Kwiecień na kanale Nat Geo People

Kwiecień na kanale Nat Geo People

W kwietniu, dwójka prowadzących Joe i Aoibhinn zabiorą widzów na "Krótki wypad" pokazując najlepsze kierunki wakacyjnych wypraw. Z kolei w programie "Szpital na wodzie" lekarze - wolontariusze będą nieść pomoc biednym mieszkańcom Afryki, których nie stać na opiekę medyczną. Premierowo stacja wyemituje również kolejne sezony serii "Zawód lekarz" oraz "Weterynarz z sercem".

KRÓTKI WYPAD
Getaways
Premiery od poniedziałku do piątku od 3 kwietnia od godz. 23:00
(18x30 min.)
Seria podróżnicza, w której dwójka prowadzących – Joe Lindsay oraz Aoibhinn Ni Shuilleabhain – prezentują ciekawe miejsca na świecie, idealne na wakacyjny wypoczynek. Zawitają m.in. do USA, Portugalii, Turcji czy Maroka, pokazując największe atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić. W każdym z miejsc skupią się na najważniejszych rzeczach, które koniecznie trzeba tam zrobić, zobaczyć lub skosztować. Wybiorą się również do Krakowa, by pokazać widzom Rynek Główny, Sukiennice, Bazylikę Mariacką oraz Wawel, zrobić zakupy w Hali Targowej, przemierzyć miasto rowerem, docierając m.in. do krakowskiego getta i fabryki Schindlera, czy spróbować tradycyjnych polskich pierogów. Joe i Aiobhinn odwiedzą również Festiwal Kultury Żydowskiej, korzystając z jego atrakcji jak np. przejażdżki trabantem po ciekawych zakamarkach Krakowa. Poza miastem zwiedzą również kopalnę soli w Wieliczce oraz obóz zagłady w Oświęcimiu.
SZPITAL NA WODZIE
Surgery Ship
Premiery w środy od 5 kwietnia o godz. 21:00
(8x60 min.)
Unikalny statek szpitalny, na którym przeprowadzane są operacje ratujące życie, wypływa do najbiedniejszych zakątków Afryki, by zaledwie w ciągu jednego roku dokonać z pozoru niemożliwego zadania – zapewnić opiekę medyczną ludziom, którzy ze względu na swoją sytuację materialną nie mają do niej dostępu. Na pokładzie statku znajdują się wolontariusze – lekarze i pielęgniarki, przygotowani na największe wyzwania medyczne w życiu. Będą musieli zmierzyć się z nieprawdopodobnymi chorobami i deformacjami, z którymi wcześniej nie mieli styczności i które nie są opisane w podręcznikach medycznych. Podczas dramatycznej podróży stoczą pojedynek ze śmiercią, mając w swoich rękach losy wielu pacjentów. 
ZAWÓD LEKARZ
The Practice 3
Premiery we wtorki od 11 kwietnia o godz. 20:00
(13x30 min.)
Dokument odsłania kulisy pracy lekarzy pierwszego kontaktu w jednej z londyńskich klinik. Medycy mają pełne ręce roboty – do placówki przynależy ponad 18 tysięcy pacjentów. Poruszająca seria dokumentalna pokazuje ludzi w najbardziej intymnych dla nich chwilach – podczas gdy dzielą się z lekarzami swoimi bolączkami czy godzą się z myślą o ciężkich chorobach. Produkcja odsłania kulisy lekarskiego fachu, któremu każdego dnia towarzyszą stres i presja, ale również bliski kontakt z pacjentami i sprawami, z którymi muszą sobie radzić, od bólu gardła po myśli samobójcze.
WETERYNARZ Z SERCEM
Yorkshire Vet 2
Premiery w czwartki od 20 kwietnia o godz. 21:00
(10x60 min.)
Program pokaże codzienne życie placówki weterynaryjnej w Yorkshire, w której niegdyś praktykował James Herriot, autor słynnej, bestsellerowej książki „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Julian Norton oraz były student Herriota - Peter Wright - wraz z załogą Skeldale Veterinary Centre codziennie pomagają istotom dwu- oraz czworonożnym. Kontynuując dziedzictwo Herriota, wkładają swoje siły, wiedzę, zaangażowanie i serca, by pomóc zwierzętom bez względu na ich rozmiar – zarówno alpakom, krowom, koniom, bykom, jak i prosiaczkom, kotom, chomikom czy psom. Nowy sezon przyniesie nowe wyzwania, z którymi weterynarze będą musieli się zmierzyć m.in. z zapaleniem osierdzia u dorosłej krowy, problemami ze wzrokiem strusia emu czy z wypadnięciem odbytnicy u owcy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zawód lekarz (4).jpg

grafika | 7,36 MB

Pobierz
Zawód lekarz (3).jpg

grafika | 10 MB

Pobierz
Zawód lekarz (2).jpg

grafika | 8,61 MB

Pobierz
Zawód lekarz.jpg

grafika | 6,33 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (3).jpg

grafika | 5,34 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (5).jpg

grafika | 4,83 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem.jpg

grafika | 4,06 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (4).jpg

grafika | 3,41 MB

Pobierz
Weterynarz z sercem (2).jpg

grafika | 3,21 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (4).jpg

grafika | 10,3 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (3).jpg

grafika | 8,3 MB

Pobierz
Szpital na wodzie.jpg

grafika | 4,43 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (2).jpg

grafika | 4,25 MB

Pobierz
Szpital na wodzie (5).jpg

grafika | 2,68 MB

Pobierz
Krótki wypad (3).jpg

grafika | 4,77 MB

Pobierz
Krótki wypad (5).jpg

grafika | 4,68 MB

Pobierz
Krótki wypad (4).jpg

grafika | 80,4 KB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_kwiecień_2017.docx

docx | 1,32 MB

Pobierz
Propozycje_programowe_Nat_Geo_People_kwiecień_2017.pdf

pdf | 1,22 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Lipiec na kanale Nat Geo People

W lipcu kanał Nat Geo People zaprasza widzów w rejs po południowym Pacyfiku, gdzie wraz z podróżnikiem Ellisem Emmettem w serii „Pacyfik i ja", odkryją jedne z najbardziej odległych wysp i atoli świata. 
Czerwiec na kanale Nat Geo People

W czerwcu, kanał Nat Geo People zaprezentuje blok programowy „Wakacje marzeń". Wśród prezentowanych w nim produkcji pojawi się premiera serii pt. „Ekstremalne wyprawy". W jej kolejnych odcinkach, razem ze śmiałkami z całego świata, przeżyjemy przygody pełne adrenaliny. Z kolei w nowej odsłonie cyklu „Weterynarz do zadań specjalnych" przyjrzymy się, jak dr Susan Kelleher leczy egzotyczne zwierzęta. 
Maj na kanale Nat Geo People

W maju na kanale Nat Geo People razem z Davidem Rocco przemierzymy Neapol, poznając kulinarne uroki miasta („Dolce Vita według Davida Rocco 6: Neapol"). Zobaczymy również, jak Cesar Millan radzi sobie z niesfornymi psami („Cesar Millan: psia federacja", „Cesar Millan na ratunek") oraz zajrzymy do kliniki dla zwierząt egzotycznych podglądając przypadki, z jakimi radzą sobie weterynarze („Weterynarz do zadań specjalnych: najlepsze historie").
Marzec na kanale Nat Geo People

W marcu, na antenie Nat Geo People królować będą zwierzęta i ludzie niosący im pomoc. „Niezwykły dr Pol" i jego zespół będą zmagać się z nietypowymi przypadkami schorzeń zwierząt. Program „Weterynarz z sercem" ukaże lekarzy pracujących w klinice będącej dziedzictwem Jamesa Herriotta. Stacja zaprezentuje również dwa bloki programowe poświęcone stworzeniom dużym i małym „Przyjaciele wszelkiej maści" oraz serię programów z Cesarem Millanem. W specjalnym bloku z okazji Dnia Kobiet, zobaczymy silne, inspirujące kobiety i ich zmagania zarówno w sprawach ważnychdla świata, jak i z własnymi słabościami.

Garść pomysłów na „Krótki wypad” w kwietniu na kanale Nat Geo People

Brak pomysłu na wakacje? A może ciekawie spędzony weekend

w fajnym miejscu? Program „Krótki wypad” pokaże najlepsze miejsca na urlopowy wypoczynek. Podążając za rekomendacjami widzów, prowadzący odwiedzą największe atrakcje turystyczne kolejnych miast i krajów, przybliżając lokalne perełki wizytowanych lokalizacji.