Kwiecień na kanale Nat Geo People

Kwiecień na kanale Nat Geo People

W kwietniu, dwójka prowadzących Joe i Aoibhinn zabiorą widzów na "Krótki wypad" pokazując najlepsze kierunki wakacyjnych wypraw. Z kolei w programie "Szpital na wodzie" lekarze - wolontariusze będą nieść pomoc biednym mieszkańcom Afryki, których nie stać na opiekę medyczną. Premierowo stacja wyemituje również kolejne sezony serii "Zawód lekarz" oraz "Weterynarz z sercem".

KRÓTKI WYPAD
Getaways
Premiery od poniedziałku do piątku od 3 kwietnia od godz. 23:00
(18x30 min.)
Krótki wypad.jpg
Seria podróżnicza, w której dwójka prowadzących – Joe Lindsay oraz Aoibhinn Ni Shuilleabhain – prezentują ciekawe miejsca na świecie, idealne na wakacyjny wypoczynek. Zawitają m.in. do USA, Portugalii, Turcji czy Maroka, pokazując największe atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić. W każdym z miejsc skupią się na najważniejszych rzeczach, które koniecznie trzeba tam zrobić, zobaczyć lub skosztować. Wybiorą się również do Krakowa, by pokazać widzom Rynek Główny, Sukiennice, Bazylikę Mariacką oraz Wawel, zrobić zakupy w Hali Targowej, przemierzyć miasto rowerem, docierając m.in. do krakowskiego getta i fabryki Schindlera, czy spróbować tradycyjnych polskich pierogów. Joe i Aiobhinn odwiedzą również Festiwal Kultury Żydowskiej, korzystając z jego atrakcji jak np. przejażdżki trabantem po ciekawych zakamarkach Krakowa. Poza miastem zwiedzą również kopalnę soli w Wieliczce oraz obóz zagłady w Oświęcimiu.
SZPITAL NA WODZIE
Surgery Ship
Premiery w środy od 5 kwietnia o godz. 21:00
(8x60 min.)
Szpital na wodzie.jpg
Unikalny statek szpitalny, na którym przeprowadzane są operacje ratujące życie, wypływa do najbiedniejszych zakątków Afryki, by zaledwie w ciągu jednego roku dokonać z pozoru niemożliwego zadania – zapewnić opiekę medyczną ludziom, którzy ze względu na swoją sytuację materialną nie mają do niej dostępu. Na pokładzie statku znajdują się wolontariusze – lekarze i pielęgniarki, przygotowani na największe wyzwania medyczne w życiu. Będą musieli zmierzyć się z nieprawdopodobnymi chorobami i deformacjami, z którymi wcześniej nie mieli styczności i które nie są opisane w podręcznikach medycznych. Podczas dramatycznej podróży stoczą pojedynek ze śmiercią, mając w swoich rękach losy wielu pacjentów. 
ZAWÓD LEKARZ
The Practice 3
Premiery we wtorki od 11 kwietnia o godz. 20:00
(13x30 min.)
Zawód lekarz.jpg
Dokument odsłania kulisy pracy lekarzy pierwszego kontaktu w jednej z londyńskich klinik. Medycy mają pełne ręce roboty – do placówki przynależy ponad 18 tysięcy pacjentów. Poruszająca seria dokumentalna pokazuje ludzi w najbardziej intymnych dla nich chwilach – podczas gdy dzielą się z lekarzami swoimi bolączkami czy godzą się z myślą o ciężkich chorobach. Produkcja odsłania kulisy lekarskiego fachu, któremu każdego dnia towarzyszą stres i presja, ale również bliski kontakt z pacjentami i sprawami, z którymi muszą sobie radzić, od bólu gardła po myśli samobójcze.
WETERYNARZ Z SERCEM
Yorkshire Vet 2
Premiery w czwartki od 20 kwietnia o godz. 21:00
(10x60 min.)
Weterynarz z sercem.jpg
Program pokaże codzienne życie placówki weterynaryjnej w Yorkshire, w której niegdyś praktykował James Herriot, autor słynnej, bestsellerowej książki „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Julian Norton oraz były student Herriota - Peter Wright - wraz z załogą Skeldale Veterinary Centre codziennie pomagają istotom dwu- oraz czworonożnym. Kontynuując dziedzictwo Herriota, wkładają swoje siły, wiedzę, zaangażowanie i serca, by pomóc zwierzętom bez względu na ich rozmiar – zarówno alpakom, krowom, koniom, bykom, jak i prosiaczkom, kotom, chomikom czy psom. Nowy sezon przyniesie nowe wyzwania, z którymi weterynarze będą musieli się zmierzyć m.in. z zapaleniem osierdzia u dorosłej krowy, problemami ze wzrokiem strusia emu czy z wypadnięciem odbytnicy u owcy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zawód lekarz (4).jpg

grafika | 7,36 MB

Pobierz
Zawód lekarz (3).jpg

grafika | 10 MB

Pobierz
Zawód lekarz (2).jpg

grafika | 8,61 MB

Pobierz
Zawód lekarz.jpg

grafika | 6,33 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (3).jpg

grafika | 5,34 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (5).jpg

grafika | 4,83 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem.jpg

grafika | 4,06 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (4).jpg

grafika | 3,41 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (2).jpg

grafika | 3,21 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (4).jpg

grafika | 10,3 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (3).jpg

grafika | 8,3 MB

Pobierz
Szpital na wodzie.jpg

grafika | 4,43 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (2).jpg

grafika | 4,25 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (5).jpg

grafika | 2,68 MB

Pobierz
Krótki wypad (3).jpg

grafika | 4,77 MB

Pobierz
Krótki wypad (5).jpg

grafika | 4,68 MB

Pobierz
Krótki wypad (4).jpg

grafika | 80,4 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_kwiecień_2017.docx

docx | 1,32 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_kwiecień_2017.pdf

pdf | 1,22 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Styczeń na kanale Nat Geo People

temu

W styczniu na kanale Nat Geo People poznamy niezwykłą i inspirującą opowieść o mistrzyni olimpijskiej Lydii Lassili. To pierwsza kobieta w historii sportu, która wykonała najbardziej niebezpieczne skoki akrobatyczne. Jej przykład pokaże, że bycie matką nie ogranicza rozwijania własnych pasji, a dziecięce marzenia mogą spełnić się nawet wtedy, kiedy dziećmi być już przestajemy. Z kolei przykład niezwykłego dr. Pola pokaże, czym jest zawodowa pasja. 
Grudzień na kanale Nat Geo People

temu

W mroźne, zimowe wieczory kanał Nat Geo People zabierze widzów w egzotyczne miejsca zapierające dech w piersiach. Przemierzymy wzdłuż i wszerz "Najpiękniejsze plaże świata", odsłonimy tajniki pracy na wielkim wycieczkowcu w serii dokumentalnej "Słoneczny rejs", a produkcja "Weterynarz z powołania" przybliży pracę i codzienne zmagania niezwykłej dr Michelle Oakley. 
Listopad na kanale Nat Geo People

temu

W listopadzie Nat Geo People zabierze widzów do świata fascynujących dokumentów. W „Dziewczyny, broń i ISIS" dziennikarka Stacey Dooley pozna żeńską jednostkę bojową jazydek, które walczą przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. „Dalya w nowym świecie" pokaże widzom, jak trudne jest łączenie rodzinnych tradycji z życiem w zupełnie innej kulturze. Z kolei w serii „Indyjska przygoda" Francis Brennan będzie się starał zapewnić przygodę życia grupie urlopowiczów. 
Październik na kanale Nat Geo People

temu

W październiku kanał Nat Geo People przybliży sylwetki niezwykłych kobiet. W dokumencie „Anja i przeklęte dzieci" przyjrzymy się działalności Anji Loven, prowadzącej w Nigerii sierociniec dla dzieci oskarżonych o czary. Z kolei w serii „Europa w zasięgu ręki" Ashley Colburn pokaże widzom miejsca spoza turystycznych szlaków. Szefowa kuchni Vivian Howard w programie „Życie od kuchni" udowodni, że warto porzucić wielkomiejski zgiełk dla spełnienia marzeń o własnej restauracji w małej miejscowości. 

Garść pomysłów na „Krótki wypad” w kwietniu na kanale Nat Geo People

Brak pomysłu na wakacje? A może ciekawie spędzony weekend

w fajnym miejscu? Program „Krótki wypad” pokaże najlepsze miejsca na urlopowy wypoczynek. Podążając za rekomendacjami widzów, prowadzący odwiedzą największe atrakcje turystyczne kolejnych miast i krajów, przybliżając lokalne perełki wizytowanych lokalizacji.