Bogactwo naturalne Australii w nowej serii „Antypody smaków” w styczniu na kanale Nat Geo People
Bogactwo naturalne Australii w nowej serii „Antypody smaków”  w styczniu na kanale Nat Geo People

Bogactwo naturalne Australii w nowej serii „Antypody smaków” w styczniu na kanale Nat Geo People

Opublikowany

Sara La Fountain zagłębi się w piękno Australii, by przemierzając miejsca spoza popularnych szlaków turystycznych, znaleźć najlepsze składniki i stworzyć z nich niezwykłe dania. Podczas swojej podróży poznaje urokliwe zakątki kraju, pełne zapierających dech w piersiach krajobrazów oraz niezwykłej fauny i flory. 

Antypody smaków - zapowiedź | Nat Geo People

„Antypody smaków”, premiery w poniedziałki od 9 stycznia o godz. 21:00 i 21:30 na kanale Nat Geo People.  

„Antypody smaków” to program podróżniczo-kulinarny, w którym szefowa kuchni i prezenterka telewizyjna Sara La Fountain odkrywa ukryte skarby Australii. Przemierzając dalekie i odizolowane terytoria, będzie odwiedzała niezwykłe, przepiękne miejsca oraz szukała regionalnych produktów. Wszystko po to, by następnie skorzystać z wiedzy lokalnych kucharzy i w mistrzowski sposób zmieszać ze sobą składniki, tworząc nowe kompozycje smaków, łączące w sobie precyzję, pasję i kreatywność. Przygotowywanym przez nią daniom przyświecać będzie zasada mówiąca, że mając naprawdę dobre składniki, nie trzeba używać dużej ilości dodatków, przypraw czy skomplikowanych receptur. Potrawy, jakie przygotuje z sezonowych produktów, będą więc proste i oryginalnie zaprezentowane.
Antypody smaków_male.jpgEp102_019_SarasAustraliaUnveiled_male.jpgAntypody smaków 4_male.jpgEp105_004_SarasAustraliaUnveiled_male.jpg
Podróż Sary pokaże, jak pięknym i zróżnicowanym krajem jest Australia. Warto czasem zboczyć z głównych szlaków, by odkryć niezwykłe miejsca tego niejednorodnego biologicznie i geograficznie kraju, w którym zobaczyć możemy zarówno pustynie, jak i lasy deszczowe, czy też mokradła.  

„Antypody smaków”, premiery w poniedziałki od 9 stycznia o godz. 21:00 i 21:30 na kanale Nat Geo People. 

Opisy odcinków:

Odcinek 1. „Antypody smaków: pierwsze spotkanie z Australią”, premiera w poniedziałek 9 stycznia o godz. 21:00  

Sara przemierza australijskie Terytorium Północne. W rejonie Kakadu aborygeński przewodnik pokazuje jej rosnące naturalnie zioła, których lokalna ludność używa w kuchni od wieków, zaś strażnik leśny - malowidła skalne sprzed dwudziestu tysięcy lat, nawiązujące do australijskiej tradycji kulinarnej. Szef kuchni lokalnej restauracji przygotuje dla Sary specjalne danie: rybę barramundi w regionalnych ziołach, mięso kangura z sosem z dziko rosnących pomidorów, a także mięso krokodyla.  

Odcinek 2. „Antypody smaków: wizyta w Darwin”, premiera w poniedziałek 9 stycznia o godz. 21:30  
Podróżując dalej po Północnym Terytorium, Sara odwiedza lokalny targ w mieście Darwin. Przekonuje się, jak duży wpływ na lokalną kuchnię mają azjatyccy emigranci. Następnie, przewodnik Munro zabiera Sarę w rejs poduszkowcem przez las deszczowy, by z bliska zobaczyć krokodyle. Razem z Rachel, znawczynią owoców morza, oraz Zico, właścicielem lokalnego sklepu rybnego, Sara wybiera składniki na jej danie. Przygotuje azjatycką sałatkę fusion z krabem błotnym.

Odcinek 3. „Antypody smaków: dwa oblicza outbacku”, premiera w poniedziałek 16 stycznia o godz. 21:00  
Sara wybiera się w rejs o wschodzie słońca przez Żółte Wody, które zamieszkują rzesze krokodyli. Dociera do Centrum Kulturalnego Warradjan, gdzie kobiety z plemienia Murumburr przekazują jej wiedzę na temat przygotowywania prawdziwych aborygeńskich potraw w tradycyjny sposób. Sara odwiedza również odizolowane tawerny i puby, do których dotrzeć można jedynie helikopterem.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Antypody smaków w styczniu na kanale Nat Geo People.pdf

pdf | 655 KB

Pobierz
Antypody smaków w styczniu na kanale Nat Geo People.docx

docx | 59,1 KB

Pobierz
Antypody smaków_Ep103.jpg

grafika | 14,4 MB

Pobierz
Antypody smaków_Ep104.jpg

grafika | 14,5 MB

Pobierz
Antypody smaków 3.jpg

grafika | 14,2 MB

Pobierz
Antypody smaków 1.jpg

grafika | 11,7 MB

Pobierz
Antypody smaków 2.jpg

grafika | 10,7 MB

Pobierz
Antypody smaków.jpg

grafika | 10,2 MB

Pobierz
Antypody smaków 5.jpg

grafika | 9,01 MB

Pobierz
Antypody smaków_Ep102.jpg

grafika | 8,55 MB

Pobierz
Antypody smaków_Ep103_01.jpg

grafika | 7,78 MB

Pobierz
Antypody smaków 4.jpg

grafika | 7,67 MB

Pobierz
Antypody smaków_Ep105.jpg

grafika | 4,42 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.