekarz (3).jpg

grafika | 10 MB

Pobierz
Zawód lekarz (2).jpg

grafika | 8,61 MB

Pobierz
Zawód lekarz.jpg

grafika | 6,33 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (3).jpg

grafika | 5,34 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (5).jpg

grafika | 4,83 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem.jpg

grafika | 4,06 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (4).jpg

grafika | 3,41 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (2).jpg

grafika | 3,21 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (4).jpg

grafika | 10,3 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (3).jpg

grafika | 8,3 MB

Pobierz
Szpital na wodzie.jpg

grafika | 4,43 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (2).jpg

grafika | 4,25 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (5).jpg

grafika | 2,68 MB

Pobierz
Krótki wypad (3).jpg

grafika | 4,77 MB

Pobierz
Krótki wypad (5).jpg

grafika | 4,68 MB

Pobierz
Krótki wypad (4).jpg

grafika | 80,4 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_kwiecień_2017.docx

docx | 1,32 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_kwiecień_2017.pdf

pdf | 1,22 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Propozycje programowe Nat Geo People na wrzesień

temu

Wrześniowy pierwszy dzwonek to okazja, by sprawdzić, jak w dzisiejszej szkole poradziliby sobie rodzice kilkunastolatków. Będzie to część eksperymentu, który pokaże seria „Niezła szkoła”. Bardzo pouczająca będzie również podróż po Rosji, którą odbędziemy po nawet najmniej znanych jej zakątkach, ujawniając fascynujące i nieznane historie. Na kanale Nat Geo People nie może też zabraknąć niezwykłych bohaterów. Będą nimi… psy, które pomagają ludziom w poszukiwaniu innych zaginionych zwierząt. „Niuchacze” pracują w dzień i w nocy, niezależnie od warunków pogodowych, by właściciele mogli znów cieszyć się wspólnymi chwilami razem ze swoimi pupilami. Zwierzęta – niezależnie od tego, czy małe, czy duże – to z kolei pasja „Weterynarza z sercem”, który dba o zdrowie i dobrą kondycję wszystkich zwierząt w rejonie Yorkshire. Na koniec, po wszystkich podróżach przyjdzie czas na „Kulinarne wyzwania” i odwiedzenie najbardziej niezwykłych kuchni świata.
Zapowiedzi programowe Nat Geo People na sierpień

temu

W sierpniu kanał Nat Geo People pozwoli przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość. Wszyscy, którzy marzą o niezwykłym rejsie wielkim luksusowym statkiem, będą mogli znaleźć się na jego pokładzie za sprawą serii „Ekskluzywny rejs”. Jak się okaże, to, co widać na zewnątrz, to tylko część morskiego wakacyjnego życia. Żeby odpoczywać mogło kilka tysięcy turystów, w pocie czoła musi pracować cały sztab ludzi, którzy dbają o to, by cały rejs przebiegał zgodnie z planem, a pasażerowie byli usatysfakcjonowani. 
Lipcowe propozycje Nat Geo People

temu

Lato to przede wszystkim wypoczynek. Dlatego lipcowa ramówka kanału Nat Geo People pełna jest propozycji, przy których cała rodzina przyjemnie spędzi czas. Miłośników psów czeka prawdziwa gratka. W serii „Szczeniaki rządzą” będą mogli zobaczyć zmagania sześciu rodzin z niedawno zaadoptowanymi pieskami, a 1 lipca czekać będzie na nich wieczorny blok programowy z okazji Dnia Psa. Zupełnie inne zwierzęta zobaczymy w serii „Weterynarz do zadań specjalnych”, w której wraz z dr Kelleher poznamy problemy zdrowotne bardziej egzotycznych pupili. Z podobnie trudnymi zadaniami jak weterynarz, każdego dnia mierzą się właściciele i pracownicy największych kuchni świata. W serii „Kulinarne wyzwania” sprawdzimy, jak udaje im się obsługiwać tysiące gości na stale wysokim poziomie. W lipcu kanał Nat Geo People rusza także z wakacyjną ramówką i każdego dnia dostarczać będzie widoków z najpiękniejszych miejsc na świecie oraz różnych pomysłów na podróżowanie.
Czerwiec na kanale Nat Geo People

temu

Kiedy część z nas planować będzie wakacje i urlopy, na kanale Nat Geo People zobaczymy ludzi, którzy nigdy nie odpoczywają od swojej pracy. Pasja doktora Buckeye’a Bottomsa - “Weterynarza z Hawajów”, dr K – “Weterynarza do zadań specjalnych” czy psiego behawiorysty Cesara Millana to całe ich życie, w którym nie ma podziału na pracę i czas poza nią. Ale ludzie z misją to nie tylko lekarze. W serii “Megakuchnie” kanał Nat Geo People pokaże tych, którzy za cel postawili sobie, by nie dopuścić, aby w najbliższym otoczeniu ktokolwiek czuł głód.